Den svatého Valentýna, který se slaví jako svátek lásky a projevování náklonnosti se ukvapeně blíží. Možná ti to připadá jen jako komerční americký svátek či zastáváš názor, že láska se má projevovat celý rok. Dovol mi uvézt tyto tvrzení na pravou míru, povědět ti o svatém Valentýnu celý příběh a navrhnout ti pár programů, jak tento den můžeš strávit.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Den svatého Valentýna, který se slaví jako svátek lásky a projevování náklonnosti se ukvapeně blíží. Možná ti to připadá jen jako komerční americký svátek či zastáváš názor, že láska se má projevovat celý rok. Dovol mi uvézt tyto tvrzení na pravou míru, povědět ti o svatém Valentýnu celý příběh a navrhnout ti pár programů, jak tento den můžeš strávit.

Nevíš, co dělat na Valentýna? Koukni na pár tipů a letošního Valentýna si pořádně užij!

Nevíš, co dělat na Valentýna? Koukni na pár tipů a letošního Valentýna si pořádně užij!

O svatém Valentýnu a jeho životním příběhu

Psalo se třetí století před naším letopočtem a v Římě vládl krutý císař Claudius II (je to tedy původně italský svátek, nikoli americký). Ten toužil po ovládnutí mnoha území, k čemuž potřeboval velkou armádu. A tak začal svým vojákům zakazovat zásnuby i svatby, protože se bál, že by pak nešli do boje. Naštěstí tu byl kněz sv. Valentýn, který věřil nejen v Boha, ale hlavně v lásku. Porušil tedy císařův zákaz a v utajení oddával mladé páry. Jedné noci ale Claudiovi vojáci vtrhli do kostela a sv. Valentýn uvrhli do vězení. Byl popraven 14. února – odtud tedy den svatého Valentýna.

Proč slavit Valentýn?

Možná patříš k těm, kteří Valentýnem opovrhují a zapřisáhle si stojí za tím, že láska se má projevovat celý rok. Pokud jsi nezadaná, tak si teď zkus představit situaci, že máš tajného ctitele, který ti chce z celého srdce vyznat lásku. A Valentýn je pro něj skvělou příležitostí, kdy to může udělat tak, aby to nebylo všem nápadné. V tento den se kvůli tomu přece nemusí červenat :-) Určitě se najde výhoda, i pokud jsi zadaná. Svátek lásky by totiž klidně mohl tvého miláčka popostrčit k tomu, aby pro vás dva naplánoval nějaké romantické překvapení.

Lampiony přání

Slyšela už jsi o lampionech přání? Jsou to takové malé horkovzdušné balóny, ve kterých je svíčka. Když jí zapálíš a pustíš lampion do vzduchu, vznese se až do kilometrové výšky. Dříve tyto lampiony používali vojáci jako signalizační zařízení jejich světlo je na obloze vidět i na kilometry vzdálených místech. Nyní se ale používají při nejrůznějších oslavách, kdy si po jejich vpuštění do vzduchu můžeš něco přát. Nezní pouštění lampionu přání s tvým miláčkem romanticky? Zakoupíš je v papírnictvích nebo na internetu již od 29 Kč.

Filmový večer

Další celkem levnou a nenáročnou variantou je filmový večer. Nakup zásobu popcornu a dobrého pití, vyber dvě až tři romantické komedie (případně filmy podle vašeho vkusu), přes gauč hoď teploučkou deku a můžete začít!

Láska prochází žaludkem

V kuchyni se vyskytuješ jen málokdy a vařečka je tvůj úhlavní nepřítel? S tvojí drahou polovičkou může být vaření zábavou! Zkuste si spolu na Valentýna uvařit nějakou dobrou večeři. Že vařit neumíš? Špagety nebo domácí pizzu zvládne každý. A kdyby se ti přece jen ke sporáku nechtělo, zkus sehnat alespoň jahody nebo hroznové víno se šlehačkou. Co s nimi udělat je na vás.

Na Valentýna nezadaná

Všichni okolo tebe mají s kým strávit Valentýna a ty si připadáš opuštěně? Nezoufej! Udělej si z tohoto dne svůj wellness day. Napusť si vanu, nalakuj nehty, udělej tělový peeling nebo prostě jenom relaxuj u zapálené svíčky. Prostě dělej něco pro sebe, když už na to jindy nemáš čas.

Na Valentýna s kámoškou

Je tvoje nejlepší kámoška na Valentýna taky nezadaná? Prožijte tento den spolu a hezky si to vychutnejte! Jděte spolu do kina na nějakou pořádnou holčičí slaďárnu, potom skočte na nákupy a završte to posezením v kavárně. Dejte zkrátka světu najevo, že to jde i bez kluků.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Vlastimil Bůček

  Díky za tipy. My už ale se ženou máme plán na Valentýna jasný. Chystáme se totiž jet na wellness víkend do hotelu https://cristalpalace.cz/ v Mariánských lázních. Podle fotek to vypadá na moc hezké město, takže už se tam oba moc těšíme. :-)

 • Andrea J.

  Já jsem tenhle rok – 2015 – narazila na dobrou akci.

  https://www.facebook.com/events/493368524135795/?f ref=ts

  Jedná se o premiéru dvou vztahových filmů mladých režisérů, taky partnerů. Mohlo by to být fajn, spojit kulturu a večírek. Pořadatelé slibují i raut a welcome drink.

 • Bára

  My jsme loni šli s přítelem na večeři, byli jsme v restauraci Lavička, tam jsme si dali úžasný steak, a vínko a večer jsme si doma ještě pustili film, asi to tak uděláme i letos, možná lepší než vymýšlet dárečky, už tak je dost příležitostí, kdy vymýšlet originální dárky.

 • Andrea

  Na valentýna mám pro přítele překvapení.Rezervovala jsem nám pobyt na Kaskádě a uděláme si tak prodloužený víkend.Čeká nás valentýnské menu,welness a určitě nějaké výlety po Brně a okolí.Už se nemůžu dočkat a doufám,že se mu to bude líbit :)