Onanie je zdravá, působí radost a uspokojení. Děláme to všichni, často a rádi. Navíc masturbace sebou nese spoustu výhod, tak co bychom se styděli.

avatar

Hana Michálková
Píše pro radost a z důvodu, že se má o co podělit!

1. Vystačíš si sama

Nemáš kluka? Nezoufej, k tomu, abys prožila opravdu famózní orgasmus, nepotřebuješ partnera. Vždyť ty sama nejlépe víš, co se ti líbí. Udělej si to tak, jak to máš ráda a kdykoliv na to máš chuť. Možností a pomůcek k sebeukájení je velké množství. Pokud ale potřebuješ ještě trochu poradit, přečti si další zajímavý článek o masturbaci.

5 výhod masturbace
Zažij jedinečný orgasmus, udělej si to sama, jak to máš nejraději.

2. Nehrozí ti riziko nákazy pohlavní nemocí

Další výhodou je, že nemůžeš chytit žádnou pohlavní chorobu a nehrozí ani nechtěné těhotenství. Pokud používáš čisté a bezpečné pomůcky, nemusíš se bát, že si nějak ublížíš.

3. Masturbace zkvalitní tvůj partnerský sex

Opakovanou onanií zmapuješ své erotogenní zóny, což může zkvalitnit tvůj partnerský sex. Svého partnera tak můžeš navést na místa, kde ti to dělá dobře nebo mu můžeš pěkně ukázat, jak se dráždíš sama. Je totiž dokázáno, že 89 % mužů vzrušuje pohled na masturbující ženu.

4. Tlumí menstruační bolesti

Při vzrušení a orgasmu se do těla vyplavují hormony, které tlumí bolest a křeče. Pokud trpíš premenstruačním syndromem, dopřej si několik orgasmů denně a máš vyhráno. Pokud se ti zdá onanování při menstruaci nehygienické, pak můžeš zvolit sprchu, kde jednak budeš v čistotě, proudem teplé vody zmírníš bolesti a zároveň si budeš moct perfektně dráždit klitoris.

5. Zlepšuje náladu, léčí deprese a migrénu

Masturbace je báječnou relaxační technikou, při které zapomeneš na každodenní starosti a stres. Z výzkumu uvedeného v časopisu The New England Journal můžeme zjistit, že téměř 90 % lidí, kteří provádějí autoerotiku, netrpí na deprese. Masturbace tedy léčí bolesti, deprese, ale třeba i nespavost.

Onanie ve věkových kategoriích

  • 15-25 let, v tomto věku masturbuje 82 % dotazovaných žen i mužů.
  • 26-40 let, v tomto věku se samo uspokojuje 64 % tázaných.
  • 41-60 let, tady to ještě trochu stoupá na 74 %.
  • 61-80 let, překvapivě v tomto věku onanuje ještě 53 % tázaných.

5 výhod masturbace
Onanují všichni, ženy, muži, mladí i staří, dokonce i malé děti poznávají své tělo a nevědomky tak masturbují.
zdroj: pinterest.com/

Kde nejčastěji onanuješ?

Respondenti odpověděli takto: Ve sprše (29 %), v ložnici (22 %), u pornofilmu (22 %), na záchodě (16 %) a v kanceláři (11 %).

Osobně bych se přikláněla k tomu, aby si to každý dělal ve svém soukromí. Pokud ti masturbace začne ovládat život a neubráníš se jí ani v práci, na návštěvě, nákupech a podobných místech, je jasné, že sis vytvořila závislost, která není součástí běžného životního stylu a je zapotřebí, abys tento stav řešila s odborníkem, jako je psycholog či sexuolog. A kde máš ty své oblíbené místo?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Tomáš Abrhám

    na záchodě

  • Roman

    Nejraději masturbuju ve vlastní posteli. A to ráno nebo večer