Na světě existuje víc druhů horoskopů, než jen ten klasický podle zvěrokruhu. Pojď se podívat, jaká vlastnosti ti přisuzují božstva starověkého Egypta.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Víš, jaká jsi, podle egyptského horoskopu?

Horoskopy

Velký počet žen dá na různé astrologické či horoskopické rádoby předpovědi budoucnosti. Přeci jen, když je to dennodenně v novinách, tak proč si nepřečíst, co nás daný den čeká, že? Podle toho, jaké jsi znamení, se také dá určit, kdo je pro tebe vhodný partner, nebo jaká jsi v kamarádství. Kromě zvěrokruhu ale existuje napříč světem mnoho různých horoskopů, která se dělí podle data narození. Výjimkou je například čínský, kde se vše určuje podle roku narození. Ten ale teď ponechme stranou. Pojď se podívat, jakou osobnost máš podle egyptského horoskopu.

Egyptský horoskop

Zde nenajdeš zvířata, ale celkem jedenáct různých božstev. Podle data narození se podívej na to, které ti řekne, jaká jsi.

Amon/Rea (30. 1. – 1. 3.) – Pokud ses narodila v tomto období, v životě by tě mělo čekat štěstí. Máš nezdolnou energii, sílu, zdraví a myslíš na budoucnost. Jsi inteligentní, originální a rychle se učíš. Na sebe a okolí máš vysoké nároky. Ve vztahu jsi zdrženlivější, nerada mluvíš o svých citech. V práci ti nejde o peníze, ale o pocit sebenaplnění.

Mut (2. 3. – 3. 4.) – Velmi rychle všechno chápeš a své znalosti umíš využít. Do všeho se vrháš s nadšením, ale někdy můžeš postrádat trpělivost. To může vést ke hněvu, který ti ale nevydrží dlouho. Jsi velmi praktická a umíš si zorganizovat svoje úkoly. Jsi silný člověk, který umí nést své starosti. Vždy ráda pomůžeš ostatním.

Eset (4. 3. – 6. 5.) – Jsi vtipná a velmi společenská s klidnou a trpělivou povahou. Vždycky se dokážeš všemu přizpůsobit, přičemž si ale všechno raději děláš sama, než by sis nechala poradit od ostatních. Málokdy podléháš pesimismu a depresi. V lásce jsi stálá a věrná, pro milované jsi schopná se obětovat.

Horus (7. 5. – 8. 6.) – Chceš být středem zájmu, přičemž jsi zvídavá a energická. Ráda bys věděla všechno hned teď, což se odráží v tom, že tvé znalosti jsou povrchní. Většinou se do všeho pouštíš spontánně, bez rozmyslu, a často si na sebe bereš úkoly, které jsou nad tvoje síly. V lásce jsi velmi nestálá.

Geb (9. 6. – 12. 7.) – Jsi spolehlivá, klidná a svědomitá. Ačkoliv toužíš po štěstí, hluboko uvnitř jsi pesimista. Jsi důvěřivá, a tak trochu snílek. Měla by ses naučit žít v realitě a ne ve svých snech. Mezi tvé vlastnosti patří také pilnost a pracovitost, která ti ale většinou velké bohatství nepřinese. Snadno podléháš stresům. V lásce jsi rezervovaná, protože se bojíš zklamání. Umíš ale být i něžná a vášnivá.

Sachmet (13. 7. – 14. 8.) – Jsi tvořivá a máš skvělé pozorovací schopnosti. Máš v sebe sama velkou sebedůvěru, proto směřuješ přímo k cíli. Snadno manipuluješ ostatními lidmi, ke kterým býváš málo shovívavá. Víš, čeho chceš dosáhnout a jdeš si tvrdě za tím. Ve vztazích jsi velká milovnice, ale jsi celkem majetnická a žárlivá.

Toth (15. 8. – 16. 9.) – Umíš být velmi produktivní a v zájmu zadaných úloh jsi schopná obětovat sama sebe. Jsi ráda, když jde všechno jako po drátkách, podle toho, jak sis to naplánovala. Trpíš náladovostí a někdy můžeš působit tajemně a uzavřeně. Nikdy ale netrpíš nedostatkem přátel. Když se zamiluješ, je to velká láska, která je ale cudná a něžná.

Sutech (17. 9. – 20. 10.) – Žiješ v neustálém strachu a úzkosti, aby ses špatně nerozhodla. Všechny svoje možnosti pečlivě analyzuješ, aby sis vybrala správně. Neustále hledáš klid a rovnováhu, která předurčuje tvou diplomatickou povahu. Chceš, aby všude panovala spravedlnost a mír, a pokud to tak není, jsi nekompromisní. Ve vztazích hledáš oddaného partnera.

Usir (21. 10. – 25. 11.) – Jsi originální, zvědavá a bystrá. Chceš dosáhnout vysoko, nezajímají tě drobnosti. Umíš být velmi odhodlaná, díky čemuž odoláš velké fyzické námaze a odvážíš se čelit i nebezpečí. Tvé reakce jsou nepředvídatelné. Na druhou stranu se nerada něčemu přizpůsobuješ a v málokdy se opravdově zamiluješ.

Anubis (26. 11. – 28. 12.) – Život v extrému – to je něco pro tebe. Bezhlavě se vrháš z jednoho dobrodružství do druhého, a kdo chce s tebou být, musí držet tvoje tempo. Umíš se o sebe postarat, a i když se může zdát, že jsi lehkomyslná, přesně víš, co od života chceš. Jsi optimistická a pro všechno se umíš nadchnout. V lásce jsi romantická, čestná a otevřená.

Hathor (29. 12. – 29. 1.) – Za každou cenu se chceš odlišovat od stáda. Jsi extravagantní a vynalézavá. Máš dobré nápady, ale k jejich realizaci potřebuješ pomoc, protože nejsi schopná je dotáhnout od začátku do konce. Na pohled se zdá, že se nenecháš od nikoho vykolejit, ale uvnitř snadno cítíš zklamání. V lásce hledáš spolehlivého a chápajícího partnera.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • RencaV

    Na mě to tedy sedí :)