Požádal tě, aby ses k němu nastěhovala? Nebo budete hledat společný byt? Koukni, nad čím bys měla popřemýšlet, než tento velký krok uděláš.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

5 věcí, které byste měli vyřešit, než se k sobě nastěhujete

Společné bydlení

Všechno jde jako po drátkách, ve vztahu vám to klape a ty jsi až po uši zamilovaná. A pak přijde myšlenka na to, že byste se mohli pohnout kupředu a posunout váš vztah dál – kamže to směřuje? Ke společnému bydlení. V tomto případě jde ale o velké rozhodnutí, které může všechno změnit, a proto by sis ho měla pořádně rozmyslet. Uvědom si, že až dosud jsi byla zvyklá na svoje soukromí, které ale tímto krokem zmizí. Už nebude žádné ty, ale jenom vy. Vy dva spolu a dohromady. Neustále. Pokud jsi ale i tak rozhodnutá, že do toho chceš jít, přečti si těchto několik bodů, které byste spolu měli společně projít, než vytvoříte jednu domácnost.

1. Jaké od toho máte očekávání?

Tohle je důležitá otázka. Někdy totiž může dojít trošku ke vzájemnému nepochopení. Zatímco ty třeba vidíš ve vzájemné domácnosti i brzkou svatbu, tvůj přítel to tak vidět nemusí. Raději si o svých očekáváních popovídejte, aby ses potom nedivila, když naopak on ve vidině společné domácnosti uvidí i brzké založení společné rodiny.

2. Co budeš dělat, až budeš potřebovat svůj prostor?

Jak již bylo řečeno, stěhováním do společného se tvoje soukromí smrskne na tu chvilku, než tvůj přítel přijde ze školy/práce. V jednom bytě spolu budete neustále a člověk potom může mít pocit, že se ve vztahu dusí. Samozřejmě je tu možnost, aby ses sbalila a utekla se schovat domů, ale tak by to vaše fungování asi vypadat nemělo.

3. Kdo bude dělat domácí práce?

A další zásadní poznámka. Jak to bude s rozdělením domácích prací? I to byste si měli vyjasnit předtím, než potom odpadkový koš bude neustále přetékat a špinavé nádobí poteče ze dřezu ven. Teď když budete bydlet společně, bylo by dobré si tyto práce rozdělit, protože hádky na toto téma jsou jistě zbytečné. Vše je prostě na domluvě.

4. Jak to bude s penězi?

Nejeden vztah na hádkách o finance pohořel. Je samozřejmě nefér, pokud jeden z vás platí všechno v bytě a druhý se jenom stará, jestli náhodou na záchodě nedošel tolaeťák. Měli byste si sednout a rozhodnout se, jak budete společné výdaje dělit rovným dílem.

5. Proč teď?

I tohle je podstatné. Důvod z jakého jste se rozhodli se k sobě nastěhovat. Pokud to totiž děláte jenom proto, že všichni vaši kamarádi už s někým na hromádce žijí, nebo proto, že máte pocit, že už je čas, abyste se nějak usadili, děláte to ze špatného důvodu. Měli byste to dělat proto, že to oba chcete a ne proto, že byste měli.

Zpátky domů?

Stěhování do společné domácnosti není jednoduchou záležitostí a navíc potom není zase tak jednoduché z ní odejít. Pokud se opravdu odstěhuješ z domu, není zase tak příjemné se zase vracet po svých šlépějích. Takže mysli i na to, jestli váš vztah opravdu někam vede.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • sylvii

    stěhování není jentak, hlavně pořeště jestli se k sobě hodíte. Jinak stěhování je dobré s kvalitníma stěhovacíma službama, např. tady: http://www.stehovani-pss.cz/cs/o-nas/