Chtěla by sis nějak zpříjemnit dlouhé čekání na toho pravého? Pak věz, že vibrátor ti s tím alespoň částečně může pomoci. Jenomže jak vybrat toho správného?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Co je vibrátor? Ale kdeže!

Hloupá otázka na začátek. Zajisté každá z nás ví, co je vibrátor a co je jeho funkcí. Možná ale tápeš, jak si takovou sexuální pomůcku vlastně vybrat a nevíš, nad čím se zamyslet před jeho pořízením. Proto vznikl tento článek, ve kterém ti shrnu druhy vibrátorů, a pak tu také najdeš nějaké ty typy, na které bys měla pomyslet před koupí.

Vibrátory
Co by sis měla ujasnit předtím, než vyrazíš pro „nového člena rodiny“?
zdroj: en.wikipedia.org

Krok číslo 1 – vibrace nebo ne?

Jako úplně první otázku by sis měla ujasnit, jestli chceš vibrujícího kamaráda nebo ti stačí ohebný „čůráček“. Vibrátory bez vibrací se jmenují dilda a jediným rozdílem je, že prostě nevrní.

Dilda
Svítící dilda
zdroj: englishclass.jp

Krok číslo 2 – jaké dráždění máš ráda?

Jak nadpis napovídá, jedním z důležitých aspektů je, jaké dráždění se ti vlastně během sexu či uspokojování líbí. Dosahuješ ráda orgasmu zvnějšku tedy drážděním klitorisu nebo dáváš přednost pořádnému rodeu? Či snad obojí? Nebo máš raději dokonce anální dráždění? Od toho se totiž bude odvíjet tvar vibrátoru. Máš totiž několik možností.

Nejdříve jsou tu mini vibrátory. Ty slouží jako pomůcka při dráždění klitorisu, bradavek, ale i G-bodu. Jejich velikost ale odpovídá názvu, takže žádného macka nečekej.

Minivibrátor
Mini kámoš do kabelky nebo dokonce na klíče.
zdroj: aliexpress.com

Jako další tu pak jsou klasické vibrátory. Ty mají většinou velmi jednoduché provedení a jejich ovládání je teprve hračkou. Nejčastěji také mají na výběr z několika rychlostí vibrací, a jelikož jsou z měkkého materiálu, jsou velmi ohebné.

Vibrátory
Buď si můžeš vybrat jednoduché praktické ztvárnění, nebo jinou legrační variantu.
zdroj: preisvergleich.eu

Vibrátory s ohledem na bod G mají nejčastěji trojí podobu, ačkoliv jejich potenciál ještě zdaleka není vyčerpán. Buď jde o vibrátory ve tvaru písmene U, které jedním koncem dráždí bod G a druhým masírují klitoris, nebo jsou tu klasické robertky se speciálně upravenou hlavičkou. A jako poslední jsou tu vibrátory s jakýmsi rohem, jejichž funkce je de facto stejná, jako těch ve tvaru písmene U.

We-vibe
I takto může vypadat vibrátor. A tento se dá používat i při souloži.
zdroj: businessweek.com

Pokud máš ráda dráždění análního otvoru, pak i pro tebe jsou tu speciálně vytvarovaní mazlové, se kterými můžeš zažít slast. Jejich tvar je většinou protáhlejší, a pokud bys někdy ráda zkusila anální sex, tak nemůžeš mít lepší přípravu než s pomocí takovéhoto vibrátoru.

Anální vibrátor
Speciálně prohnutý anální vibrátor.
zdroj: misterx-price.com

Krok číslo 3 – jak vytvarovaný vibrátor by se ti líbil?

Pokud už jsi vyřešila, kterou sekci při výběru vibrátoru v sexshopu na netu rozklikneš, pak je tu další volba, kterou by sis měla ujasnit. A to jaký tvar by se ti vlastně líbil? Máš na výběr opravdu nepřeberné množství. Nejklasičtější vibrátory jsou protáhlé nudle, na kterých někdy najdeš nějaké ty vroubky. Ale někdy se člověk nemusí držet při zemi, a proto je tu i další možnost – realistické ztvárnění. Jednoduše jde o umělý penis, který vypadá, jako kdyby ho právě někomu „uřízli“. Chceš další variantu? Co takhle vibrátor jako kukuřice nebo kaktus? Záleží jen na tobě, jestli se raději budeš držet osvědčené klasiky, zatoužíš po „opravdovém penisu“ nebo se rozhodneš pro vtipné varianty. Stejně tak by sis měla rozmyslet, jestli chceš raději úzkou žížalku nebo pořádnou macatou kládu.

Realistický vibrátor
Vibrátor ve tvaru penisu
zdroj: amazon.com

Krok číslo 4 – jak velký by měl být?

Tak na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Samozřejmě že nejjednodušší je, když víš, kolika centimetry ti dělal/dělá dobře tvůj přítel. Zkrátka si od toho odvodíš i vhodnou velikost vibrátoru a není co řešit. Problém ovšem nastává, pokud jsi ještě panna nebo tvoje paměť takové „zbytečnosti“, jako je délka penisu tvého bývalého, rychle zapomíná. Pak je tu možnost tipnout a doufat, že se trefíš. Taky by šlo to vzít podle průměrné délky penisu, na kterou by ženská vagína měla být uzpůsobená – což je asi 13-15 centimetrů. Nebo odhoď stud a zeptej se v sexshopu, kde by ti snad prodavačky měly dát nějakou odpověď.

Krok číslo 5 – kolik za takovou hračku chceš vlastně dát?

Ačkoliv tohle bys měla mít vyjasněné už na začátku, záměrně dávám tuto otázku až nakonec, protože primárním účelem tohoto článku jsou shrnující informace o vibrátorech. Přesto se mnohé odvíjí od výše ceny, kterou jsi ochotná za sexuální potěšení dát.

Závěrem

Některé z těchto dráždidel můžeš používat i během soulože a to nejen jako předehru. Některé vibrátory specializované na bod G se dají používat i při styku. Jejich příjemnost tak můžeš na vlastní kůži zkusit ty i tvůj přítel. Takže dvě mouchy jednou ranou!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář