Když touha a chuť na sex po několika prvních měsících vztahu začne vyprchávat, je potřeba s tím něco udělat. Tady je 5 zaručených rad, které pomůžou zvýšit libido.

avatar

Hana Michálková
Píše pro radost a z důvodu, že se má o co podělit!

5 způsobů, jak zvýšit sexuální apetit
Večer se nechce partnerovi a ráno zase sex odmítám já, začíná vlna naschválů a milování se pomalu ze vztahu vytrácí.

Už dávno nejsem v záruce

Vyprchá touha, dostaví se stereotyp. I když svého broučka pořád miluješ, nepřitahuje tě tak, jako na začátku. Můj manžel mi říká, že mě vrátí, když neplním manželské povinnosti, ale bohužel pro něho už dávno nejsem v záruce.

Žhavé jiskření je fuč

I když je to smutné, tak z průzkumu vyplývá, že páry žijící spolu déle jak pět let se milují pouze 1-3 krát do měsíce, což není ani jednou za týden.

Žijeme spolu jako dva kamarádi

Mé manželství je toho důkazem. Ne že bych se tím měla chlubit, ale zaměstnání, malé děti, starosti, stres, to vše zabíjí můj sexuální chtíč. Večer se těším do postele, a když manžel začne podřimovat v obýváku u televize, tichounce se vytratím a šup do ložnice. Ale co je na tom nejhorší? Po nějakém čase přestal loudit i on a teď spolu žijeme jak dva kamarádi, což nemůže vést k ničemu jinému, než že si časem najde nějakou náhradu a to bych opravdu nechtěla.

Zaručené rady, jak navrátit do vztahu chuť na sex

Rozhodla jsem se vyzkoušet zaručené rady, jak to napravit a prozradím ti, co má smysl a co fakt nefunguje.

1. Cvič, sportuj, udržuj se v kondici

Podle studie je prý dokázáno, že ti, co se pravidelně udržují v kondici a denně cvičí, mají vyšší sexuální libido. Při sportu se vyplavují hormony štěstí, aktivní tělo touží po činech a nabudí každičkou buňku tvého těla. Nemusí z tebe být zrovna atletka ani kulturistka, ale najdi si sport, nebo aktivitu, která tě baví. Můžeš chodit běhat, cvičit aerobik, hrát volejbal, jezdit na kole nebo provozovat jiný sport podle tvého gusta.

Hodnocení: Začala jsem opět hrát můj oblíbený volejbal, na který kvůli dětem a pracovní vytíženosti nebyl poslední roky čas. Chodím domů šťastná, psychicky odpočatá a plná energie. Musím říct, že v dny, kdy si jdu zahrát, dochází k sexu častěji, než jindy. Jestli to taky nebude tím, že po tréninku zajdeme na rychlé pivečko, nebo skleničku vína a pak, když dorazím domů, jsem posilněná alkoholem a sexuchtivá dračice.

2. Spěte nazí

Další prý zaručená věc, jak zvýšit sexuální apetit, je spát na ostro. Dotýkající se nahá těla vylučují hormony touhy a působí chuť dostat se ještě dál. A navíc představa, že tvůj miláček leží pod peřinou úplně bez a jeho údy jsou ti snadno a rychle k dispozici, je opravdu neodolatelná.

Hodnocení: Tato rada je fakt cenná. Už jen jak se mé nahé tělo dotýkalo peřiny, byl vzrušivý impulz a díky tomu, že byl přístup snadný a rychlý, to šlo samo i bez nucení. Škoda jen, že i v létě jsem zimomřivá a nejraději spím ve flanelovém pyžamu a vlněných ponožkách.

Sexuální apetit
Nahá těla, snadný a rychlý přístup.

3. Aromaterapie

Vůně dokáže dělat divy, proto zapalujeme vonné tyčinky, lampičky a aromatické svíčky. Ale jsou tu i vůně, které zaručeně zvyšují libido a to je prý vůně vanilky. Při výzkumu bylo zjištěno, že nejlepší kombinace vůní na prokrvení penisu je levandule společně s vůní dýňového koláče.

Hodnocení: Jsou vůně, které miluji a ráda si zapaluji vonné svíčky, ale nikdy jsem nepozorovala, že bych díky nějaké z nich měla větší chuť na sex. A navíc, když cítím vůni vanilky, dostanu chuť na něco k snědku.

4. Bylinky

Chuť na sex zvyšují různé potraviny a bylinky. Mnohé z nich máš běžně doma a ani nemáš páru, jaké vlastnosti v sobě ukrývají. Například stejnou funkci na erekci u mužů, jako má viagra, nalezneš u rostlinky jménem Kotvičník. Podobně funguje také obyčejný celer. Dále pak rozmarýn prokrví a dokonale rozehřeje pohlavní orgány. Nejvýznamnějším, běžně používaným, afrodiziakem je česnek, který stimuluje sexuální touhu. Pokud ti vadí zápach, dají se sehnat i česnekové tobolky.

Hodnocení: Kotvičník jsem zakoupila a zasadila do bylinkové zahrádky, manžel s erekcí zatím problém nemívá, ale jsem připravena. Česnek nemůžu, dostala bych žlučníkový záchvat a tablety neumím polykat. Zbyl mi celer, udělala jsem salát, který manžel nejedl, protože je prý moc zdravý. Tak sedím u televize a čekám, kdy to na mě přijde…

5. Buď v pohodě

Že stres, únava a nedostatek spánku jsou zabijákem sexuální touhy, jistě připomínat nemusím. Takže, snaž se starosti hodit za hlavu, více odpočívej a buď v pohodě.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář