Princ na bílém koni existuje pouze v pohádkách nebo alespoň první dny randění. Ale jakmile to skončí, je z muže opět smrtelník a začne se projevovat jeho skutečné já.

avatar

Kateřina Kafková
Cílevědomá a usměvavá dvacítka s vášní pro psaní, módu, boty a pěkné muže.

5 opravdu hrozných chlapských návyků, které nás ničí

Nesdílí své pocity

My chceme, aby se nám náš protějšek otevřel a sdělil nám své pocity. No a to se většinou nestane – díky ženám. Muži vyrůstají pod vlivem svých matek, které jim neustále říkají „buď chlap“ a „přestaň být slaboch“. Muži pak věří tomu, že pokud ukážou své city, je to známka slabosti. Takže muž se od mala učí, že nejlepší způsob, jak se vypořádat s potížemi je držet své emoce uvnitř anebo v horším případě – mlátit všechny okolo sebe.

Pokud si všimneš, že ho něco žere, může trvat hodně dlouho, než ho přemluvíš, aby se ti svěřil. Ze začátku se bude snažit shodit vinu na práci nebo úplně popírat, že ho něco trápí. Když se ti to konečně povede, nenech se zmást, že se ti konečně otevřel a že se ti bude teď svěřovat už pokaždé. Byla to pravděpodobně jen výjimka. Vylévání si svého srdce je pro muže prostě ponižující.

Nevšímají si, když pro ně uděláme něco speciálního

Muž si nevšimne, že jsi pro něj udělala něco speciálního mezi tím, co byl někde pryč. Můžeš si zlomit záda nad úklidem celého domu nebo strávit hodiny nad studováním nového receptu, můžeš se udělat krásná nebo si koupit nové šaty. On si nevšimne. Proč? Je to v jejich genech.

Proč si nevšimne, když pro něj uděláš něco speciálního?
Proč si nevšimne, když pro něj uděláš něco speciálního?
zdroj: pinterest.com/pin/259871840969609483/

Muži jsou geneticky naprogramovaní lovit, chránit, bojovat a dobývat. To platí, jak pro dávné předky, tak i pro moderního člověka. Od samého počátku byli muži lovci zvěře, sběrači ovoce a ochránci svých žen a potomků. Spali s jedním okem otevřeným a sekyrou nebo kopím na jedné straně – pro zahnání nepřítele a dravce – a ženou na druhé straně. Brzy ráno vstávají, aby šli opět na lov, nabrali vodu u rybníka nebo hlídali a bránili venku svůj kmen proti nepřátelům.

I o tisíc let později muž podstupuje stále stejnou rutinu, ačkoli s jiným nástroji. Jdou na lov (do kanceláře nebo obchodu) a na konci dne se vrátí domu ke svým manželkám a dětem a nesoucí výhru a kořist dnešního lovu – peníze, potraviny nebo jiné věci. Oni jsou ti, kteří očekávají pochvalu, až přijdou domu. 

Zapomínají výročí

V současné době chytrých telefonů a počítačů už je to sice méně pravděpodobné, ale dříve ještě než technologie přišla na záchranu pánské populace – pamatování výročí bylo pro muže velice těžké.

Vzpomínka na výročí pro člověka, který má v hlavě válečné strategie, nemá význam. Prostě jeho mysl nemá čas ani místo věci, které nejsou spojeny s taktikou. Takže pokud se chceš vyhnout hádkám, že opět zapomněl, udělej jemu i sobě laskavost a do jeho mobilu vlož upozornění. Informuj ho o tom sama týden dopředu, připomeň mu to klidně i ráno. A až přijde ten den, budete všichni rádi – ty dostaneš ten nejkrásnější dárek a on nebude muset spát na gauči.

Lžou v obavách, aby neurazili

Mužům stačí odpovědět jedním slovem, nemají rádi dlouhé diskuze, argumentování nebo neshody. Muž ví, že pokud tě zklame, pak bude muset situaci napravit dlouhými hovory a spoustou omluv. Proto se raději velice rychle naučí říkat, že nejsi tlustá nebo že ti to sluší po ránu. A všichni jsou šťastní.

Usínají po sexu

My se chceme po sexu mazlit, mluvit a dívat se společně do očí, protože je to pro nás romantické. Bohužel toto se stane zřídkakdy, protože většina mužů ihned po sexu usíná. My to považujeme za velice nepříjemné, ne-li až ponižující.

Ovšem to také není jejich vina. Podle odborných studií, ta část mozku, která je zodpovědná za mužské myšlení, automaticky vypne během orgasmu. Po tom následuje uvolnění chemických látek, které blokují sexuální touhu a pošlou tělo spát.

Proč vždy po sexu usíná?
Proč vždy po sexu usíná?
zdroj: pinterest.com/pin/153474299771247331/

Představ si situaci, kdy muž nadále touží po sexu bez ohledu na to, kolikrát ho už před tím měl. Měli byste sex stále dokola, než by jeden z vás umřel vyčerpáním, takže bychom vlastně měly být rády, že spí.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář