Ať už jsi se musela přestěhovat, nebo jsi právě dokončila základní vzdělání, zřejmě budeš také muset navštívit svoji novou školu. A s novou školou přicházejí i noví přátelé, jenž může být seznámení s nimi občas obtížné. Přijdeš do třídy a všichni se na tebe divně dívají, jako by jsi právě přiletěla z vesmíru. To je ale jen první dojem.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Ať už jsi se musela přestěhovat, nebo jsi právě dokončila základní vzdělání, zřejmě budeš také muset navštívit svoji novou školu. A s novou školou přicházejí i noví přátelé, jenž může být seznámení s nimi občas obtížné. Přijdeš do třídy a všichni se na tebe divně dívají, jako by jsi právě přiletěla z vesmíru. To je ale jen první dojem. Není nic ztraceno, protože existuje několik jednoduchých způsobů, jak poznat nové lidi a navázat tak nová přátelství.

Jseš nová ve třídě a nevíš, jak si najít znovu opravdové přátele? Nauč se poznat lidi a navázat nové vztahy.

Jseš nová ve třídě a nevíš, jak si najít znovu opravdové přátele? Nauč se poznat lidi a navázat nové vztahy.

Buď milá

Vím, že je občas těžké se tvářit mile na lidi, jenž se na tebe podobně netváří, ovšem první dojem je důležitý. Až vejdeš do nové třídy, zřejmě se dočkáš mnohých nechápavých pohledů a také si někteří mohou začít šeptat o tom, kdo vlastně jsi a nejsi. Až vstoupíš do třídy, usměj se. Sebevědomější holky se klidně mohou postavit před tabuli a nahlas se představit, ovšem předpokládám, že to se u nováčků moc nestává. Své představení ale můžeš napravit tehdy, až tě bude jmenovat učitelka. Můžeš přitom prohodit např. že jsi ráda, že jsi právě v této třídě a že doufáš, že tě mezi sebe přijmou. Uděláš dobrý dojem, protože ostatní uvidí, že máš zájem se přátelit a že nejsi žádná slečna s nosánkem nahoru co ani nepozdraví. Co se sezení týče, zkus navrhnout někomu, kdo sedí sám, zda si můžeš přisednout. Ve většine případů je takový návrh uvítán, protože jen malé procento lidí miluje samotu. A navíc, tvá nová kolegyně nebo kolega uvítá, že si bude mít o přestávce (i při hodině) s kým popovídat.

Připoj se k ostatním

Na každé škole jsou zájmové kroužky. Na středních školách je to např. basketball, voleyball a jiné. A jestli chceš mezi ostatní zapadnout, a to nejen co se lidí ve tvé třídě týče, bude nejjednodušší, když se přidáš do nějakého hráčského týmu. Na výběr, po zeptání se kantorů, se ti určitě dostane široká škála zájmů, jenž škola podporuje. Ty si zvol ten, který víš, že tě bude bavit. Přátelé tam získáš určitě, protože hry obecně sbližují proto, že jednotlivé týmy mají stejné cíle – dosáhnout vítězství. Uvidíš, že v novém týmu nebo na jiném kroužku se ti dostane určité pozornosti, protože noví spoluhráči jsou vždy vítáni.

Uč se novým věcem

Jestliže chceš své nové spolužáky a spolužačky dobře poznat, bylo by fain, kdyby si se s nimi sblížila na některých komunikačních předmětech, jako je např ZSV (Základy společenských věd) aj. V takových předmětech, kdy jde hlavně o to, aby žáci nebo studenti vyjádřili svůj názor, se společně můžete bavit o různých (většinou osnovami) daných tématech. Uvidíš, že všichni ve třídě si moc rádi poslechnou i názory nováčka, protože to bude pro ně také něco nového, nejen pro tebe. Lidé, kteří se budou, v dobrém slova smyslu, smát tvým poznatkům a zkušenostem, se po čase mohou stát tvými potencionálními přáteli. Ve škole je většinou budování přátelství snadné, protože jde zde plno lidí a i ty sama si vlastně můžeš zvolit, kdo by mohl být tvým přítelem.

Dobrovolnice

Co se učení a výpomoci týče, tak jak učitelé, tak i studenti milují výpomoc. Neznamená to, že by jsi měla každé druhé učitelce pochválit její svetřík, ale měla by jsi se soustředit na potřeby druhých. Lidé uvidí, že jsi ochotná pomoci a ti praví, nefalšovaní přátelé, kterými je tak jednou budeš moci nazvat, se ti určitě odvděčí. A myslíš si, že pokud někomu pomůžeš, že řekne jen “díky” a už si nikdy nepopovídáte? To by šlo jen o využívání, od takových lidí se drž dál. Jestliže se dozvíš, že nějaká slečna ve třídě má ráda koně a potřebovala by někoho, kdo by se s ní společně o ně staral, klidně se nabídni. Bude to ale lepší v případě, budeš-li mít o takovou aktivitu skutečně zájem. Jiným můžeš například pomoci s doučováním. Lidé se stejnými nebo podobnými zájmy a názory mají většinou podobný pohled na život a zábavu. Po čase uvidíš, že s lidmi, se kterými budeš moci sdílet své pocity, se budeš cítit opravdu šťastně. A většinou to bývá tak, že uděláš-li si ve třídě dva kamarády, počet se časem rozrůstá. Samozřejmě není vhodné, být supr kamarádka všech. Stejně jak v profesním životě, tak i v tom studentském platí, že je rozdíl mezi kamarády a spolužáky. Stejně jako mezi přáteli a kolegy. Najdi si proto takové lidi, se kterými se budeš cítit pohodlně, budete spolu trávit volný čas, vyměnovat si názory, blbnout, smát se spolu a hlavně se navzájem podporovat.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář