Expozice Rain Room okouzlí návštěvníky galerie Barbican deštěm, který nikdy nepromočí ani kousek oblečení. Můžeš se hodiny procházet místností a přes to budeš v suchu.

avatar

Anna Marková
Oblíbeným místem jejího života je velká postel plná knih.

Expozice Rain Room
Jedinečný projekt, který je nyní otevřený v galerii Barbican, vznikl již před třemi lety.
zdroj: someslashthings.com

V londýnské galerii Barbican můžeš až do konce března vyzkoušet procházet se deštěm, aniž bys byla mokrá. Instalace, která ovládá déšť, vznikla z rukou designérů Random International (Stuart Wood, Florian Ortkrass a Hannes Koch).

Expozice Rain Room
Návštěvníci se mohou těšit na jedinečný zážitek, při němž zůstanou zcela suší. Zároveň se však může stát, že na někoho pár kapek ukápne.
zdroj: someslashthings.com

Propracovaný systém kamer

Jedinečná expozice se skládá z černé místnosti, kde se ve stropě nacházejí rozprašovače a na zemi kanálky pro odtékající vodu. Každou minutu zde proteče přibližně 1000 litrů vody, která se filtruje a dále znovu používá.

Expozice Rain Room
Celá výstava je zcela zdarma a potrvá až do konce března 2013.
zdroj: dezeen.com

Celé kouzlo spočívá v propracovaném systému 3D kamer z obou stran. Snímají každý tvůj pohyb, analyzují a potom ovládají samotné rozprašování. Maximálně by mělo být v místnosti pět lidí, aby celá instalace mohla fungovat. Zároveň však také existuje způsob, jak celý systém obejít.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář