Zapomeň během letošní zimy na rozmary počasí a zahřej se kdykoliv chceš s novým termohrnkem. Víš, jaké výhody ti tahle šikovná věcička může nabídnout?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Zahřej se i v tom největším mrazu se stylovým termohrnkem

Do zimy jedině s termohrnkem

Přízemní mrazíky jistě přijdou co nevidět, takže bys možná měla naklusat do obchodu a pořídit si nejnovější tlusté svetry, dlouhé šály, spodní košilku a hlavně rukavice. Ve chvíli, kdy se do všech těchto vychytávek proti mrazu nabalíš, ale zjistíš, že nevypadá jako ty atraktivní modelky z katalogu, ale jako lední medvěd s nadváhou. Tak co to zkusit tentokrát jinou cestou? Pocit příjemného tepla ti totiž může navodit i horká káva, kterou si s sebou poneseš v termohrnku. Někteří lidi ale na těchto hrníčcích vidí jenom chyby – proč ale, když jsou tak praktičtí?

Argument číslo 1. – „Nedá se nosit v tašce, pořád ho musím tahat v ruce.“

Termohrnek není termoska – pokud se chceš celý den tahat s velkou neforemnou lahví, kup si raději termosku. Navíc v tašce by se měl dát nosit, jelikož víčka se dělají nepropustná. Ale i kdyby ses bála, že se ti obsah vylije a raději ho nosila v ruce (jako například tento), tak i to má jistou výhodu. Pokud je ti totiž zima, jednoduše sjedeš po jeho stranách a ohřeješ si prsty, takže už nebudeš muset utrácet tolik za rukavice. Další výhodou je, že má akorátní velikost. To znamená, že je v něm dostatek kávy na ranní probuzení, ale není jí zase tolik, abys ji musela dopíjet celý den. Ledová káva je sice fajn, ale ve chvíli, kdy je venku deset pod nulou to není to pravé ořechové. Navíc některé termohrnky jsou uzpůsobené do auta, což jistě oceníš, pokud ráno nestíháš a do práce či školy jezdíš autem.

Cestovní dvojstěnný termohrnek vypadá stylově a hodí se do auta

Cestovní dvojstěnný termohrnek vypadá stylově a hodí se do auta

Argument číslo 2. – „Připadám si s ním hloupě. Jako kdyby všude nosila hrníček.“

A o to snad jde ne? Co ti může nabídnout termoska? Maximálně tak víčko, do kterého si trochu cvrkneš a než ho vrátíš na vršek, musíš ho umýt. A abys kvůli tomu tahala nějaký kelímek, je nesmysl. Naopak termohrnek ti přináší výhodu v tom, že budeš stále pít z hrníčku, což rozhodně působí elegantnějším dojmem, než ocumlané víčko, které potom vrátíš na termosku. Navíc máš také jistotu, že od tebe nikdo nebude chtít napít – kdo by po tobě ocumlávat hrníček, že?

Argument číslo 3. – „Nepiju kafe, termohrnek je mi k ničemu.“

Jistě, stejně jako když nejíš polévky, nesmíš na nic jiného používat lžíci. Termohrnek můžeš naplnit dle své libosti. Když si tam dáš čaj, bude tam čaj, pokud jsi raději na sladké, udělej si čokoládu. Nespornou výhodou je také to, že většina termohrníčků se dá dát do domácích přístrojů na kávu. Tím ti tedy padá problém s nějakým přeléváním, během kterého se často něco vycvrndá a navíc se takovým přeléváním nápoj vychlazuje. Ale my ho přeci chceme horký, ne?

Porcelánový hrnek bude tvému horkému čaji slušet

Porcelánový hrnek bude tvému horkému čaji slušet

Argument číslo 4. – „Termohrnky jsou ošklivé, připadám si s nimi jako úřednice.“

Není snazší způsob. Pokud se ti klasické šedé hrníčky nelíbí, jednoduše zvol nějaké barevnější. Nejenže budeš působit originálně, ale díky veselým barvičkám se ti jistě hnedka zvedne nálada.

Keepcup se řadí mezi opravdu stylové termohrnky

Keepcup se řadí mezi opravdu stylové termohrnky

Dej mu šanci

Tak co? Rozptýlila jsem alespoň trochu tvoje pochybnosti o termohrnečcích? Určitě jim zkus dát šanci. Ale pokud si přeci jen svoje stanovisko nezměnila a přednost dáváš termoskám, tak si buď jistá, že i zde najdeš spoustu variant a možností. Pokud by sis něco takového jako termosku nebo termohrnek chtěla pořídit, podívej se na internetový obchod LAHVE.eu.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář