Vykouzlit nádhernou vánoční atmosféru nemusí být zase tolik těžké. Stačí si pořídit věci, které Vánoce charakterizují již dlouhá léta – betlémy, jehličí, jmelí, ozdoby, vůně jablek, citrusů, cukroví, hřebíčku, perníčků a hlavně pro Vánoce typické svíčky. Seženeš skutečně nepřeberné množství svíček různých tvarů, barev a ozdobení.

avatar

Petra Nachtmanová

Vykouzlit nádhernou vánoční atmosféru nemusí být zase tolik těžké. Stačí si pořídit věci, které Vánoce charakterizují již dlouhá léta – betlémy, jehličí, jmelí, ozdoby, vůně jablek, citrusů, cukroví, hřebíčku, perníčků a hlavně pro Vánoce typické svíčky. Seženeš skutečně nepřeberné množství svíček různých tvarů, barev a ozdobení. Stačí však být jen trošilinku šikovná a na Vánoce si perfektní svíčkovou magii zhotovíš sama za pomoci úplně obyčejných svíček, které si vyšňoříš podle svého.

Vánoční svíčky jsou příjemnou ozdobou, které dokáže vytvořit kouzelnou atmosféru.

Vánoční svíčky jsou příjemnou ozdobou, které dokáže vytvořit kouzelnou atmosféru.

Vánoce s jablečnou vůní

S jablky se dá ve vánočním čase perfektně čarovat. Klidně si nějaké rozkroj a hledej hvězdičku nebo si jablka nakrájej na plátky či kolečka, usuš a pak navlékej do věnců, jako ozdoby na stromeček nebo na stole smíchej v mističce s ostatními sušenými plody. Nejlepší jsou samozřejmě svíčky. Můžeš jimi ozdobit stůl nebo elegantně doplnit koutek s vánoční výzdobou. K výrobě si připrav čajovou svíčku, jablko, nůž, lžičku a trochu citronové šťávy. Jablko postav na bubáka, nožem nahoře vykroj kruh o rozměrech, aby se dovnitř bez problémů vsunula čajová svíčka. Potřebnou díru vydlabej lžičkou a zbytek pokapej citronem, aby vnitřek nezhnědl. Dovnitř usaď svíčku a můžeš ji zapálit i na vodě, protože jablíčko plave.

Vánoce s dekorativními svíčkami

Čistě ke zkrášlení místností a vytvoření sváteční atmosféry v bytě můžeš z jednobarevných svíček stvořit umělecká díla. Sežeň si bílé svíčky různých velikostí a objemů, červené, zelené a zlaté mašličky a stužky, papíry s vánočním motivem, lepidlo, barevné špendlíky a zlaté připínáčky. Pokud použiješ pásky papíru na Vánoce, přilep je lepidlem a nech zaschnout. Vem si stužky a obmotej spodní část svíčky. Můžeš barevné pásky i křížit s středy křížků propíchnout špendlíkem nebo připínáčkem tak, že kouká jen barevná hlavička. Pomocí špendlíků můžeš vytvářet hodně rozmanitých ornamentů. Zdobit můžeš i třpytivými glitry a korálky. Pokud chceš změnu, zaměň bílé svíčky za jiné jednobarevné a k nim sežeň zase jinak barevné doplňky.

Vánoce s nádechem moře

Svíčky umístěné v mušlích vypadají nádherně a využiješ je i jindy než pouze na Vánoce. Ozdobit jimi můžeš sváteční stůl, posadit do jehličí, přistrčit k dalším dekoracím nebo si je dát do koupelny. Připrav si několik mušlí různých velikostí, omyj je chlorovanou vodou a nech osušit. Ve vodní lázni mezitím rozpusť parafín nebo zbytky svíček, klidně přidej i barvivo na svíčky. Na plíšek ve svíčce dej čtyři až šest centimetrů dlouhý knot, zalij parafínem, nech vychladnout a ztuhnout a máš hotovy pěkné svíčky na Vánoce.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ivana Navrátilová

    To vypadá hezky. :-) Tak to já si zase v poslední době oblíbila takové ty solné lampy. Přírodní jsou podle mého nejlepší. Sama jich mám doma hned několik. Kdyby vás to náhodou zaujalo, tak se dají sehnat třeba tady: https://www.magieprirody.cz/solne-lampy-prirodni/

  • Diana Reichmannova

    Tak něco takového musím vyzkoušet. Díky mockrát. Svíčky mám hrozně ráda. Sama jich mám doma hned několik. Teď před časem jsem si navíc pořídila i takový pěkný svícen z http://emako.cz/svicky–svicny-a-lucerny/ Ten teď v poslední době používám hodně.