Pomalu se blíží Velikonoce a stále máte doma zimní výzdobu. Přes velké útraty po zimě se ti nechce nic drahého kupovat a proto ti kámoška přináší návod, jak si doma vytvořit hezké velikonoční zpestření. Máš-li jen trochu času, zhezči si okamžik tvořením něčeho hezkého a určitě i praktického.

avatar

Dominika Nováková
DIY je její koníček, a proto vyhledává zajímavé návody a tipy.

Pomalu se blíží Velikonoce a stále máte doma zimní výzdobu. Přes velké útraty po zimě se ti nechce nic drahého kupovat a proto ti kámoška přináší návod, jak si doma vytvořit hezké velikonoční zpestření. Máš-li jen trochu času, zhezči si okamžik tvořením něčeho hezkého a určitě i praktického. Přináším ti jednoduchý návod na vytvoření vlastního velikonočního kuřátka.

Pokud tě baví vyrábět doma různé maličkosti, je tenhle návod přesně pro tebe!

Pokud tě baví vyrábět doma různé maličkosti, je tenhle návod přesně pro tebe!

Jdeme na to!

Krok za krokem si projdeme celou výrobu velikonočního kuřátka. A co budeš potřebovat?

 • Barevný papír (nejlépe žlutý)
 • Nůžky
 • Špendlíky
 • Lepidlo
 • Polystyrénová koule
 • Kuřecí nožky (není podstatné)

Všee pořídíš ve větším papírnictví, podle obchodu si připrav od 50 do 100 Kč.

Pomůcky na výrobu kuřátka

Pomůcky na výrobu kuřátka

1. krok – stříhání

Nejprve si papír nastříháš na delší proužky. Ty potom rozstříhej na ještě menší, aby vznikly čtverečky, které dále přeložíš do trojúhelníčku. Práci ti urychlí prostřihnutí každého čtverečku, ze kterého vzniknou dva trojúhelníčky.

Při stříhání musíš být pečlivá.

Při stříhání musíš být pečlivá.

2. krok – uspořádání

Vezmi jeden trojúhelníček do ruky a přilož ho k vršku koule. Natoč ho tak, aby jedna ostrá strana směřovala dolů. Poté to udělej znovu, ale na protější stranu. Nakonec ještě dvakrát a to vedle těch dvou předchozích. Nezapomeň každý trojúhelníček upevnit dvěma špendlíky. Ty vždycky zabodáváš na okrajky trojúhelníčku. Pak můžeš začít přidávat další trojúhelníčky směrem dolů. Budeš-li chtít, zkus třeba měnit barvy. Kuřátko nemusí být vždy (teda alespoň ne vytvořené) žluté. Nakonec by ti měly vzniknout čtyři řady. Prázdný prostor mezi nimi můžeš buď vybarvit, nebo nechat prázdná, či jinak dozdobit.

Uspořádání je nejsložitější část výroby.

Uspořádání je nejsložitější část výroby.

3. krok – křidélka

Pokud náhodou doma nevlastníš malá plastová, nebo papírová křidélka, nebo pokud je nemůžeš od jiného plastového kuřátka odtrhnout a ani nemáš páru, kde je sehnat, tady je jednoduchý návod na vytvoření těch papírových. Vystřihni si ještě ze zbylého žlutého papíru obdélníček o možném průměru křídel tvého kuřete a zastřihni je do špičky, nebo jiného tvaru tvých oblíbených křidélek.TIP: Nestřihej od kraje zhruba 1-2 cm – tahle délka slouží k ohnutí a poté přilepení křidýlek na kuře. Zahni teda krajní část křídla a obyčejným lepidlem přilep na prázdnou, nebo vybarvenou část polystyrénové koule.

4. krok – zdobení

Pokud nechceš mít kuřátko holé, vytvoř mu třeba vlásky, nebo mašličku z lýka. Poté opět přilep lepidlem, či izolepou a nebo nejlépe přišpendli.

5. krok – zobáček a oči

Pokud opět nevlastníš nějaký speciální „zobák“, opět ho vytvoř dle tvé fantazie ze zbylého papíru. Vystřihni ho třeba do tvaru trojúhelníku a přilep, nebo přišpendli. Tvoje kuřátko klidně žádná kukadla mít nemusí, ale můžeš si ho celé pokreslit i jen obyčejnou fixou. Platí i pro oči.

Velikonoční kuřátko je sympatický ozdoba, kterou si vyrobíš klidně i doma.

Velikonoční kuřátko je sympatický ozdoba, kterou si vyrobíš klidně i doma.

6. krok – kuřátko je na světě!

Pokud neseženeš kuřecí nožky v papírnictví, můžeš kuřátko zavěsit i jinak. Pokud ale je máš, vezmi špendlík a „prohni ho“ do tvaru písmene „U“. Nyní celé kuře přetoč a přilož nožky zhruba tam, kde bys je chtěla mít. Teď zabodni jednu stranu prohnutého špendlíku do polystyrénové koule a druhou část na druhou stranu. Pro jistotu třeba přelep izolepou. Další způsoby: Do kuřátka můžeš díky špendlíku přišpendlit nit, za kterou ho zavěsíš, nebo ho jen tak samotné někam položit. Hodí se i jako hezká okrasa při rozdávání vajíček v košíku koledníkům.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • hatusqua

  moc krásný =)

 • pes

  Ježiši