Byly tu knihy jako Harry Potter nebo Stmívání, které pohltili spoustu čtenářů. Teď je tu nová trilogie knih s úplně jiným, ale originálním námětem, určená pro mladé čtenáře a pomalu je začíná také pohlcovat. Nechybí v ní napětí, násilí a samozřejmě ani láska.

avatar

Nikol Chrástová
Blogerka se zájmem o vše zajímavé, co se objeví v jejím zorném poli.

Byly tu knihy jako Harry Potter nebo Stmívání, které pohltili spoustu čtenářů. Teď je tu nová trilogie knih s úplně jiným, ale originálním námětem, určená pro mladé čtenáře a pomalu je začíná také pohlcovat. Nechybí v ní napětí, násilí a samozřejmě ani láska. Sci-fi odehrávající se v troskách, které zbyly ze Severní Ameriky s výstižným názvem Hunger Games. Hladové hry – a čtenáři jsou hladový po dalším díle!

Nudí tě čtení obyčejných knih? Vyzkoušej tyhle, jejich obsah budeš doslova hltat!

Nudí tě čtení obyčejných knih? Vyzkoušej tyhle, jejich obsah budeš doslova hltat!

Suzanne Collins a její Hunger games

Suzanne není hlavní postavou knihy, ale její autorka, která dostala zvrácený nápad napsat Hunger games: Aréna smrti. Námět jí prý napadl, když se dívala na televizi a tam běžela reportáž o válce, kde lidé bojovali o životy a na dalším kanálu vysílali reality show, kde lidé pro změnu bojovali o peníze. Obojí se jí spojilo dohromady a vznikla trilogie Hunger games. Z knihy se ihned stal trhák a celá série se drží v žebříčku bestsellerů. Stephen King o knize řekl, že je jako droga, že se od ní nemohl odtrhnout. Já osobně jsem se od knihy také nemohla odtrhnout a přečetla jsem jí za dva dny. Před pár týdny vyšel druhý díl Hunger games a já se nemůžu dočkat, až ho budu mít doma, zamknu se v pokoji, zalezu do postele a… celou knihu přečtu jedním dechem.

Hunger games: Aréna smrti

I když se děj odehrává v budoucnosti, lidé žijí v podmínkách, které si mi nedokážeme představit, jak jsou hrozné. Země je rozdělena na 12 krajů v čele s hlavním městem Kapitolem. Tam bydlí lidé bohatí, kteří si nemají nač stěžovat. Zmáčknou tlačítko a na stole se jim objeví jídlo. Mají peníze na různé a většinou divné plastické operace a jiné modifikace, ale tím to dobré hasne. Ostatní kraje se mají zle, je v nich hladomor a bída. Lidé jsou nuceni pracovat v dolech, v sadech a nasazovat při tom své životy. K obědu většinou mají kořínky nebo to co si uloví, třeba psa. Ale lov je tu také přísně zakázán, což ovšem Katniss, šestnáctiletou hlavní hrdinku a obyvatelku jedno z nejchudších krajů, nezajímá. Spolu se svým kamarádem Hurykánem, každý den překračují plot, který je dělí od lesa a snaží se ulovit alespoň nějaké zvíře, aby měla její matka a sestra co jíst. Většinou se jí lov daří, protože výborně zachází z kuší. Jenže v knize není popisován život obyvatel krajů, ale jde o zcela něco jiného. Kapitol každý rok dvanácti krajům připomíná jaký na ně má vliv a pořád takzvané Hunger games – Hladové hry. Z každého kraje se vylosuje jedna dívka a jeden chlapec, jejichž věk se pohybuje od 12 do 18 let. Tyhle mladí obyvatelé se poté přesunou do Kapitolu, kde jsou zavřeny do arény. V aréně může být cokoliv. Lesy, pouště, louky, divá zvěř, oheň. O co v téhle zvrácené hře s názvem Hunger games jde? O všechno, protože z 24 soutěžících může vyhrát jen jeden. A jak vyhrát? Tím, že přežiješ. Tím, že zabiješ zbylé hráče. A tím může krvavá reality show Hunger games, která je přenášená na velkých obrazovkách ve všech krajích, začít!

Hunger games: Vražedná pomsta

Druhý díl Hunger games, který u nás vyšel teď v říjnu, navazuje na první díl a opět se týká hlavní hrdinky Katniss, která krvavý masakr v aréně přežila. Přežil s ní také její spoluhráč Peeta. Ale tím co ve hře předvedli, proti sobě poštvali hlavní město Kapitol a ten je donutí ke svatbě, jinak by jim mohl provést mnohem horší věci. Jenže Katniss i nadále neúmyslně i úmyslně povzbuzuje obyvatele krajů ke vzpouře. A tak může nastat povstání, které by bylo opět krvavým masakrem. Jenže po té co prezident úmyslně celé nové Hunger games zfalšuje a zavře Katniss a Peetu znovu do arény, spolu s vítězi předešlých her, kteří se spolu naneštěstí pro Kapitol přátelí, začnou se bouřit všichni. Dokonce i samotní obyvatelé Kapitolu a hráči v aréně, kteří začnou uzavírat spojenectví. Jak to celé bude? Přečtěte si to, Hunger games za to stojí.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář