„Nevěřím si, na pořádného chlapa nenarazím, hubnout se mi nedaří, s penězi je to bída a na učení jsem úplně tupá.“ Zní ti v hlavě občas podobná věta? Vykašli se na předsevzetí a zkus udělat něco pro rozvoj vlastní osobnosti třeba hned teď!

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Vykašli se na předsevzetí! Vím, co ti může změnit život ihned

Proč to nikdy nedopadne?

Já osobně patřím k lidem, kteří mají život jak na horské dráze. Některé dny se cítím plná energie a plánuji obrovské změny. Za dalších 24 hodin jen tak hniju v posteli, nechci nikoho vidět a čučím na americké seriály. Hodněkrát jsem to chtěla změnit, ale když už se do něčeho pustím, dojde mi motivace. Okolí mě nepodporuje, ba naopak. Sama navíc nemám tak silnou vůli, abych něco vydržela dělat bez pořádného vedení, bez nějakého jasného konceptu. Kolikrát si říkám, že mám úplně skvělý nápad, ale nedostatek sebevědomí moje smělé plány kompletně zabije.

Nejsem padlá na hlavu, abych věřila šarlatánům

Trošku mě uklidňuje, že určitě nejsem jediná, která to takhle má. Co si tak čtu na internetu různé diskuze, mnoho žen se bojí prosadit, bojuje s prokrastinací a celkově nežije spokojený život. Na cizím neštěstí se pochopitelně snaží přiživit hromada různých mentorů, koučů, leadrů a infopodnikatelů, kteří nabízí za tisíce korun různé online kurzy a slibují koláče bez práce. Sorry, ale tak zoufalá a hloupá opravdu nejsem. Dávám si pozor na to, za co utrácím peníze. Tak jak tedy na osobní rozvoj? Pořádnou změnu? Díky psaní článků pro Kámoška.cz jsem objevila audioknihy od ProgresGuru.cz a řekla si, že jim dám šanci. Jako velký plus vidím to, že v nabídce audioknih jsou opravdu solidní tituly, které netahají člověka za nos a neslibují modré z nebe. Důkazem budiž kniha Pište jako copywriter od Otty Bohuše, českého psavce a mého vzoru. To bych ale zaběhla někam jinam. Jaké audioknihy mě jako ženu zaujaly? Poslechla jsem kapitoly zdarma, vše důkladně pročetla a zde ti servíruji 3 jasné kandidáty na ideální dárek, který si můžeš nadělit sama (já zaúkolovala mamku). A třeba se ti díky nim otočí život o sto osmdesát stupňů. Vůbec bych se nedivila.

Opřete se do toho

Opřete se do toho

Studuješ zrovna vysokou? Nebo máš už vzdělání za sebou a snažíš se prosadit ve světě mužů? Tak to je audiokniha Opřete se do toho přesně pro tebe. Zjistíš, proč na vedoucích pozicích v soukromém i veřejném sektoru sedí v drtivé většině muži, což v praxi znamená, že se jako ženy nemůžeme příliš podílet na rozhodnutích důležitých pro život nás všech.

Audiokniha pochopitelně tuhle nešťastnou situaci nejen komentuje, ale nabízí také rozumné řešení. Těšit se můžeš na praktické rady o vyjednávacích technikách, o mentoringu a v neposlední řadě také návod na to, jak se opřít do své kariéry. Vykašli se na předsudky, jak uslyšíš v samotné audioknize, my ženy zvládneme to samé co muži!

Soustředění

Soustředění

Můj dědeček vždycky říkal, že když se člověk na něco soustředí, zvládne i ty nejtěžší úkoly. Chce to jen klid. To ale neměl chytrý telefon, rychlý internet, facebook, twitter, instagram a hromadu dalších elementů, které člověka vyrušují. Určitě to znáš taky. Chceš se soustředit na něco kreativního a v hlavě ti neustále rotuje hromada myšlenek. Nebo do toho cinkne telefon.

Audiokniha Soustředění mě hodně zaujala, protože v poslední době nejsem schopná se pořádně soustředit na vůbec nic. V jádru knihy se nachází klíč k produktivnosti, zdravému životnímu stylu a zúžení pozornosti na to, co je důležité.

Proměna

Proměna

Půl roku přemýšlím nad tím, jestli si nechám udělat nový účes. V minulém vztahu mi víc než měsíc trvalo, než jsem našla způsob, jak ho ukončit. Něco změnit je těžké, změny jsou těžké. Je úplně jedno, jestli je to stěhování, narození dítěte či nové úkoly v práci. Audiokniha Proměna odhaluje, proč jsou změny v životě tak složité.

Co nám v nich vlastně brání? Srdce a rozum si často nerozumí. V audioknize najdeš konkrétní návody, jak překonat i ty nejtěžší překážky.

Proč čekat?

Možná jsi stejně jako já chtěla na konci tohoto roku bilancovat a dát si předsevzetí na rok další. Já osobně mám jeden takový sen, který si chci splnit. Je spojen s prací a osamostatněním, ale chtěla jsem si vše pořádně promyslet a počkat, až budou pryč Vánoce a bude klid. Teď si ale říkám, proč čekat?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář