Adéla a Zuzka dohromady tvoří nejsyrovější a nejznámější z hudebně nenadaných kapel v Brně, na kterou můžeš na hudební scéně narazit. Recesistky přináší svěží humor a drsnou lyriku, jenž pravděpodobně bude jen těžko hledat konkurenci. Holky si hrají s hip-hopem, retro stylem a v neposlední řadě také s popkulturou. Dokáže i tobě dvojice Čoko Voko vytřít zrak? Koukni na netypický rozhovor a ujisti se v tom, že holky jsou doopravdy pěkná čísla.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

"Co máš ráda? Zněla otázka strejdy Vlada. Mám ráda cigarety, který voní jak podpaží mý tety. Mám ráda rep, je pro mě víc než Džony Dep!

"Mám ráda cigarety, který voní jak podpaží mý tety. Mám ráda rep, je pro mě víc než Džony Dep!"

1) Ahoj, mockrát děkuji za váš čas a abych nezdržovala, přejdu rovnou k otázkám. Četla jsem hodně názorů na vaší skupinu a zajímalo by mě, jaké s ní máte plány do budoucna? Je to pouze projekt pro radost a umělecké vyjádření či se chcete s Čoko Vokem dostat na úroveň „klasických“ hudebních kapel a vydávat například oficiální alba pod nějakým vydavatelstvím?

A: už od začátku to celé bylo myšleno jako legrace a pro hlavně naši zábavu, to že bavili občas i ostatní už byl jen bonus.
Z: Album jedno bychom jednou chtěly vydat jako suvenýr na stáří. Jinak jsme si vědomy myslím toho, že nic v tomto oboru neumíme, tak bychom neměly odvahu tím trávit dobu do důchodu. Kdybychom byly geniální japonské harfenistky, bylo by to něco jiného.

2) Když jste se skupinou před pár lety začaly, dokázaly jste si představit, že se dostanete třeba i na televizní obrazovky – viz. například ČT, pořad Mazec a další?

A: Ne, ale asi i proto, že jsem o tom nepřemýšlela. Naprosto bez počáteční ambice.
Z: Ne. Já jsem ani nepředpokládala, že tento koníček vydrží déle než obvyklé dva týdny, jako tomu byo u karate a jiných hobby.

3) Především hip-hopová komunita má nezřídka negativní komentáře na kvalitu vaší tvorby. Máte ambice probojovat se mezi alternativní hip-hopové kapelky nebo jdete vlastní cestou, která má s hip-hopem společný pouze hudební podklad?

A: Nutno říct, že se nesnažíme probojovat nikam.
Z : My se z alibismu snažíme vyhnout i tomu vymezení „hudba“, aby nám už nikdo nenadával. Označení mluvené slovo nás vysvobodilo.

4) Chcete svou tvorbou oslovit nějakou konkrétní skupinu posluchačů, ať už jsou to třeba ženy, milovníci slam poetry či každý, kdo má chuť se jen pobavit?

A: Každého, koho to zajímá, ať už je to žena nebo milovník slam poetry.
Z : Já bych chtěla oslovit ženy a muže, popř. ani zvířatům se nebráním.

5) Kde hledáte inspiraci k psaní svých originálních textů? Pracujete na nich ve skupině společně nebo si každá z vás napíše text pro sebe? Můžeme se těšit na nějaké nové album či konečně oficiální videoklip?

A: Můžete.
Z: Jak to vzniká, je výrobní tajemství. Pomáhá nám dobrá propiska, dřevěný stůl a víno.

6) Myslíte si, že má české publikum celkově pochopení pro drsnější humor? Zkoušely jste své texty nejdříve na blízké okolí, než jste je vypustily ven?

A: Zkoušely, ale už jsme od toho upustily. Zjistily jsme, že ty názory slyšet nechceme.
Z: S tím humorem je to nevyzpytatelné. Já mám stejný humor jako moje rodiče a cizímu humoru, např. laskavému, tedy nerozumím.

7) Jak jste na tom vlastně s muži? Ve své tvorbě je moc nešetříte, tak by mě zajímalo, jestli po vystoupení občas nepřijde nějaký ctitel s nabídkou na rande a podobně?

A: Jsem vdaná. O ctitelích nevím.
Z : Já mám kluka. A doufám, že máme každá aspoň jednoho ctitele. Aspoň nějakého oplzlíka.

8 ) Na svém Facebooku pravidelně komunikujete s fanoušky. Chtěla bych se zeptat, jestli sledujete i negativní komentáře a jak se stavíte k haters?

A: Na haters nás fascinuje jejich energie potřebná k napsání negativní reakce. Asi je musíme velmi trápit.
Z: Já jsem pasivním členem našeho vlastního haters klubu, já je úplně chápu.

9) Mockrát děkuji za rozhovor, přeji hodně úspěchů a pokud chcete, můžete závěrem zmíněným haters a jejich haters vzkázat vše, co jen chcete. Je to už jen vaše!

A: Nic, já tolik energie nemám.
Z: Musíme už jít luxovat, já přeju všem pěkné oblečení a mír v duši.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář