Podzim a zima jsou ideální roční období na čtení knížek. Brzy se stmívá, a tak si můžeš připravit hrnek čaje, k němu moučník a zalézt s knihou pod peřinu. Chybí ti inspirace na čtení? Nevadí, připravila jsem pro tebe několik tipů.

Zavrtej se do knih, které tě nepustí do poslední strany

Ještě jsi nečetla Padesát odstínů šedi? Hned to naprav

Knižní série Fifty Shades patří aktuálně k nejoblíbenější a nejdiskutovanějším ženským románům. Vypráví o studentce literatury Anastazii, která se setkává s mladým a pohledným podnikatelem Christianem Greyem. Čeká tě napínavé a intimní čtení, které ti jistě přinese i mnoho zajímavé inspiraci. Navíc už vyšly celkem tři romány, takže si zajistíš zábavu na několik zimních večerů.

Ráda se bojíš? Sáhni po napínavé detektivce

Pokud tě čtení knih pro ženy až tak neláká a raději dáváš přednost dobrodružnějším či akčnějším románům, začni číst detektivky. Mezi oblíbené autorky knížek patří třeba P. D. Jamesová, Lee Harrisová nebo Ann Grangerová. Jejich knihy tě nadchnou napínavým příběhem a překvapivým rozuzlením. Některé z nich ale rozhodně nejsou nič pro strašpytly, jelikož se dokáží skvěle vyrovnat i sledování hororového filmu. Pokud ani detektivky nejsou tvoje krevní skupina, možná potěší jako dárek k Vánocům někoho z tvých blízkých – sourozence, rodiče nebo prarodiče.

Životopis není nuda, ale skvělý vánoční dárek

Možná si ráda přečteš biografickou knihu o tvém oblíbeném herci, zpěvákovi nebo spisovateli. Knihkupectví dnes nabízejí knížky o českých i zahraničních osobnostech. Právě z nich se toho dozvíš mnohem více než z bulvárních plátků. Rovněž patří mezi žádané dárky k Vánocům.

Tvoji babičku nebo maminku určitě potěší knížka o Dagmar Havlové, ve které si budou moci přečíst o jejím mladí, herecké kariéře i životě na Pražském hradě. Pro bráchu nebo tátu se zase hodí kniha o nestárnoucím akčním hrdinovi Arnoldu Schwarzeneggerovi, který se i aktuálně objevuje ve spoustě filmů.

Vlastníš tablet nebo ebook čtečku a říkáš si, že klasická knížka není nic pro tebe? Nenech se zmást, z papírových knih na tebe dýchne pravá atmosféra příběhu, který rázem budeš hltat plnými doušky.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Jaké dámské parfémy bodují na českém trhu?

Prohlédni si žebříček nejoblíbenějších parfémů, se kterými ho zaručeně okouzlíš.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář