Chceš se naučit zpívat či hrát na nějaký hudební nástroj? Zapomeň na nudné “hudebky” a objev moderní způsob výuky pod dohledem opravdových profíků se zahraniční praxí.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Chceš se naučit zpívat či hrát na nějaký hudební nástroj? Zapomeň na nudné “hudebky” a objev moderní způsob výuky pod dohledem opravdových profíků se zahraniční praxí. Hudbu by člověk měl studovat především pro radost, a proto je čas ukázat si, že existuje doopravdy zajímavá alternativa k uměleckým školám, kde jednotlivé lekce člověka často spíše mučí. Vždyť i taková hra na housle může být pořádný odvaz!

Chceš se naučit na něco hrát? Objev svůj talent a moderní způsob výuky hudby pod dohledem opravdových profesionálů.

Chceš se naučit na něco hrát? Objev svůj talent a moderní způsob výuky hudby pod dohledem profesionálů.

Není škola jako škola

Asi nejsem jediná, které při přečtení slova škola vyskočí husí kůže. Představím si zahořklé učitele, zaprášené učební osnovy a šedou budovu, kde jsou ty nejméně pohodlné židle na světě. Ideální přístup k hudbě si představuji úplně jinak, a proto mě zaujala nová moderní škola hudby v Praze. Koncept Music Academy Prague je vystavěn na vzoru britských a irských hudebních škol. Samozřejmostí je nejen svěží výuka v češtině a angličtině, ale také třeba v němčině či italštině. Každý student se na Music Academy Prague přesvědčí, co znamená individuální přístup a vedení špičkových muzikantů.

Hrát na saxík nebo zpívat pop?

Škola hudby Music Academy Prague v centru Prahy nabízí celou řadu zajímavých kurzů včetně takových jako je populární či klasický zpěv. Pokud si někdy přemýšlela o talentové soutěži typu Česko Slovensko má talent, je tento kurz šitý přímo na míru. Stejně tak se můžeš naučit hrát na celou řadu hudebních nástrojů. Chceš být jako Lisa ze Simpsonů? Žádný problém, škola nabízí kurzy saxofonu pod vedením profesionální muzikantky Jany. V nabídce nechybí ani housle, trubka, klavír a další vyluzovače rámusu. Výuka na akademii je vhodná pro všechny věkové skupiny, na pokročilosti studentů absolutně nezáleží. Music Academy Prague dokonce nabízí výuku jako dárek pro případ, že chceš někoho obdarovat netradičním překvapením.

Let’s play!

Obrovskou předností je, že na Music Academy Prague můžeš začít studovat prakticky kdykoli. Stačí si vybrat vhodný hudební kurz a volný termín. Vše probíhá online prostřednictvím přehledné webové prezentace, nikdo po tobě nebude chtít vyplňovat hromadu formulářů. Pokud tě hudba chytne, máš možnost na akademii složit zkoušky, díky kterým si ověříš své dovednosti a obdržíš certifikát. Zkoušky ale nejsou povinné, takže můžeš studovat doopravdy jen pro radost. Vždyť právě kvalitní hudba přináší lidem potřebný relax a pořádnou dávku inspirace!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Štěpán

  To Jiří: Souhlasím že tenhle článek může vyznít poněkud arogantně, ale nejsem si úplně jistej, jestli z toho můžeš obviňovat tuhle instituci samotnou, protože na jejich stránkách nenajdeš ani slovo v antihudebkovým smyslu…jestli to trochu nezpískal tenhle vykutálenej server..

  To Vendy a ostatní: Není dobrý zavrhnout něco co se zrodilo teprve před nedávnem a má snahu přinést novej přístup k věci. Je sice pravda že ne každej hráč je automaticky dobrej kantor, nicméně přinejmenším za některý ze jmenovaných bych strčil ruku do ohně (viz. třeba Jaroslav Halíř. Navíc to co je problém dnešních ZUŠek je, že stále častěji dávají při přijímání nových lektorů přednost lidem s “titulem” – to v praxi vypadá tak, že z akademie jde na ZUŠku učit málokdo, tudíž děti učí absolventi pedagogických fakult, kteří ve většině případů neví o hudbě samotné, nástroji a tom, jak ho správně obsluhovat ani čtvrtinu toho, co průměrný konzervatorista…
  Výhodou týhle instituce je navíc to, že si můžeš zaplatit jeden kurz a když se ti to nelíbí, prostě si už další nevzít..

  A vůbec, nechme tomu volnej průběh, uvidíme jak se to vyvine, mudrlanti….

 • Terry

  Já nevim, ale já hraju golf a tam platim za 45 minut lekce 650. A tady na té akademii jsem si spočítala, že při ročním kurzu by to stalo nějakých 450 za lekci. No tak v tom případě by měl bejt golf asi taky výsměch :D
  to Vendy: mimo téma.. ty chodíš na UNYP a máš to jako vtip? :D když platíš třeba 150 000 (nebo kolik se to u vás platí) za rok na UNYP, tak nějakých 17000 tam… ale to nesouvisí s tématem. Kdyby to psal někdo z “hnojárny” tak neřeknu…

 • vendy

  Souhlasim, skolne na VS by zavedeno byt melo a existuje pro to nespocet duvodu. Ale platit za to ze te budou ucit hraci, ne kantori (predavat zkusenosti je jine nez hrat) 650 CZK za pul hodiny (975 CZK za 45-ti minutovou vyucovaci hodinu :) ) je… no rekneme, pokus, ktery hlupak se chyti. Studuju na UNYPu a na housle jsem mela soukromou ucitelku od 8 let, takze vim ze se za vzdelani plati, ale ne za takoveto a ne tolik. Zvlast kdyz je to nejaka rychlokvaska uvarena z vody. Povazuji to spise za vtip :)

 • Terry

  Čau, hele, já sem byla rok v Anglii a ty ceny tam sou poměrově zhruba takovýhle.. víte co, to už ani neni o muzice, ale o tom, že když stát něco dotuje, třeba jako muziku, tak lidi potom ztratí pojem o skutečný hodnotě a dostávají to za almužnu a pak si toho podle mě neváží tolik – v tomhle případě co se týče muziky ale i školství v ČR třeba. To samý je teď se školným na VŠ. Myslim že by mělo být zavedený…

 • martin

  Jirka to asi ze zacatku prehnal, ale je pravda ze na skolu, ktera, jak to tak vypada, byla zalozena pred par tydny a ktera jeste nema za sebou snad jedineho studenta/zakaznika (narozdil od zminovanych ZUSek, ktere stvorili mnohe spickove ceske muzikanty), je dost namyslene tvrdit ze to umi delat lip a jeste napalit zarucene nejvyssi ceny v republice. Ale jestli jim na to nekdo skoci, tak proc ne, je to prece jen a jen business.

 • Jiří Pohnán

  Já proti té škole přece a ostatním soukromým hudebním školám nic nemám, znám se s většinou kantorů, kteří tam učí, jsou to moji dobří kamarádi a myslím si, že většina z nich jsou vynikající kantoři, jenom se mi zdá ta reklama zbytečně zaměřená protihudebkově, to je celé, ňo..chci pouze trochu osvětlit,tak čao holky! :-)

 • Verča

  Nemyslim, ze clanek je zameren jako utok na ceske hudebni skoly a tamni kantory…myslim si Jiri, ze si to moc beres a vazne bys to mel brat trosku s vetsim nadhledem :-)

 • Martina

  Říká ti něco pojem konkurence? A státní instituce pro ní nejsou zrovna moc úrodnou půdou.. Nevím proč se tak ohrazuješ. Vždyť jestli jsou hudebky tak super, tak to ukáže úspěšnost té akademie. Já osobně vím o pár lidech který říkali, že už svoje díte do ZUŠ nedají po své zkušenosti, myslím, že je to právě pro ně. Proč si takovou reklamu nedělají ZUŠ? Proč nejdou lidem naproti, aby je nezastínily jiné koníčky jako sporty apod. (což se děje)? Objektivně, co se mě týče, když sem se dívala, tak na té akademii jsou profesoři, se kterými jsem se na liduškách nesetkala, třeba někdo z České filharmonie apod… A to už se mi zdá jako velký rozdíl.

 • Jiří Pohnán

  Cituji: “Chceš se naučit zpívat či hrát na nějaký hudební nástroj? Zapomeň na nudné hudebky a objev moderní způsob výuky pod dohledem opravdových profíků se zahraniční praxí.”Nezlobte se na mě, ale je to docela slušný útok na české hudební školy a tamní kantory..Nevím, proč by nemohli být na hudebkách “opravdoví profíci”se zahraniční praxí, dále nevím, čím by mohla být hudebka nudná, dostanete buď dobrého nebo špatného kantora, ať už jste na státní nebo soukromé vzdělávací instituci. Lucko, myslím si, že nová forma tomu nepomůže, ale tato lehce agresivní kampaň proti hudebkám jim může naopak ublížit a pak nastane teprve VELKÝ problém..Martino, věř, že poměry hud.školství v Evropě znám. Ty naše “problémové hudebky,”nám ve skutečnosti západní svět dosti závidí a dále si myslím, že každá země má své určité “parametry” a universální řešení “ze západu”skutečně nebude fungovat. Tak se holky nezlobte, ale mám cítím povinnost jisté věci hájit.. :-)

 • Martina

  To je super, konečně trochu trochu víc liberalismu do hudby. Česká muzika je kvůli dotacím hrozně podhodnocená a to jí hrozně škodí. Když sem konečně pronikne tradice ze západu, jedině dobře.

  to Jíří: probuď se, chlapče ;) ) ..jo a některé vyspělé země – dobře řečeno, pže v tomhle jsme ještě dost zastaralá země..

 • Lucie

  Jirko, proč tolik nenávisti? V článku není žádná jiná škola jmenovaná! Já ze zkušenosti vím, že některé státní hudební školy doopravdy mají ke kvalitní výuce hodně daleko a jejich studenti také. Stejně tak klesá zájem lidí, nová forma a přístup tomu jen pomůže. Chce to číst trošku s chladnou hlavou, podpora hudby jako takové je důležitá. Pak už je úplně jedno, kde se kvalitně vyučuje. Vím to moc dobře, učím už 15 let hru na klavír.

 • Jiří Pohnán

  To si děláte srandu??? Úroveň českého základního hudebního školství je na vysoké úrovni a předčí i některé vyspělé země. Myslím si, že dělat reklamní kampaň nového hudebního institutu tím, že pošpiníte jméno ostatních škol(a to prověřených a dobře fungujicích)je přinejmenším společensky odsouzeníhodné.. dále je pro vás už škoda slov.