Už se to pomalu blíží – konečně dokončíš vejšku a budeš moct dělat vysněnou práci nebo se pustit do dalších studií. Na tvé cestě ale čeká ještě pár překážek. Jednou z nich je i bakalářka.

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Závěr studia a psaní mojí bakalářky

Začni makat na bakalářce

Zvolila sis nějaké téma, to ti bylo schváleno a teď lituješ, že jsi nešla do něčeho jiného? Máš obavy, že k němu nenajdeš nic zajímavého nebo že danou problematiku nezvládneš dobře uchopit? Neboj se všechny své starosti konzultovat s vedoucím práce.

Nakonec uvidíš, že psaní bakalářské práce je opravdová hračka. Bakalářka má zhruba 30 až 50 stran, což není příliš mnoho. S velkými okraji a širokým řádkováním ji bez obav zvládneš napsat i na poslední chvíli.

Vyber si kvalitní zdroje

Pokud můžeš, využívej odbornou literaturu i zdroje na internetu – různé články, recenze a zajímavé webovky. Na škodu určitě nejsou ani anglické zdroje, pokud to téma tvé práce dovoluje. Jestliže nemůžeš vybrané knihy sehnat a v knihovně na ně čeká před tebou pět dalších žadatelů, můžeš si knihy online pohodlně sehnat zde. Některé z nich určitě nebudou drahé, obzvlášť pokud knížky pořídíš online. Po napsání si je můžeš nechat (pokud pro tebe bude téma zajímavé) nebo je prodat ve škole nebo třeba přes aukro.

Korektura, tisk a vazba

Na práci jsou nejhorší finální úpravy. Samotnou teoretickou a praktickou část určitě zmákneš vytvořit za pár dní. Na korekci si ale nechej aspoň dva týdny času. Práci můžeš číst sama nebo ji dát zkontrolovat rodičům. Určitě stojí zato využít i profesionální korektury, která ale většinou něco stojí. Nejvíc chyb odhalíš až ve vytištěné práci. Jestliže máš doma tiskárnu, předem si zkontroluj, zda v ní je barva. Tonery HP, Epson, Lexmark a další zakoupíš rovněž na netu, levné tonery HP jsou na www.glfarby.sk. Pokud tedy nemáš čas obíhat IT potřeby u vás ve městě, objednej si barvu teď. Možná tě vyjde i levněji. Bakalářku nakonec vyhotov v několika kopiích. Pár jich asi budou chtít ve tvé škole. Pro sebe si ji můžeš dát taky do pevných desek nebo jen do kroužkové vazby.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář