Už se to nezadržitelně blíží! Léto se blíží ke konci a čeká tě opět škola. Možná i ty začneš své studium na vysoké, na nové půdě. Máme pro tebe pár rad, jak zapadnout.

avatar

Leona Tomečková
Ráda píšu o všem, co mi přijde zajímavé.

Vysoká čeká! Nastup do prvního semestru jako hvězda!

Vysoká jen pro šprty?

Tak to ani náhodou. Vysoká je plná skvělých lidí, kteří mohou mít vysokou i jako zábavu. Určitě poznáš zajímavé spolužáky, kteří tě budou provázet po celý život. Nezapomeň, že jak se zapíšeš první semestr, tak tě budou vnímat i ostatní. Rozhodně to neber na lehkou váhu. Nikdy nevíš, kdo ti může pomoci během tvých dalších studijních let.

Koleje jsou prostě super!

Možná se ti život na kolejích příčí, ale prostě někdy není jiné cesty. Studentské koleje sice nejsou moc útulné, ale za to zažiješ tam nejvíc zábavy. Dnes jsou vybaveny i posilovnou nebo barem, kde potkáš studenty z jiných ročníků a oborů. Když se řekne život na studentských kolejích, určitě se vybaví všem nekonečné party, které končí až brzo ráno, kdy máš jít do školy. Neboj se, ale stihneš všechno! I tu školu.

Na vysoké jsem jen číslo!

Na soukromých školách je studium zaměřené individuálněji, kvůli menšímu počtu studentů. Tím pádem si tě profesoři více pamatují. Možná v budoucnu, pokud patříš mezi dobré studenty, je to rozhodně výhra. Na veřejných školách jsi zapsaná jako číslo v pořadí. Kvůli opravdu vysokému počtu studentu. Čím více budeš aktivní a oblíbená u profesorů, máš určitou výhodu.

Jak zvládnout zápočty a zkoušky

Vysoká škola nejsou jen nekonečné akce se spolužáky, ale také povinnosti v podobě učení. Pokud se ti podaří zvládnout zápočty, tak tě čekají i zkoušky. Tam se ukáže, jestli na vysoké škole budeš pokračovat nebo ne. Ne vždy se podaří zkoušky zvládnout, tak se mohou přesunout do dalšího semestru, ale je to pak obtížnější znova se vše učit. Takže pokud je období zápočtů a zkoušek, tak trochu omez party na kolejích. Po zdolání zkoušek budou ještě lepší.

Problém se skripty

Možná se ti to teď nezdá, ale na vysoké škole jsou skripta opravdu drahou záležitosti. Jednou z variant, jak ušetřit jsou skripta z druhé ruky. Můžeš je najít jak na internetu, tak i od spolužáků z vyšších ročníků. Určitě tak ušetříš hodně peněz. Jedno je jisté, že bez skript toho moc ve škole neuděláš, proto je sháněj a zamlouvej co nejdříve.

Využívej veškeré výhody!

Život na vysoké škole je skvělým kariérním začátkem, proto využívej veškeré veřejné prezentace, které škola nabízí. Může se jednat o známé ekonomy, politiky nebo úspěšné lidi, kteří ti mohou hodně předat. Dále také využij možnost vycestovat za studiem, které může tvá vysoká škola podporovat. Díky těmto studijním pobytům poznáš různé studenty z jiných zemí a procvičíš angličtinu.

Anketa: Co bych doporučila pro prvačky?

Magda (22):
Já jsem tento rok skončila třetí ročník, ale pokud si vzpomenu na své začátky, tak to byla jedna velká party. Bohužel se to objevilo i na výsledcích v prvním ročníku, ale pokud zabereš, tak to zvládneš. Opravdu v období zkoušek, se zaměř jen na samotné zkoušky.

Lucie (21):
Mé začátky byly super. Beru vysokou jako nejlepší část mého života. Našla jsem, skvěle přátelé, kteří jsou šílení, ale také chytří a máme stejné zájmy. Určitě boduj u profesorů, protože oni si to pamatují. Především nelenoš a choď na přednášky!

A co ty? Už se připravuješ na svůj velký start?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • kristýna ryglová

    Super článek. Taky ze mě snad brzy bude vysokoškolačka. Hlásila jsem se na medicínu, ale letos jsem se bohužel nedostala, tak jsem si našla přípravné kurzy https://www.chcinamedicinu.cz/ , které by mě měly na přijímačky připravit, tak doufám, že budu příští rok úspěšnější a bude ze mě taky student vysoké.