Také ve vás vyvolává slovní spojení „velký úklid“ samé nepříjemné asociace? Není divu, důkladné gruntování bytu či domu dokáže pěkně otrávit, zvlášť v případě větší domácnosti.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Velký úklid: od profesionálů, nebo svépomocí?

Zima je sice v plném proudu, ale než se nadějeme, bude tu jaro a s ním také nepopulární, avšak nezbytný jarní úklid. Právě po zimě si každý domov důkladnou očistu opravdu zaslouží, abyste mohla spolu se svými blízkými přivítat jaro s plnou parádou. Trávit však dlouhé hodiny úklidem, když první jarní slunce tolik vybízí k procházkám?

Velký úklid versus čas pro sebe?

Jistě budete souhlasit s tím, že ať už se chystáte na úklid předvánoční, jarní, či jakýkoli větší úklid, vždy se jedná o činnost, která z vašeho volného času „ukrojí“ pořádný díl a mnohdy je velmi těžké, ba téměř nemožné se k důkladnému úklidu od sklepa až po půdu odhodlat.

Jsou to zkrátka docela jednoduché počty. Když vezmete v potaz, že jednu třetinu života strávíte v práci, jednu třetinu prospíte, tak zbývá jedna třetina, která by měla být vyhrazena vaší rodině a samozřejmě také vašim zálibám. Pokud si však potrpíte na čistotu a velký úklid je pro vás neodmyslitelný, bude to muset být na úkor jedné z těchto oblastí. Práci většina z nás však nijak bohužel omezit nemůže. Občas lze sice omezit spánek, ale přiznejme si, že potom je chuť do práce a uklízení ještě menší… A kdo by chtěl uklízet na úkor času stráveného se svými nejbližšími?

Namísto takřka nekončícího úklidu se můžete věnovat nejen sobě samé, ale rovněž konečně dodělat dlouho odkládané resty a raději si utřídit a přerovnat myšlenky v hlavě než věci v policích, s neodmyslitelnými čisticími přípravky v ruce. A více času na velikonoční nebo vánoční přípravy jistě také oceníte… Čas je otázkou priorit, proto si předem ujasněte, co je pro vás opravdu důležité!

Má profesionální úklid význam?

Zde je na místě zvážit, zda nebude lepší svěřit úklid do rukou profesionálům nejen kvůli časové úspoře, ale také kvůli vybavení. Na pravidelný úklid jsou běžné přípravky samozřejmě většinou naprosto dostačující, ale v případě velkého gruntování je vhodné mít k dispozici opravdu spolehlivé vybavení. Z tohoto pohledu jsou profesionální úklidové firmy připraveny na jakoukoli situaci, ať už se jedná o odolné skvrny na koberci, několik měsíců nemytá okna apod. Profesionální nástroje a kvalitní chemické přípravky jsou totiž mnohem účinnější než běžná čistidla, takže dobrý výsledek je opravdu zaručen, bez zdlouhavého drhnutí zašlých skvrn, které končí spíše suchou, zničenou pokožkou na rukou…

Pokud si času stráveného s rodinou a přáteli ceníte nade vše, zkuste si najít spolehlivou úklidovou firmu, která se postará o úklid v Brně, Praze i menších městech.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář