Before I die – Před tím, než zemřu. Tak zní název nového internetového šílenství, které má tisíce fanoušků po celém světě. A o co že vlastně jde? Abych ti mohla odpovědět, polož si nejdřív otázku, zda už si někdy přemýšlela nad tím, co bys ještě do konce života chtěla stihnout.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Before I die – Před tím, než zemřu. Tak zní název nového internetového šílenství, které má tisíce fanoušků po celém světě. A o co že vlastně jde? Abych ti mohla odpovědět, polož si nejdřív otázku, zda už si někdy přemýšlela nad tím, co bys ještě do konce života chtěla stihnout. Skočit padákem? Mít dítě? Obarvit si vlasy na červeno? Navštívit Paříž? V Before I die jde o jediné. Ukázat ostatním, co chceš do konce života ještě stihnout.

Někdy je dobré na chvilku si sednout a zapřemýšlet se nad tím, co chceš stihnout dřív, než zaklepeš bačkorama.

Někdy je dobré na chvilku si sednout a zapřemýšlet se nad tím, co chceš stihnout dřív, než zaklepeš bačkorama.

Kde se Before I die prezentuje

Jako většina nových věcí, i Before I die má největší úspěch na sociálních sítích. Nejbližší ti asi bude Facebook, a tak ti příklad ukážu právě na něm. Založíš si zde své vlastní album, které pojmenuješ příznačně Before I die, nebo jiným svým způsobem, a začneš sem nahrávat fotky. Pokud chceš třeba navšítvit Londýn, najdeš si na internetu fotku Tower Bridge, přidáš na ní nápis “visit London” a nahraješ do svého alba. Samozřejmě to vše můžeš psát i po Česku.

Jaký to má vlastně význam?

Přijde ti to víceméně jenom jako pouhé zabijení nudy na internetu? Když se zamyslíš, zjistíš, že to má hlubší význam. Mnoho z nás žije tak, jako by tu měli být věčně a života si absolutně neváží. Jenže smrt jednou potká každého z nás, a tak je dobré prožít ho naplno a užívat si každého dne. Dej svému životu nový rozměr, ujasni si, co vlastně chceš ještě stihnout a hlavě – začni to plnit! Není to jen záležitost sociálních sítí, můžeš si své obrázky vytisknout a schovat do nějaké své vzpomínkové krabičky. Až ji jednou jako dospělá otevřeš, můžeš si odškrtat, co už si splnila. Pokud máš prázdnou zeď u postele, zkus si zde vytvořit koláž z Before I die fotek. Přesně tak jsem to udělala já, takže mám teď pořád na očích, co všechno ještě chci stihnout a využívám každé situace proto, abych si něco z mých snů mohla splnit.

Nejkurióznější přání Before I die

I když je třeba pro tebe samozřejmé chodit na kosmetiku, nebo vidět v zimě sníh, pro lidi z opačného konce světa to tak být nemusí. A právě to je na Before I die unikátní. Inspiraci můžeš pochytit na stránce www.weheartit.com, kde když zadáš do vyhledávače “before i die”, zobrazí se ti spoustu fotek se sny ostatních lidí :-) A co patří k nejzajímavějším přáním?

Before I die: Adopt a hedgehog (adoptovat ježka)
Before I die: Travel across the Universe (cestovat vesmírem)
Before I die: Learn to speak ten laguages (naučit se mluvit deseti jazyky)
Before I die: Party in Ibiza (pařit na Ibize)
Before I die: Change someone’s life (změnit něčí život)
Before I die: Eat my weight in chocolate (sníst tolik čokolády, kolik vážím)
Before I die: Catch every pokemon (pochytat všechny pokémony)
Before I die: Work at Starbucks (pracovat ve Starbucks)
Before I die: Sleep on the beach (přespat na pláži)

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář