Sedací vaky a pytle se stávají čím dál oblíbenějším interiérovým doplňkem. Můžete se s nimi setkat v obývacích a dětských pokojích, v ložnicích, na terasách nebo třeba i ve firemním prostředí. Představují báječnou relaxační a rehabilitační pomůcku, kterou by měl vyzkoušet každý, kdo se občas cítí unavený a bez energie. Poradíme vám, jak si vybrat sedací vak, který dlouho vydrží jako nový a na kterém se vám bude pohodlně odpočívat.

avatar

Superpytel.cz
Sedací vaky od českého výrobce

Vybíráte sedací vak? Sáhněte po české kvalitě

Při výběru sedacího vaku je potřeba se zaměřit na celkovou kvalitu jeho provedení. Důležité je nejen to, jak vak vypadá na povrchu, ale také jaké má uvnitř složení. Běžně se plní EPS kuličkami, které obsahuje už při pořízení z obchodu. Pokud se vám ale bude zdát příliš měkký, můžete náplň doplnit. Jinak se během používání nevyměňuje.

Tyto kuličky by měly být uložené ve vnitřní výplni, která je dvojitě prošitá a zajištěná zipy, bránícími v jejich rozsypání. Přece jen nosnost sedacích vaků se pohybuje kolem 140 kg, a pokud tedy na vak někdo o této hmotnosti sedne, měl by to bez problémů vydržet.

Sedací vaky a pytle vyrobené z kvalitních materiálů

Doporučujeme vám zaměřit se na sedací vaky české výroby, které se vyrábějí z polyesterové tkaniny. Ta by měla mít voděodolnou úpravu – tak je zajištěno, že se sedací pytel dá používat vevnitř i venku. O životnosti materiálu svědčí jeho pevnost a barevná stálost. Pevnější pytle a vaky snáze odolávají i povětrnostním vlivům a mohou být vybavené také UV stabilizací, která ochraňuje materiál před škodlivým zářením a tím prodlužuje jeho životnost.

Sedací vak

Při výběru sedacího vaku by měla být cena až jedním z posledních kriterií, podle kterého budete vybírat. Kvalitní pytle většinou stojí alespoň 1200 Kč. Jejich cena v závislosti na velikosti, provedení a také na tom, zda se jedná o výprodejové zboží nebo o novou kolekci, roste až ke 2000 a více Kč.

Jaké druhy sedacích vaků stojí za vyzkoušení?

Když vejdete do obchodu, nemyslete si, že vám nabídnou jen jeden sedací vak. Budete moci vybírat z více rozměrů, tvarů a také z mnoha barevných provedení. Objem sedacího vaku začíná již na 300 litrech a činí až 600 litrů. Mezi vaky tak klidně může být i dvojnásobný rozdíl. Ideální volbou do domácnosti i do kanceláře je sedací vak i pytel. Jedná se o dva odlišné produkty.

Sedací pytle na první pohled opravdu připomínají pouze naplněný pytel. Běžně nemají ve výbavě žádné opěradlo. Na druhou stranu jsou vhodné na relaxaci vsedě i vleže, jelikož vás nikde nic nelimituje. Běžně můžete vybírat z několika rozměrů sedacích pytlů, které se pohybují kolem jednoho metru. Sedací pytel je skvělou volbou třeba i do ložnice, jelikož na větší pytel se pohodlně vejdete i se svým partnerem. Umožní vám rovnoměrně rozložit svou váhu a vy tak nebudete přetěžovat žádné části svého těla. Jestliže byste si rádi pořídili pytel na ležení, jeho rozměr by měl být alespoň 180 cm.

Sedací vak i křeslo

Neměli byste zanevřít ani na nabídku sedacích vaků, ve které rovněž najdete kvalitně zpracované produkty. Vak už může mít například podobu křesla, které doplňuje praktické opěradlo. Svým designem je takový sedací vak podobný sedací hrušce. Usednete do měkkého a zároveň se budete moci opřít. Toto opěradlo poskytne chybějící oporu vašim zádům. Pokud vás tedy trápí jejich bolesti, určitě ho vyzkoušejte. Další typy sedacích vaků mají často ve své výbavě také nižší opěradlo. Umožňují ale variabilnější pozici při sezení.

Sedací hruška

Využití sedacího vaku doma i venku

Stále si nejste jisti koupí sedacího vaku, jelikož nevíte, kam ho umístit? Na svůj nový sedací vak či pytel můžete najít místo opravdu kdekoliv ve své domácnosti. Pokud už vás omrzela nepohodlná stará křesla nebo nepraktické židle, které beztak nepoužíváte, nahraďte je sedacím pytlem, na kterém můžete relaxovat vy sami nebo na něj usadit návštěvy. Svého rozhodnutí určitě nebudete litovat.

Využití sedacích vaků je však velmi rozmanité. Našly si totiž místo nejen v pokojích, ale třeba i venku v pergolách, na terasách a balkonech. Jelikož jsou voděodolné a často i pogumované, aby se daly pohodlně používat v exteriéru, nic vám ve vynesení vaku ven nebrání. Po použití ho však doporučujeme očistit vlhkým hadříkem. Sedací vaky se zalíbí nejen všem dospělým, ale zamilují si je také malé děti, které na nich mohou odpočívat nebo si hrát. Na chuť jim přijdou také domácí mazlíčci, kteří je využijí na lenošení.

Sedací vaky a pytle české výroby pořídíte v obchodě Superpytel.cz. Jedná se o kvalitní vaky od českého výrobce, do kterých se vyplatí investovat. Šijí se z pevné tkaniny, která zvyšuje jejich odolnost. Mají moderní vzhled a komfortní tvar. Pokud navíc narazíte na jakékoliv problémy při používáním vaku, můžete se na výrobce obrátit a vše s ním pohodlně vyřešit.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář