Česka republika je rájem neziskových organizací. Sdruženích, která rádi pomáhají a vybírají peníze pro ty méně šťastné, není nikdy dost. I mezi neziskovkami se občas objeví projekt, který má skvělou myšlenku, chce pomáhat, nicméně v očích veřejnosti může vypadat úsměvně. Server GIVT.cz vybral ty nejzajímavější.

avatar

Jakub Krupička
Beznadějný melancholik se srdcem rockera!

„Občas se mezi neziskovkami najdou skutečně nezvyklé projekty,“ říká Peter Páluš ze serveru GIVT.cz, který sdružuje nejvíce neziskovek a jehož prostřednictvím může každý uživatel pomáhat. Vybrat si může například z hráčské asociace logických her a sudoku nebo přispět útulku pro fretky Klubko nebo fretky Boleslav. Zajímavá je také sportovní organizace pro ženy s názvem Báječné ženy v běhu.

Kdo by rád přispěl na mapování vodních mlýnů v ČR, neziskovku na GIVT.cz rovněž najde. Za povšimnutí stojí i klub hráčů kuliček Hanácká trefa nebo psychologické poradenství Buď šnek, které má za cíl zpomalení života v rychlé době. A koho zajímají sporty, může přispět České asociaci létajícího disku.

Všem těmto organizacím lze pomáhat jednoduše při nákupu na vybraných e-shopech. S každýma nákupem přispějete i na zvolenou neziskovku, aniž by se cena zboží vzrostla. Příspěvek totiž hradí server GIVT.cz, jehož heslem je “Klikni a pomáhej“. Princip je velice jednoduchý. Navštívíte portál GIVT.cz a vyberete si libovolný e-shop. Tam nakoupíte a následně si vyberete, komu provizi z nákupu pošlete. Nabídka je široká. GIVT.cz má v databázi téměř 500 e-shopů z nejpopulárnějších segmentů včetně módy, elektroniky, jídla či cestování. Zapojeny jsou značky jako Baťa, ZOOT, Dámejídlo.cz, Kasa.cz, a mnohé další. GIVT.cz zároveň sdružuje nejvíce neziskových organizací na jednom místě, konkrétně přes 1850, a toto číslo každým dnem roste. Můžete si tak vybrat z širokého spektra organizací, od charitativních neziskovek, přes útulky, až po sportovní kluby.

Všechny praktické informace najdete na www.givt.cz

O projektu

Portál GIVT.cz vznikl v roce 2015 a za tu dobu navázal spolupráci s 1850 neziskovými organizacemi, pro které získal téměř 400.000 Kč. Princip darů je jednoduchý. Uživatel musí nakoupit na libovolném e-shopu přes GIVT.cz. Portál tak získá od e-shopu provizi za zprostředkování obchodu. Část této provize uvolní uživateli, který si sám zvolí, které neziskové organizaci příspěvek pošle.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář