Vychytaný cover skladby Swimming Pools od Kendricka Lamara, který v létě vystoupí v ČR, podpořil kromě stovek lidí na YouTube třeba i Rytmus a DJ Wich. Kdo za coverem stojí se dozvíš z exkluzivního rozhovoru!

avatar

Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

Z Comptonu až do Hradce Králové

Velmi úspěšné album good kid, m.A.A.d city katapultovalo amerického rappera na přední příčky hitparád. Není tak žádné překvapení, že právě jméno Kendrick Lamar je hlavním tahákem letošního Hip Hop Kempu. Ten se koná v termínu od 22. do 24. srpna v Hradci Králové. Z avizovaného alba pochází také skladba Swimming Pools, jejíž cover nazpívaný Misou Petrik slyšelo v době psaní příspěvku už skoro 40 tisíc lidí!

Podpora z nejvyšších míst

Misa Petrik zaujala jejím coverem skladby Swimming Pools dokonce i Rytmuse a DJ Wiche, oba jí veřejně podpořili na sociálních sítích. A upřímně – podpora z takových míst má sakra váhu! Nestává se moc často, aby Rytmus někoho takto podpořil, to už musí cítit vážně talent.

Cover skladby Swimming Pools, který udělala Misa Petrik, rozhodně zaujal!
Cover skladby Swimming Pools, který udělala Misa Petrik, rozhodně zaujal!
zdroj: facebook.com/rytmusjepan | twitter.com/djwich

Pour up drank, head shot drank

A tady už samotný cover, u jehož poslechu lidé ani nevěří tomu, že je Misa z ČR.

Jak cover vlastně vznikl?

Vyzpovídali jsme samotnou autorku Misu Petrik, která nám odpověděla na několik dotazů týkajících se nejen coveru, ale i zpěvu jako takového.

1) Ahoj Míšo, cover skladby Swimming Pools je první video, které jsi na YouTube nahrála? Jak dlouho se zpěvu věnuješ a co tě vlastně k nahrání videa přimělo?

Swimming Pools byla spíš náhoda, na YouTube mám pár věcí už delší dobu, ale nebyl to takový boom. Zpěvu se věnuji tak 6 let, začínala jsem s electrem, přes house, dubstep… ale je pravda, že nejvíc poslouchám hip hop a nejradši oldschool věci.

2) Je tohle začátek něčeho většího, třeba vlastní tvorby? Láká tě víc rap, nebo zpěv?

Skládám si sama melodie, píšu texty, takže se vlastní tvorbě věnuji již delší dobu. Vlastně od začátku, ale myslím si, že všechno má svůj čas a člověk nemá nikam spěchat, všechno je o zkušenostech, práci, štěstí atd. Tak uvidíme, jaká bude budoucnost. Rap je víceméně taková výzva a láká mě. Určitě bych se chtěla zlepšovat, je super být flexibilní, tak uvidíme. Obojí mě naplňuje.

3) Co říkáš na to, že na tvůj cover upozornil na sociálních sítích třeba Rytmus nebo DJ Wich? Čekala si takovou odezvu a počty zhlédnutí?

Nečekala jsem vůbec takovou podporu. Jak říkám, byla to víceméně náhoda, dokonce jsem to chtěla smazat, ale znamená to pro mě moc. Teď vím, že si člověk musí věřit a vědět, co chce. To, že Wich i Rytmus video sdíleli, je paráda. Obou si neuvěřitelně cením. Každopádně další stovky, co se nabalily a sdílely, těm chci též moc poděkovat. Je skvělý, že to lidí baví a třeba i nebaví. Každá diskuze je fajn a může vás posunout dál. Jde o to, jak se toho chopíte, nicméně teprve přijde ten čas, kdy budu muset ukázat, co ve mě je a jakým směrem se vydám.

4) Chystáš se v létě na Hip Hop Kemp, kde je hlavním headlinerem právě Kendrick Lamar?

Moc bych si přála vidět Kendricka live, ale uvidíme, jak to všechno dopadne. Nic neplánuju, protože mě možná čeká cesta pryč, ale to je vše ve hvězdách. Vím, že nevidět by ho, by byl hřích :-) .

5) Co říkáš na podporu v komentech a je něco, co bys chtěla lidem vzkázat?

Děkuju mockrát všem, co píšou ideas na songy, co by chtěli něco tvořit. Zjišťuju, kolik mladejch talentovanejch lidí tu běhá a chtějí opravdu na sobě pracovat. Děkuji za komentáře všem a za podporu, je to moc milý. Nečekala jsem to a moc mě to překvapilo. A vzkaz pro všechny? Nikdy neříkej nikdy!

Kontroluj další tvorbu

Pokud tě Misa Petrik zaujala, určitě nahoď její SoundCloud, kde je ke slyšení řada dalších tracků. Níže výběr, ale za pozornost stojí vše!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář