Ne vždycky jde schůzka přesně podle očekávání. Co ale v takovém případě dělat? Nechceš-li vedle toho kluka sedět celý večer a zdvořile poslouchat, čti dál.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

18 „únikových cest“ ze špatného rande

Rande naslepo

Každá z nás to jistě zná. Domluvíš si rande s klukem, se kterým se sice hezky psalo přes facebook, ale jakmile dojde na reálný kontakt, jdou všechny krásné představy do háje. V podstatě nesejde na tom, jestli se ti nelíbí vzhledově nebo proto, že nedokáže mluvit o ničem jiném než o svém sklípkanovi, hlavní totiž je, že chceš z toho hrozného rande pryč. Jenomže jak to udělat, abys mu omylem nedala naději na další schůzku, ale zároveň jsi z něho neudělala debila, i kdyby jím snad byl? Zkus některou z těchto výmluv, o kterých hlasovaly samy ženy.

1. „Zítra musím brzy vstávat.“

Hrát na ranní vstávání je vždycky jistota. Nemůže ti přeci dokázat, jestli říkáš opravdu pravdu. Deset hlasů pro ku dvěma proti.

2. Náhlý nával migrény

Šílená bolest hlavy, citlivost na světlo a zvuk. Tady pozor na podezřívavost. Devět hlasů pro ku dvěma proti.

3. „Moje spolubydlící si zapomněla klíče.“

Blbá, ale nenapadnutelná náhoda. Osm hlasů pro proti dvěma hlasům proti.

4. „Možná bychom měli být jen přátelé.“

Nejjednodušší odpálkování, na které je ale zapotřebí mít odvahu. Na druhou stranu potom budeš mít jistotu, že to správně pochopil. Pro tuto možnost hlasovalo osm lidí pro a tři byly proti.

5. „Já jsem tak unavená.“

„Dneska jsem vstávala v pět, abych nakrmila slepice a králíky, podojila krávy a vyhnala je na pastvu, vyhřebelcovala koně a vykydala hnůj.“ Osm hlasů pro, proti byly čtyři.

6. „Moje kámoška mě potřebuje!“

Stačí jediný pohled na mobil a následné vysvětlení, že tvoje kamarádka si prochází těžkým rozchodem, a jsi volná. Deset hlasů pro vůči šesti proti.

7. „Zapomněla jsem dojít se psem.“

A nejlépe přidat, že máma tě jinak zaškrtí. Vymluvení se na rodiče vždycky zabere. Akorát snad jen pozor, aby nechtěl jít s tebou. Osm lidí to považuje za dobrou výmluvu a pět za špatnou.

8. Alergie útočí

Nezastavitelné kýchání, slzení očí, přerývavé dýchání,… kdo by nepoznal útok alergie. Pět žen pro a čtyři proti.

9. Udělat ze sebe hysterku

Kluci se bojí ženských slz, protože neví, co s tím mají dělat. Pokud tedy z ničeho nic začneš brečet a přihodíš k tomu pár „smutných“ faktů, buď si jistá, že vezme nohy na ramena. Půl napůl – pět pro a pět proti.

10. Krámy

Jedna z nejlepších výmluv, která je tu pouze pro ženy. Muži žijí v bludu, že menstruující ženy se mění v zákeřné bestie, stejně jako vlkodlaci se proměňují za úplňku. Šest lidí pro a sedm proti.

11. „Promiň, na prvním rande se nelíbám.“

Pokud jsi přeci jen vydržela do konce a ten žabák nyní žádal polibek, přičemž ty jsi si jista, že jemu ani polibek nepomůže, vymluv se na to, že se na prvním rande nikdy nelíbáš. Pět lidí pro a šest proti.

12. „Můj domácí volal, musím okamžitě domů!“

Podmínkou je, abys buď byla domluvená s kamarádkou, která ve vhodnou chvíli zavolá, nebo aby sis mobil vzala na toaletu s sebou. Budeš-li totiž tvrdit, že ti volal domácí, když máš mobil po celou dobu na stole, nepomůžeš si. Pět lidí pro a šest proti.

13. „Jsem to ale nešika.“

Vyliješ-li na sebe sklenku vína nebo vyklopíš-li si do klína polovinu večeře, záminku na odchod domů máš jako vyšitou. Použilo by to šest žen, čtyři nikdy.

14. Stav nouze

Tato výmluva může znamenat naprosto cokoliv. Od odvezení mladšího sourozence, protože rodiče jsou zaneprázdněni, po cestu do nemocnice, kde skončila mamka se zlomenou rukou. Záleží jen na tvé fantazii. Nejoblíbenější výmluva vítězí patnácti hlasy pro a pouze jedním proti.

15. Falešná chřipka

Budeš-li simulovat příznaky chřipky, dodej nejlépe, že během minulého týdne lehla do postele polovina tvé rodiny. Bude to znít přesvědčivěji. A vybereš-li si předstírání střevní chřipky, můžeš ho odradit i zmínkou o tom, jak z tebe ta skvělá večeře letěla rychle ven. Takto by to udělalo jedenáct žen, naproti tomu šest by jich tuto výmluvu nikdy nepoužilo.

16. „Musím si odskočit…“

Řekni mu tato slova na rozloučenou a už se ke stolu nevracej. Neodpustím si narážku na americké filmy, ve kterých je tato metoda velmi oblíbená. A je to patrné i v hlasování, protože za dobrý nápad to považuje jedenáct žen. Proti, jich bylo sedm.

17. „Znám někoho, kdo by se ti moc líbil.“

Dohazovat tomu druhému během rande někoho ze svých kamarádů není sice nejideálnější, ale také se to dá použít. V hlasování tato výmluva ale propadla – šest žen bylo proti a pouhé dvě pro.

18. „Promiň, ale myslím si, že by nám to neklapalo.“

Jemné odmítnutí srovnatelné s „Promiň, ale ještě nejsem připravena na vztah.“. Upřímnost je v některých případech dobrá. S tím souhlasilo šest žen, proti byly dvě.

Výmluva vždy po ruce

Výmluv je nespočetné množství, a ačkoliv někdy dokážou být vynalézavé, občas není nad pravdu. Je ale fakt, že přiznat mu, že se ti nelíbí jeho předkus nebo chování u stolu, není vždycky jednoduché. A proto není lepší rady, než mít nějakou tu výmluvu vždycky po ruce.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Máťa Bé

    hm, jasně. lhát, vymlouvat se… hlavně neříkat pravdu. super. palec nahoru za bod 18, jinak jsem mírně znechucen :( – fér jednání je dneska opravdu přežitek.