Přestat se orientovat ve všech závazcích, půjčkách a termínech splátek je velmi jednoduché. Pokud chcete předejít větším komplikacím, nabízí se možnost různé typy úvěrů konsolidovat. Máte tak příležitost získat lepší splátkové podmínky. Jak vše probíhá a co byste ještě měli vědět?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Víte, jak se zbavit dluhů? Lze to i bez zbytečného stresu a rizika

Konsolidace půjček pod lupou

Neschopnost splácet je strašákem, který pronásleduje každého dlužníka. Nejčastěji se lidé do problémů dostávají v případech, kdy se rozhodnou čerpat více půjček najednou za různých podmínek. Výsledkem je nevhodně nastavený splátkový kalendář a ztráta kontroly nad tím, kdy se má co zaplatit.

Konsolidace půjček je šikovným vysvobozením, protože vám umožňuje sloučit více půjček do jedné. Není problém, když se jedná o půjčky od různých věřitelů. Sjednocením získáte jedny podmínky a jeden termín splatnosti. Větší přehlednost a méně otravné administrativy vám ušetří čas i peníze.

Patříte mezi vhodné žadatele?

Dost možná i vás pouhé rozhodnutí dělí od toho, abyste se vymanili z dluhové spirály a začali se postupně zbavovat všech dluhů, které máte. Sloučení půjček lze doporučit žadatelům ve finanční tísni, kterým pomůže snížení výše splátek. Za všechny lze jmenovat běžné zaměstnance, matky na mateřské dovolené i důchodce. Konkrétní podmínky se vždy liší dle poskytovatele.

Mezi velmi oblíbené varianty se řadí nebankovní konsolidace půjček bez zástavy. V případě komplikací se splácením se konsolidaci určitě nevyhýbejte. Vše lze vyřešit z domova a papírování spojené s převodem vy sami skoro nemusíte řešit. O to se postará instituce, která bude půjčky konsolidovat.

Splátky podle vašich možností

Skutečnost, že podmínky nejsou všude stejné, by pro vás měla být jasným impulsem ke srovnání konsolidace půjček. Ne vždy vám nejlepší podmínky nabídne vaše banka, a proto je vhodné si předem zjistit, kde vám co mohou nabídnout. Rozdíly mohou být opravdu velké i na základě toho, co se rozhodnete konsolidovat. Sjednotit můžete nejen dva podobné úvěry od jednoho věřitele, ale klidně také kreditní karty, leasingy nebo kontokorenty.

Postup je velmi jednoduchý

Jakmile se rozhodnete pro společnost, se kterou budete konsolidovat, je postup velmi jednoduchý. Zástupce vám vše vysvětlí a domluví s vámi nový splátkový kalendář. U bankovních společností vás zpravidla čeká zajímavější úroková sazba a přehlednost, u nebankovních institucí je výhodou méně náročné papírování a možné bonusy. V každém případě si nové podmínky vždy pečlivě zkontrolujte.

I když vám konsolidace přináší lepší splátkové podmínky a optimální nastavení délky splatnosti, nesmíte zapomenout na jednu důležitou věc. Povinnosti splácet se nezbavíte. Vyhraďte si v rozpočtu potřebnou částku a postavte se k záležitosti zodpovědně. Mít dluhy pod kontrolou se zkrátka vyplatí!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Nataša Zabloudilová

    Dluhy jsou strašná věc. Jsem ráda, že já už teď mám konečně všechny své dluhy řádně splacené. Před pár měsíci jsem ovšem zjistila, že i přes to, že mé dluhy už jsou splacené, tak jsem stále vedená v registru dlužníků. Naštěstí se mi ale podařilo zařídit, aby byl můj záznam vymazán. Kdyby si náhodou někdo chtěl ověřit, jestli v nějakém takovém registru také není vedený, tak doporučuji mrknout sem: https://www.financnipomocnik.cz/hledate-registr-dluzniku-k-nahlednuti-vime-zjistit-sve-zaznamy/

  • Ivana Navrátilová

    Abych pravdu řekla, tak já teda dluhy znám spíše z té druhé strany. Tedy, že někdo dlužil peníze mně. A ani to není nic příjemného. Nejednou jsem dokonce byla nucena se kvůli tomu obrátit na firmu, která se na vymáhání dluhů specializuje. Konkrétně tuto: https://www.serafservis.cz/ Ti mi vždy pomohli.