Že poutě nejsou jenom pro děti, ti rozhodně dokáže následující článek, který je souhrnem několika z těch bláznivějších atrakcí.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Cukrová vata, žužu a popcorn

K létu rozhodně patří i všemožné poutě a lunaparky, které prostě musíš během těch dnů plných svobody navštívit. A že je to jenom pro děti? Mýlit se je lidské, a tak i ty se nyní přesvědč, že na takovéhle atrakce by se rozhodně nemělo pouštět bez písemného souhlasu a s prázdným žaludkem.

Volným pádem přímo z nebes?
Volným pádem přímo z nebes?
zdroj: data.sphosting.ch

Řetízák trochu jinak

Pokud se ti dělá na obyčejném kolotoči šoufl, tak věz, že sem tvé kroky rozhodně nepovedou. Tato obdoba řetízáku totiž visí 900 stop nad historickým centrem Las Vegas! Tato atrakce se po chvíli roztáhne tak, že člověk lítá v úhlu až 70°, což je teda pořádná jízda. Ne nadarmo se tato atrakce jmenuje Insanity (Šílenství).


Tak to je pořádná jízda.

Poznej čtvrtou dimenzi!

V Los Angeles se nachází ohromná horská dráha, která je výjimečná tím, že se během jízdy všemožné otáčí. Aby si užily všechny smysly, nachází se tu zvukové efekty a tunely. Sedadla jsou otočná až o plných 360° a nejednou se jede hlavou dolů či pozadu. Tak na tuhle jízdu určitě jen tak nezapomeneš!


Šílená horská dráha.

Volným pádem dolů

Kdo má rád výšky a pády, tak ten by měl zamířit do Austrálie, kde by našel tzv. Giant drop, neboli obří atrakci, která neudělá nic jiného, než že vás vyveze do výšky 115 metrů nad zemí a pak vás jednoduše pustí. Celkově se budete řítit rychlostí 135 kilometrů za hodinu a modlit se, aby magnety, které atrakci brzdí, fungovaly.


Tak na tohle bych žaludek rozhodně neměla. To očekávání musí být hrozné.

Dům hrůzy

Že jsi otrlá a ničeho se nebojíš? Tak to bys měla zamířit do italského hororového domu, který je postaven ve velkém zábavním parku Canevaworld, jehož částí je Movieland pod který spadá i tato děsivá atrakce. Dům je inspirovaný těmi nejznámějšími hororovými filmy a velké procento návštěvníků prohlídku ani nedokončí!


Můžeš tu potkat mnoho hororových postav.

Hurá do světa!

Některé tyto atrakce jsou opravdu šílené, ale co je také celkem podstatné, všechny se nacházejí v zahraničí. Takže pokud pojedeš na dovolenou některým z těchto směrů, víš, co rozhodně nesmíš vynechat. Jinak zkus zapátrat i na našich poutích, kde určitě také najdeš nějakou tu atrakci alá pojďme-se-všichni-hromadně-poblinkat.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář