Věděla jsi, že se venku pořád něco děje? Není to žádná nuda, ve skutečnosti je spousta příležitostí, o které se spousta z nás okrádá třeba zbytečnou prokrastinací.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Vyraž ven

Klasická místa

Existují klasická místa, která všichni známe. Jsou to kina, galerie, trhy, divadla, koncertní areály… Jsou to zkrátka místa, kde se něco děje. Ale navštěvujeme je? Někteří žijí opravdu společenským životem. Umí si něco najít a jdou do toho. Jenže jsou i tací, kteří stále tvrdí, že je všude nuda. Sedí doma a tvrdí, že se nic neděje. Pak od nich poslouchám, že v televizi mají 150 kanálů, ale ani jeden není zajímavý. Jenže i ta klasická místa nabízejí úžasné zážitky. A život bychom měli zaplňovat zážitky a vzpomínkami ne?

Nemám na to peníze

Klasická věta je, že na to někdo nemá peníze. Jenže pak utrácí vedle za hlouposti. Vážně nemá peníze? A kolik let už ten člověk prožil těmito větami? Nezpůsobuje si tak trochu místo života šetření? Peníze jsou důležité, a když je třeba šetřit, tak to tak prostě je. Ale nesmíme si tím kazit život a prosedět to doma na sedačce. Když vyjdete tu a tam na nějakou akci, zjistíte, že to nestojí zas takové peníze. Stačí se dívat.

Konkrétní tipy:

1) Neviditelná výstava v Praze: Pro mě neskutečně silný zážitek. Rozhodně nelituji, že jsem jela! Byla jsem s přítelem a oba dva jsme obohaceni o úžasnou vzpomínku a něco nám to dalo…Zase o kus větší pochopení nevidomých lidí. Asi hodinu jsme byli v absolutní tmě ve všech možných místnostech, a dokonce jsem narazila na auto a les! Celou dobu nás prováděla úžasná průvodkyně, která nám v neviditelné kavárně povídala o svém postižení a životě. Využijte toho! Do 30.9.2014 je vstupné pro 2 osoby o 35% levnější, takže stojí 125 za osobu.

2) Divadlo (kdekoli): Já nevím jak vy, ale já divadlo miluji. Ve městech jsou i levná představení pořádaná různými amatérskými kroužky. A divadel je po republice také spousta, takže se liší i cena. Dát si peníze stranou se rozhodně vyplatí. Hezky se obléct, užít si tu atmosféru a prožít si odehrávaný příběh. Za sebe můžu doporučit Divadlo Bez zábradlí, kde se o váš čas postarají vynikající herci i za rozumnou cenu vstupenky (obvykle 320-450 KČ).

3) Všímej si: Co takhle si vyjít ven na procházku? Když nevíš kam, zkus prostě cyklostezku, po které můžeš na kole, během i krokem. A už si zkoušela po svém okolí delší procházku za tmy? Procházka s přítelem ve tmě je prostě krásná a především, pokud ti do toho svítí hvězdy a měsíc.

4) Založ událost: Máš facebook? Založ událost a pozvi kamarádky k sobě nebo někam do kavárny. Poseďte si a užijte si odpoledne/večer!

5) 4D kino a ladies night: Nic není nad pohodovým sledováním, ale také nic není nad správnou atmosféru u filmu. Takový horor a komedie jsou nenahraditelné v kině, kde jsou lidé, se kterými se můžeš bát i smát. I oni na tebe působí a prohlubují zážitek z děje. A nezkoušela jsi ještě 4D kino? Vyber film, který by mohl být pro tyto efekty nejlepší a pozvi přátele nebo rodinu a pobavte se. K tomu někdy vyzkoušej ladies night, kde dostaneš občerstvení zdarma, víno i vodu. Navíc se před filmem losuje tombola, takže můžeš vyhrát nějakou super cenu ještě před tím, než se začne promítat film. U ladies night je také zajímavé to, že uvidíš film třeba ještě 14 dní před datem klasické premiéry v Čr.

6) Fashion week: Miluješ módu a celebrity? Tak si nenech ujít fashion weeky, při kterých se prezentují ti nejlepší návrháři z naší země a samozřejmě i nejkrásnější ženy a muži. Jeden takový se chystá už v září (Mercedes-Benz Fashion Weekend v Praze). Můžeš tam být za cenu 500 – 1000 KČ.

Vyraz s přáteli nebo sama, ale není třeba sedět doma

Není třeba sedět doma. Na hezkou procházku můžeš vyrazit i sama. Zaběhat si nebo navštívit muzeum či galerii také. Ta atmosféra tě dostane a je příjemné změnit prostředí pro psychiku i fyzičku. Protáhneš se a navíc se myšlenky dostanou úplně jiným směrem. Nemusíš být znalec umění, ale obrazy si prohlédnout přeci můžeš. Menší galerie a muzea mají vstupné za symbolické ceny např. 20 KČ. A když už se chystáš na fashion week nebo třeba do divadla a musíš šetřit, tak s sebou vezmi kamarády. Jeďte jedním autem a peníze za benzín si rozdělte. Navíc do divadla nemusíš chodit každý týden, ale jednou za pár měsíců. Ale rozhodně to nejsou vyhozené peníze.

Máš nějaká oblíbená místa, kam chodíš častěji? A naopak místa, která jsi navštívila jednou, ale doporučila bys je dále? Neváhej a napiš komentář, ať se vzájemně inspirujeme.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář