Kdo by neznal tuto erotickou knihu, která ženám naplnila srdce touhou. Jaké poučení v ní najdeme pro svoje vlastní vztahy?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Láska prochází sexem

Naše babičky vždycky věřily, že muže lze utáhnout na jídlo, ale dnešní generace má trochu odlišné mínění. Sex se stává středobodem, který mnohé rozhoduje. Nemusí jít samozřejmě jen o sex, ale přiznejme si to – kolik z nás čeká na toho pravého, kterému se poprvé odevzdá až o svatební noci? Erotika prostě hýbe světem. A stejně tak erotické knížky. Co najdeme pro svůj vztah v takových 50-to odstínech šedi?

5 lekcí v lásce, které najdeme v Padesáti odstínech
Co nás tato kniha může naučit o lásce?

1. Všechno je o důvěře

Stejně jako Ana Christianovi ve všem bezmezně věřila, aniž by ho v podstatě nějak více znala. Neříkám teď, že máš bafnout za ruku prvního kluka, kterého potkáš, ale když se ti někdo líbí, měla bys mu zkusit věřit. Pevný vztah je vždy založen na oboustranné důvěře.

2. Hodně záleží na prvním dojmu

Ve chvíli, kdy Ana za pomocí několika kotrmelců vpadne do Christianovi kanceláře a následně se setká s jeho pohledem, je všechno jasné. Nemusí jít hned o lásku na první pohled, ale první dojem z toho druhého je prostě zásadní. I když, vzpomeňme si na takovou Pýchu a předsudek, že?

3. Buďte si rovni

Ve chvíli, kdy se Ana v podstatě vzdává rozhodování ohledně svého sexuálního života, když podepisuje smlouvu, dostává se do podřízení. Ve vztahu si musíte být oba rovni a je důležité, abyste si toho byli vědomi. Nikdo z vás nemá nad tím druhým navrch.

4. Akceptujte hranice svého partnera

Christian se skoro celou dobu snaží Anu přinutit, aby překročila svoje hranice. Aby posunula svoji mez, aby se změnila v to, co chce on. Tento přístup má ale za následek pouze katastrofu, takže pozor na to. Neměla by ses snažit svého partnera změnit, ale naopak ho akceptovat takového, jaký je. Pokud má nějaká pravidla či hranice, nenuť ho je překračovat.

5. Neboj se v ložnici experimentovat

Zásadní věc, kterou ti tento román dává celkem dost jasně najevo. Neměla by ses bát si říct o různé sexuální polohy, hračky, apod. Hlavně by ses ale do toho neměla nutit. Jde o to si v posteli užívat a ne dělat to s odporem.

Vztahy

Každý vztah funguje jinak, ale těchto několik momentů bys neměla opomíjet. Dokonce i v takovém vztahu, jako mají Ana a Christian, můžeme nalézt poučení. Ale všeho s mírou.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář