Rok 2015 je tady. Pokud jsi sama, měla bys zkusit zvážit tato předsevzetí, která ti pomohou najít kluka.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

7 předsevzetí, která ti pomohou najít kluka do Valentýna

Už nikdy sama

Plesová sezóna – bez přítele. Silvestrovské veselí – bez přítele. Vánoce – bez přítele. Pokud i tvůj život vypadá nějak takto a ty to tak nechceš, zkus se zaměřit na změnu, kterou potřebuješ. Pomiňme teď dívky, které jsou spokojené jako single a zaměřme se na ty, které partnera chtějí. Jak to ale udělat? Ono se to řekne, ten pravý se objeví, až to budeme nejméně čekat, ale koho baví pořád jenom čekat? Zkus vyjít do Nového roku svému štěstí naproti a podívej se na několik rad, které, pokud se jich budeš držet, ti zajistí přítele nejdéle do Valentýna. Abys už svátek zamilovaných nemusela nikdy trávit sama.

1. Získej nový přístup

„Všichni kluci jsou stejná prasata.“ „Všichni kluci jsou lháři.“ „Ti nejlepší kluci jsou zadaní, takže pokud je ten hezkej kluk volnej, tak je s ním něco v nepořádku.“ Pokud se poznáváš byť jen v jedné větě, pak věz, že tvůj přístup je špatný. Jestliže budeš hnedka od začátku házet všechny kluky do jednoho pytle, potom se své pravé lásky jen tak nedočkáš. A to především v případě, že chceš trvat na svém a svůj postoj měnit až v případě, že tě někdo o tom přesvědčí. Měla bys to udělat obráceně a dát klukům šanci. Místo toho, aby ses soustředila na to špatné, co kluci mohou udělat, věnuj pozornost tomu, co ti mohou nabídnout dobrého. Nikdo nechce mít za přítelkyni fúrii, která ho od prvního okamžiku vidí ve špatném světle.

2. Vytvoř si nový seznam

Každá dívka si nějak představuje svého vysněného prince. Bude vysoký, blonďatý a vtipný, nebo hnědooký, při těle a hodný? Každá máme trochu jinou představu, ale problém je, že se jedná o pouhý sen, který nemusí nutně korespondovat s realitou. Samozřejmě je možné, že někde venku opravdu existuje kluk přesně podle tvých představ, ale také je klidně možné, že žije třeba na Floridě a ty ho nikdy nepotkáš. Pravdou je, že by ses měla zaměřit namísto fyzických standardů, na vlastnosti, které jsou mnohem důležitější. Zaměř se na potřeby, které potřebuje vztah a ne ty, aby ses mohla vychloubat před kamarádkami. Vytvoř si nový seznam vlastností a nezapomeň do něho zařadit hlavně důvěru a upřímnost, protože bez té ti bude k ničemu, že tvůj partner je milionář nebo umí vykrkat abecedu.

3. Získej nový koníček

V novém roce se zkus zaměřit na to, po čem už nějakou dobu toužíš. Vyzkoušej něco nového a neboj se ničeho. Nauč se třeba nový jazyk, nauč se tango, nebo začni chodit na kurzy stepu. Záleží to jenom na tobě. Základy si můžeš najít na internetu a poté vyrazit do světa hledat podobně smýšlející lidi. Neznamená to, ale že bys nového přítele musela poznat na hodinách nového koníčku, ale když budeš šťastnější, lidé to budou vnímat – a to včetně mužů.

4. Měj se na pozoru

To není to samé, jako být na lovu. Pokud dívka loví, potřebuje k tomu jisté propriety, jako jsou krátké sukně, hezké šaty, perfektní účes, apod. Tento bod se ale soustředí na něco jiného. A tím je tvoje pozornost. Rozhlížej se kolem sebe a vnímej, jak se na tebe lidé dívají. Je těžké, všímat si kluků kolem sebe, pokud do školy jezdíš s hlavou zabořenou v knize nebo mobilu. Zkus vyjít pro jednou bez nich, nech doma i sluchátka a vnímej lidi kolem sebe, abys mohla opětovat případné úsměvy, pozdravy nebo oční kontakty. A uvidíš, jak to půjde snadno.

5. Zaměř se na nové přátele

Není nutné, aby ses hned zbavovala svých starých přátel, ale k nové lásce se snadno dojde přes nějakého známého. Problém ale je, pokud se stále držíš jedněch a těch samých přátel, kteří tě mohou brzdit. Jde o to, že je velmi časté, že jestliže tvoje kamarádky mají smůlu na kluky, budeš ji mít pravděpodobně i ty. Podobně tě brzdí i zadané kamarádky. Nenechávej je vyloženě odejít, ale zkus také poznat někoho nového. Zkus se třeba prohrabat svým seznamem přátel na facebooku a napsat někomu, popřípadě si k němu sednou na oběd ve škole. Co na to, vždyť jste přeci „přátelé“, ne?

6. Buď vděčná

Vděčnost je velmi důležitá. Bez ní totiž všechno ve svém životě považujeme za samozřejmost, za kterou není zapotřebí být vděčný. Pokud i ty máš tento postoj, potom bys v novém roce měla změnit svůj pohled na věc. Buď ráda i za drobnosti, raduj se z maličkostí a nikdy nezapomeň, že bys měla být vděčná za každý nový den. Tato radost ze života z tebe potom bude cítit a ostatní budou chtít trávit čas ve tvé přítomnosti, aby tvou energii načerpali.

7. Nehraj si na to, že je všechno „v pohodě“

Pokud máš přítele, který se ti dva týdny neozve a poté ti zavolá kvůli tomu, že zrovna dostal chuť na rychlovku, přestaň říkat, že to nevadí. Stejně tak není v pohodě, pokud řekl, že se ozve a udělal to po třech týdnech, nebo zapomněl na vaše výročí, nebo tě měl někde vyzvednout, i když to slíbil. Ano, někdy se stane, že prostě zapomene, ale nemělo by se to stávat pětkrát denně. Pokud vidíš, že tě bere jako samozřejmost, jako jistotu, za kterou může jít vždycky, vzepři se a přestaň říkat, že to nevadí. Protože vadí. Jestliže chceš mít rovnocenný vztah, ve kterém budete fungovat oba, řekni mu to narovinu a pokud nebude chtít, nech ho jít. Nemá smysl držet si ho za každou cenu.

Není to zase tak těžké

Jak vidíš, není zase tak těžké něco změnit. Pouze musíš začít u sebe a svého pohledu na skutečnost. Jestliže od sebe budeš všechny odhánět, nemůžeš se pak divit, že jsi sama, i když nechceš. Drž se výše napsaných rad a uvidíš, že na Valentýna už se budeš tulit svému novému příteli

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Drahoslava Nožičková

    Myslím si, že dobré tipy. Jedné mé kamarádce se také podařilo najít přítele ještě před Valentýnem. Konkrétně ho našla přes seznamku. Už nevím kterou přesně, ale mám pocit, že ji našla přes https://www.lovino.cz/