Pan pravý s velkým P na tebe určitě někde čeká. Mnoho žen to dříve zkoušelo podle jistým babských pověr. A podle jakých?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

7 babských rad, jak si najít kluka

Babičky kořenářky

Babičky vždycky byly a vždycky budou těmi chytrými ženami, které mají mnoho za sebou. To se jim jistě nedá odpárat. Mnohé z nás také jisté zkoušely některé ty jejich „babské rady“, které měly zaručit, že se dočkáme toho pravého. Namátkou mě napadají především vánoční věštby, jako je házení botou či třesení mladým stromkem. A přesně podobné pověry a báchorky existují dodnes. Pojď se tedy podívat na seznam těch nejpodivnějších, přičemž měj stále na paměti, že někdo to musel přeci dodržovat, ne?

1. Chlupatice jedou

Nerada si holíš nohy? Pak věz, že to je jedině dobře, protože prý chlupaté ženy muže více přitahují. Tedy když mají chlupaté nohy, jak je to s dalšími částmi těla, to už je otázka. Ano, sice to postrádá logiku, ale ber to pozitivně – blíží se zima a alespoň ti bude tepleji.

Chlupaté nohy
Chlupaté nohy jedou!
zdroj: flickr.com

2. Čtyřlístky

To, že čtyřlístky přinášejí štěstí, víme všichni. Existuje ale i jistá forma této povídačky, která ti má pomoci najít tvého budoucího manžela. A to tak, že si dáš dvojlístek nebo čtyřlístek do boty a potom buď poznáš svého budoucího manžela, potkáš muže, jehož jméno je jménem tvého budoucího manžela nebo přejdeš přes most se svým budoucím manželem.

3. Spánek je dobrý

Pokud budeš mít pod polštářem zrcadlo, pak by se ti ve snu měl zjevit tvůj princ.

4. Iniciály

Říká se, že pokud chceš vědět iniciály svého budoucího manžela, pak bys měla napsat na kousky papíru abecedu. Tyto lístky potom dej lícem dolů do misky vody a tu schovej pod postel a nech ji tam přes noc. Ty lístky, které budou ráno plavat na hladině, jsou iniciály tvého budoucího manžela.

5. Nesedej si do rohu

Stejně jako Baby nebude sedět v koutě, tak ani ty bys neměla. Podle jedné ruské pověry platí, že žena, která si sedne do rohové sedačky u stolu, tak se příštích 7 let nevdá.

6. Počítej koně a ne ovce

Jistá povídačka říká, že pokud napočítáš šedesát bílých koní a jednoho mezka, potom první, s kým si potřeseš rukou, bude tvůj manžel. A stejně tak to platí, pokud během přestupného roku napočítáš sto bílých koníků.

7. Jablíčko

I s jablíčkem můžeš poodhalit roušku budoucnosti. Pokud budeš o půlnoci jíst jablko před zrcadlem a říkat „Ten, kdo je má opravdová láska ať přijde a sní toto jablko se mnou.“, zatímco držíš v ruce lampu, tvoje láska by se měla objevit.

Čáry máry, pod kočáry

Nevím tedy jak ty, ale já si asi raději počkám na to klasické vánoční „kouzlení“, na které jsme přeci jen trochu zvyklé. Tyhle některé trochu trhlé rady ti spíše než toho pravého, přinesou jen zklamání. Ale někomu to snad přeci fungovat muselo, když se to zachovalo dodneška, ne?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Adriana

  Tak aby ses z toho NEPOSRALA PIČO !!!!

 • Nikdo a šukačka

  To bylo myšleno pro lžička

 • Nikdo a šukačka

  Nikdo a šukačka to jmeno si změním a jako nevím co to tady předvádíš ale prosím tě nestarpni se tady ano díky

 • Lžička

  OMG šukačka promluvila a omluvila se to sem ještě nikdy nezažila

 • Nikdo a šukačka

  Všem moc velký SORRY já vím že jsem tady psala kraviny ale fakt SORRY tak doufám že mu to odpustíte děkuji

 • petra1987

  já si našla jednoho na chatu http://www.showlive.cz a už jsme spolu 2 měsíce – byl na mě na webce :-)