Mnoho lidí již pochopilo výhody moderních světel. Potom, co EU zakázala výrobu klasických žárovek, si mnoho lidi myslelo, že je to změna k horšímu.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Ušetřete ročně až několik tisíc korun, díky LED světlům

Ovšem brzy se ukázalo, že moderní osvětlení jsou mnohem výhodnější a mohou Vám ušetřit spoustu peněz. A pokud chcete vědět, které z moderních žárovek jsou nejvýhodnější, jsou to jistě LED světla.

Jaké mají LED žárovky výhody?

 • 12 krát vyšší účinnost než u klasických žárovek
 • Životnost až 25000 hodin (až stonásobek životnosti klasických žárovek)
 • Vysoká odolnost proti nárazům a vibracím
 • Možnost regulace intenzity osvětlení běžnými žárovkovými stmívači a bez změny barvy světla
 • Velmi nízká povrchová teplota
 • Žádné ultrafialové, ani infračervené záření
 • Velmi dobře snáší časté vypínání a zapínání
 • Okamžité rozsvícení do plného výkonu
 • Nulový obsah rtuti 

Šetrné k Vaší peněžence i přírodě

S LED světly můžete uspořit až neuvěřitelných 90 % energie. Možná Vás dříve od nákupu úsporných LED žárovek odrazovala jejich vysoká pořizovací cena. Musíte vzít ale v potaz všechny výhody, které osvětlení LED nabízí. I když počáteční investice se může zdát trochu vysoká, díky úspoře energie a dlouhé životnosti, se Vám Vaše investice několikanásobně vrátí.

LED žárovky ovšem přinášejí i další výhody. Především, pokud máte malé děti, Vám udělá radost bezpečná stránka těchto světel. Vzhledem k nízké povrchové teplotě nehrozí popálení, či požár a díky vysoké odolnosti a kvalitním materiálům je i pravděpodobnost rozbití velmi nízká.

Na rozdíl od klasických úsporných žárovek neobsahují LED žárovky rtuť ani žádné jiné nebezpečné látky. Proto nepotřebují žádnou speciální likvidaci, což je výhodné pro Vás i přírodu. Díky dlouhé životnosti navíc nevytváříte zbytečný odpad.

Objevte výhody LED ještě dnes

Neváhejte se ujistit o výhodách LED světel na vlastní kůži. Pevně věříme tomu, že nezůstanete pouze u jedné LED žárovky, ale budete si tato výhodná světla chtít pořídit do všech místností Vašeho bytu.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Petra Lehká

  My máme také všude LED osvětlení. Nejen, že je spotřeba elektřiny nižší, ale také jsou žárovky bezpečnější. Kolikrát se nám stalo, že nám klasické žárovky praskly a sklo z nich pak bylo všude. My za elektřinu ušetříme také díky tomu, že jsme změnili dodavatele elektřiny. Od https://www.epet.cz/elektrina/ jsme dostali mnohem lepší nabídku, takže dost ušetříme.

 • Macina Nováková

  Abych pravdu řekla, tak jsem dřív byla ohledně té úspory energie dost skeptická. Před dvěma lety jsme si ale všude domů pořídili nová LED světla od https://www.rendl.cz/ a musím říct, že ta úspora je na vyúčtování za elektřinu opravdu znát. Pokud ještě pořád máte doma klasické žárovky, tak určitě doporočuji vyměnit za LED. :)

 • Ivana Navrátilová

  Na LED bytová svítidla nedám dopustit. Já se dlouho nechtěla zbavovat starých světel s klasickými žárovkami, ale nakonec jsem to udělala a jsem ráda. V rámci rekonstrukce jsme si koupili LED světla prakticky do každé místnosti a zatím jsem s nimi velmi spokojená.

 • Bruno Jurečka

  My doma na LED žárovky přešli před několika lety a musím říct, že ty klasické žárovky bych už asi znovu zpět nechtěl. LED osvětlení je mnohem úspornější a dokonce mi příjde, že je i lepší na oči. Jestli mohu doporučit, tak třeba tady: http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/rozdily-mezi-tradicnim-osvetlenim-a-zdroji-s-led-technologii jsou výborně popsané rozdíly mezi klasickým a LED osvětlením. :)