Svobodné dívky to někdy nemají právě jednoduché, tak proč jen je zatěžovat těmito otravnými větami?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Ten pan Pravý

Najít toho správného chlapa, se kterým by nám srdce bušilo jako zvon, a se kterým bychom chtěli strávit zbytek života jako na obláčcích, není tak jednoduché. Pokud už někde takový kluk opravdu je, tak se sakra dobře schová. A problémem je, že ostatní jsou někdy této hře na schovávanou hluší, načež se ti snaží radit, jak bys měla dělat tohle nebo naopak nedělat támhleto. Jenomže, co když mi jsme na ty vaše řeči alergické? Tento článek je pro ty hnidopichy, kteří to sice myslí dobře, ale jejichž snahy bychom rádi byly ušetřeny.

Věty
Jediné výstižné slovo je „uširvoucí“. Ano, uširvoucí věty.

Ty jsi nám ale vyrostla..

Kdo podobnou větu nikdy neslyšel od své tetičky či babičky, jako kdyby nežil. A stejně protivné umí být i některé věty, které slyšíme z úst kamarádů a rodiny ohledně našich vztahů. Takže, jakéže jsou ty nejhorší?

Vražedná věta č.1 – Možná se jenom dost nesnažíš

Posuzovat něčí snahu je velmi subjektivní věc a rozhodně na to nejde uplatnit nějaké obecné pravidlo. Ti, kdo tuhle větu říkají, by si měli uvědomit, že tím toho druhého akorát shazují. Pokud chce být daný člověk sám, budiž mu to dopřáno a pokud chce vztah, tak nikdy nejde říci, že se málo snaží. Snaha někdy nemusí přinést ovoce, zato cesta do supermarketu, kde narazíš na krásného prodavače, třeba ano.

Vražedná věta č.2 – Jsi příliš vybíravá

Co je tohle za větu? Když mi prostě nepadne do oka, tak se přeci nebudu přemáhat, ne? Mít vztah za každou cenu rozhodně není tou správnou cestou, kterou by holka měla jít. Sice se říká, „Důležité je, když miluje muž, žena si zvykne.“, ale myslím si, že tohle babské „pořekladlo“ platí tak maximálně na minulé století. Takže buďte v klidu a nechte nás si najít někoho, pro koho naše srdce samo hned zaplane.

Vražedná věta č.3 – Měla by ses o sebe více starat. Co třeba více make-upu?

Je nesmysl někoho měnit. Je hloupost ve vztahu předstírat, že jsem někdo jiný, než doopravdy jsem. Nezáleží na tom, jestli se dívka prezentuje jako holka z plakátu či jde o přírodní krasavici, jde o její styl, který jednou někoho zaujme. Ale pokud bude předstírat, že je někým jiným, nic nedopadne dobře.

Vražedná věta č.4 – Jsi příliš to a málo ono…

Tak tohle je velmi podobná záležitost jako věta č.3, jen jde do větší hloubky. Není hezké slyšet, že jsme moc tvrdohlavé, moc pracujeme, jsme moc povídavé, apod. Nejsme přeci simíci jejichž život řídí někdo jiný. Jsme samy sebou, a pokud to někdo nechápe, tak ať potom jde ke všem čertům. Stejně tak kluci, pokud nám nerozumí.

Vražedná věta č.5 – Musíš chodit ven! Takhle nežiješ plný život.

Ačkoliv je tato věta možná míněná dobře, její poselství je urážející. Svobodní lidé někdy jednoduše nechtějí ztrácet čas nějakými internetovými seznamkami či si dát rande naslepo, přičemž jejich přátelé v tom vidí chybu. Jsou přeci zalezlí doma, tak jak mohou svobodní žít plnohodnotný život? Prostě a jednoduše. Chodí ven právě s těmito hnidopišskými kamarády, chodí do školy/práce nebo třeba posilovat.

Moji milí kamarádi, mám vás ráda, ale…

Za konec věty si doplnit patřičná slova sama. Je důležité, aby ses cítila sama sebou, i když jsi svobodná, protože to je právě na ženách velmi přitažlivé – když vědí, co chtějí. Takže nenech si od podobných vět shodit úsměv z tváře a chovej se právě tak, jak chceš.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář