Nikdy jsi nevěřila tomu, že kluci a holky jsou odlišní? Pokud si na tuhle otázku odpověděla ano, nebyl by prodej knihy “Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše” tak dobrý. Holčíčí mozek je prostě jinak zapojený, než ten klučíčí, to znamená, že uvažují a přemýšlí jinak. Kámoška ti řekne pár rozdílů mezi naším mozkem a tím jejím.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Přijde ti chování kluků někdy absolutně nelogické? Možná zjistíš, že za to ani tak moc nemůžou.

Přijde ti chování kluků někdy absolutně nelogické? Možná zjistíš, že za to ani tak moc nemůžou.

1) PAMĚT

Holky a kluci používají různé části mozku k formě vzpomínek. Kluci mají tendenci si pamatovat spíše taktické, vizuální vzpomínky, zatímco my holky máme v mozku obrovskou emocionální složku, kde ponecháváme jednotlivé vzpomínky a pamatujeme si je po delší dobu. Pokud si tvůj kluk nemůže vzpomenout na den vašeho výročí, nemusí to nutně znamenat, že by se o to nezajímal. Narozdíl od nás, jemu emoce nepomohou vytvářet vzpomínky, kdežto vizuální představy ano. Jestliže chceš, aby si tvůj kluk každé výročí pamatoval, neboj se mu to naznačit nebo ukázat. V den vašeho výročí mu můžeš darovat vášnivou noc, na kterou nazpomene nebo něco, co mu udělá radost. Právě tohle je způsob, jak svému milému vyrýt například vaše výročí do paměti.

2) NASLOUCHÁNÍ

Znáš to, něco svému miláčkovi vyprávíš a on se tě po minutě zeptá, co jsi vlastně říkala. Jo, tohle je opravdu o nervy, ale musíš pochopit, že kluci povětšinou nedokáží dělat víc věcí najednou a k poslouchání používají jen jednu stranu mozku, zatímco my obě dvě. Pamatuj si proto, že až mu budeš sdělovat něco důležitého, nech si to ve chvíli, kdy nebude dělat něco, co by odvádělo jeho pozornost – například hraní videoher. Správná chvíle je taková, kdy se na tebe tvůj miláček upřeně dívá a nemá nic důležitějšího na práci.

3) EMOCE

Studie ukázaly, že kluci mají ve skutečnosti silnější emocionální reakce než ženy, nicméně přes opakované zkušenosti se učí jejich emoce maskovat a nedávat příliš najevo. Spolu s emocema mají také přirozený sklon nalézat různá řešení k problémům, a nejen těch jejich. Pokud si si dříve myslela, že rozchod s klukem nijak nezamává, není to vůbec pravda. Sama znám případy, kdy byla holka klukovi lhostejná a poté, co ji ztratil, se doopravdy ukázalo, jak ho to mrzí a veškeré jeho emoce vyplavaly na povrch. Jednoduše nosí veškeré své emoce pod maskou a ukážou je jen ve chvíli, kdy už si opravdu neví rady.

4) TESTOSTERON

Klučičí mozek se doslova koupe v testosteronu, který zvyšuje agresivitu a konkurenceschopnost. Možná proto se nesmíš divit, že jsou kluci občas tací výbušní a do všeho se hrnou po hlavě, kdežto my holky jsme klidné a umíme si věci pořádně promyslet.

5) PLÁČ

Ptala jsi se někdy sama sebe, zda jsi vůbec někdy viděla kluka brečet? Pokud je odpověď ne, není to tím, že by kluci nevěděli co to je, nebo to dokonce neuměli, ale hold mají menší slzné kanálky a asi o 60% méně prolaktinu – hormonu, který stimuluje pláč. Proto kluci hold reagují a vyjadřují své emoce jinak než holky.

6) BOLEST

Holky si obecně stěžují na bolesti v průměru častěji po celý život, než kluci, kteří reagují na bolest analyticky, zatímco my citově. Ve studiích srovnávajících jak dlouho vydrží snášet bolest ženy a muži se ukázalo, že muži vydrží déle.

7) OBRANA

Klučičí mozek má speciální obvody pro detekci problémů se stejným pohlavím. Hold kluci mají výhodu, že lépe vycítí potencionální hrozby a nebezpečí, tudíž i oni mají nějaká pro a proti, stejně jako my holky.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář