Vejdete a místo studené koupelny se cítíte jako v pohádce. Jak takový dojem vytvořit i u sebe doma? Pořiďte si ozdobná zrcadla do koupelny, která ve vás vyvolají pocit tepla a útulnosti. Ať už napouštíte vanu nebo si (ještě rozespalí) čistíte zuby.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.


Studio: OOOOX, Zdroj: https://favi.cz/inspirace/album/2066-interier-pudniho-bytu-malvazinky/17441

Kdo je na světě nejkrásnější?

Plastové galerky sice skrývají úložný prostor, ale naprosto postrádají eleganci. Otevírací skříňky se zrcadlem proto nechte v hobbymarketu. „Všechnu kosmetiku uložte v koupelnovém nábytku. A do koupelny si pořiďte velké zrcadlo v elegantním rámu,“ radí Maruška z vyhledávače nábytku Favi.cz. Ten také sleduje slevové akce na vybavení domácnosti.

Právě zrcadlo do koupelny dokáže oživit strohost sprchového koutu. Zútulní ho a přitom stále působí čistě a uklizeně.

Správný rám zrcadla vyberte podle stylu vaší koupelny. Do přírodně laděné se hodí masivní dřevěný nebo patinovaný. S neútulností koupelny si poradí rám s reliéfem nebo motivem mozaiky. Pak už jen rozsviťte světlo nad zrcadlem a kochejte se. Jako by do koupelny přibyl obraz.

Spolknout vše potřebné

Krásný koupelnový nábytek vypadá elegantně, když ho nepokrývá spousta lahviček. Chic koupelnu proto nechte vyniknout a úložný prostor využijte na maximum. Nejvíce věcí schovají pojízdné regály do koupelny.

„Už dávno neplatí, že všechen koupelnový nábytek vypadá stejně. V České republice se prodávají krásné moderní kousky – designové police, regály nebo úzké vysoké koupelnové skříňky v různých stylech. Přitom se dají pořídit za dobrou cenu. A často bývají ve slevách,“ vysvětluje Maruška z Favi.cz.

Že se vám do koupelny všechno nevejde? Zkontrolujte, co tu vlastně skladujete. Některé výrobky totiž špatně snáší vlhkost. Do koupelny například nepatří parfémy, make-up, šperky nebo lékárnička.

Dekorace z vlastních zásob

Na odiv vystavte jen několik nejpoužívanějších kousků. Zbytek chytře skryje koupelnový nábytek. Pokud ale máte luxusní kosmetiku nebo výrobky v krásných obalech, pochlubte se. Vaši poličku nebo regál do koupelny bude obdivovat každá návštěva.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Daniela95

  Také mi přišla moje koupelna hrozně fádní, takže jsem se rozhodla, že se to musí okamžitě změnit. Požádala jsem proto o nový návrh firmu http://www.pwinterier.cz/ , která mi navrhla opravdu nádhernou koupelnu. Od té doby jsem v ní dvakrát tolik času než předtím.

 • Ivana Navrátilová

  Parádní inspirace. Je pravda, že o tom, jak skvěle dokáže změna zrcadla proměnit koupelnu jsem se před časem měla možnost sama předvědčit. Pořídila jsem si totiž do své koupelny nové dekorativní zrcadlo z https://www.emako.cz/dekorativni-zrcadla/ a celá koupelna díky němu hned rázem prokoukla. Možná za to může i to, že to staré zrcadlo už bylo takové zašlé a nešlo už moc dobře vyčistit. :-)

 • Nataša Zabloudilová

  Musím uznat, že moc pěkné doplňky do koupelny. Když jsme my předělávali naši koupelnu, tak jsem s výběrem doplňků ani takový problém neměla. Horší to ale bylo s výběrem obkladů. S mužem jsme se totiž nedokázali shodnout na tom, jaké bychom v naší koupelně chtěli. Nakonec jsme se ale shodli na takových pěkných bílých obkladech z https://www.a-keramika.cz/obklady-a-dlazby/ Vypadají skvěle. :)

 • KamSsa1 .

  Moje koupelna se mi zdála poměrně fádní, a tak jsem si řekla, že by to chtělo nějak oživit. Na https://www.krasne-sklo.cz/ jsme si proto objednala nějaké skleněné dekorace a musím říct, že výsledek stojí opravdu za to! ;)

 • Diana Reichmannova

  Tak přesně nějaké takové zrcadlo jako na první fotce bych si už dlouho ráda do koupelny pořídila. Teď tam mám takové staré, které už nevypadá zrovna nejlépe. Už jsem se po nějakých i dívala a třeba tady https://www.vybavime-koupelny.cz/ mají celkem slušný výběr.

 • Kamil Štrof

  Opravdu zajímavé a levné tipy, díky kterým za pár korun koupelna opravdu prokoukne. Mě se tento článek opravdu hodil, protože jsme díky úvěru od https://www.burinka.cz/uver-bez-zajisteni/ vrhli na rekonstrukci koupelny a chtěli jsme to pojmout trošku lowcostově.