Prázdné stěny působí v každém interiéru velmi nudně a nevzhledně. Souhlasíte s námi? Pokud ano, je třeba je zcela pochopitelně něčím zajímavým oživit. Co pomůže? Je to obraz. Vybrat ten pravý nemusí být vždy jednoduché. A tak se společně podíváme na osvědčené postupy, jak na to.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Klasika, nebo fotografie?

Dnes si lze pod obrazem představit hned dvě věci. Pokud milujete kvalitu a chcete jí upřednostnit, je jasné, že vyberete kvalitní obrazy na plátně do bytu. Takové, kde je použito skutečné malířské plátno a obraz byl namalován ručně. Druhá možnost, která existuje, je modernější. Je spojena s tím, že budete moci využívat fotografie, které jsou věrným ztvárněním konkrétního místa. I ty mohou na stěnách vypadat zajímavě a originálně.

Jaký zvolit motiv?

Primárně pochopitelně takový, který se vám bude líbit. To je základ. Dále je vhodné, aby se vám i celkovým konceptem hodil do interiéru. Když se podíváme na několik osvědčených cest, se kterými chybu neuděláte, jasně dominují tyto konkrétní:

  • Abstrakce
  • Příroda
  • Jídlo

Kde koupit? Nejlépe online

Mnoho lidí si myslí, že obraz je možné koupit výhradně jenom v galerii. Rozhodně tomu tak není, jelikož jsou i mnohem lepší místa. Na mysli máme internet. Podívejte se třeba na internetovou adresu https://www.perfektniobrazy.cz/obrazy-na-stenu. Zde najdete opravdu velmi rozsáhlou nabídku. Rázem víte, že nákup můžete uskutečnit v internetovém obchodě, z pohodlí vašeho domova. A to v podstatě kdykoliv.

Zohledněte i velikost obrazu

Poslední věc, na kterou se zaměřit, je velikost obrazu. Tu vybírejte primárně podle místa, na které má přijít. Čím větší stěna, tím větší obraz pořiďte. Problémem nemusí být ani ty vícedílné, které takto splní svůj účel maximálně. Naopak tam, kde chcete ozvláštnit jenom menší kout, se hodí obrazy o rozměrech pár desítek centimetrů z každé strany.

 

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Diana Reichmannova

    Super, myslím si, že celkem užitečné rady. Já například obrazy nakupuji velmi ráda. Prakticky v každém pokoji v domě mám nějaký. V poslední době ale začínám řešit spíše ten problém, že už je pomalu nemám kam dávat. Doufám ale že by mi to mohly pomoct vyřešit galerijní závěsné systémy od https://eshop.ceiba.cz/