Většina z nás za život vystřídá více než jednu školu a tak i tebe dříve či později čeká nervozita z prvního dne v nové škole. Neměj strach, za čas na to budeš vzpomínat jistě s úsměvem a od spolužáku se dozvíš, že na tom byli podobně jako ty. Jenže teď ti jde samozřejmě o dobrý první dojem.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Většina z nás za život vystřídá více než jednu školu a tak i tebe dříve či později čeká nervozita z prvního dne v nové škole. Neměj strach, za čas na to budeš vzpomínat jistě s úsměvem a od spolužáku se dozvíš, že na tom byli podobně jako ty. Jenže teď ti jde samozřejmě o dobrý první dojem. Co na sebe? Jak se chovat? Ke komu si přisednout? Můj článek ti poradí!

Pokud i tebe čeká od září nová třída a zcela nový kolektiv, je pochopitelné, že máš obavy.

Pokud i tebe čeká od září nová třída a zcela nový kolektiv, je pochopitelné, že máš obavy.

Zahraj si na detektiva

Buď o krok dál než ostatní! Využij možností internetu a sociálních sítí a zkus si najít některé ze spolužáků už dopředu. Je dost dobře možné, že jmenný seznam vaší třídy najdeš na webu školy. Pak není nic jednoduššího, než napsat si a seznámit se, nebo alespoň omrknout, co je to vlastně za lidi. A třeba i zjistíš, že toho máte spoustu společného.

Ještě než vejdeš do třídy

Většina z nás si chce na první den obléct něco opravdu speciálního. Dej si na to ale pozor. Pokud první den přijdeš přefintěná a zmalovaná s deseticentimetrovými podpatky, a další den na sebe hodíš vytahané tričko, všichni pochopí, že to bylo jen divadýlko. Obleč si to, v čem se cítíš svá, a co vyjadřuje tvůj styl. Zamysli se nad tím, co by tě samotnou odradilo na některém z nových spolužáků, a dej si na to dopředu pozor. Nepříjemný pach z pusy, propocené tričko nebo přílišná vlezlost? Je spousta věcí, co dokáže ostatní otrávit, tak nad tím přemýšlej dopředu ;-) .

První rozkoukání

Dej si na čas a klidně přijď do školy už 20 minut předem. Je to výhodné z několika důvodů. Zaprvé, můžeš si zabrat kteroukoli lavici. Zadruhé, vyhneš se nepříjemnému strhnutí pozornosti na sebe, když udýchaně vlítneš do třídy deset minut po zvonění. Zatřetí, nebudeš muset hledat někoho, ke komu si sednout. Naopak se ostatní budou muset zeptat tebe.

Koho oslovit a o čem si povídat

To nejhorší, co můžeš novému spolusedícímu udělat, je mlčet. Pokud on nemá dost odvahy na to, aby tě oslovil, zhluboka se nadechni a udělej to sama. Minimálně rok spolu budete ve třídě, tak nebuď srab ;-) Témata vhodná k první konverzaci? Jaká se vám zatím škola zdá, do jaké školy jste chodili před tím, proč jste se hlásili na tuhle, jaký jazyk jste si zvolili (pokud jich máte třeba na výběr víc). Neboj se oslovit ani spolužáky, které sedí před tebou nebo za tebou. První den je lepší neutvářet skupinky a být ke všem neutrální, i když se ti třeba nezdají sympatičtí.

Cesta k oblíbenosti

Nesnaž se na sebe hned první den strhávat všechnu pozornost. Oblíbenou se nestaneš přes noc, na takové pověsti musíš pořádně zapracovat. Snaž se udržet kontakt se všemi, nikomu se neposmívat, nevyvolávat hádky. Raději někomu pochval tričko, pomoz mu, pokud si v něčem není jistý a nesnaž se skamarádit s někým, kdo o to nestojí. Raději tomu dej čas. Je dobré najít si pevný základ a důvěru alespoň v jednom člověku. Budeš tak mít jistotu, že se tě někdo zastane, že tě podpoří a že na nic nezůstaneš sama.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • enormikax

    bezva článek v září mi určitě moc pomůže ;)