Estét, kterému umění koluje v krvi jako přirozená ingredience sebe sama. Jeho sex-appeal je do nebe volající – na seznámení s tebou čeká šarmantní Kris Lewis!

avatar

Klára Mikulášová
Provokativní prozaička i příležitostná milenka poezie a Edith Piaf.

Ctižádostivý pětatřicetiletý umělec pocházející z New Jersey, jež za svou uměleckou práci obdržitel několik ocenění. Stal se součástí časopisů Art Nouveau Magazine, American Art Collector, či knih Two Faced: The Changing Face of Portraiture, nebo Suggetivism. Krom jiných jej po celém světě proslavil i obraz Scintillating venuses (volně přeloženo coby „Oslňující Venuše“).

Obraz Oslňující Venuše
Dílo uvedeno na obálce v časopise American Art Collector – květen 2011.
zdroj: krislewisart.com

Způsob sebevyjádření

Olejové barvy jsou inkoustem každého příběhu, jenž vmalovává do svých obrazů. Sám tvrdí, že umění vnímá jako lásku, jíž lze zhotovit tvář. Jeho způsob tvoření děl je vskutku pozoruhodný, už pro ten princip vrozené empatie vyzařující z jednotlivých obrazů.

Kris Lewis
Kris součástí kampaně Lucky Brand zabývající se hledáním nových uměleckých talentů.
zdroj: facebook.com

Průzkum napříč ženskou identitou

Portréty pro své zachycení, postavené na realistickém stylu, by se mohly dozajista nadechnout a vystoupit z plátna. Jejich ušlechtilost se zrcadlí nejen v perfektně vystiženém pohledu každého člověka či jiné jím zachycené bytosti, ale zároveň nechybí ani v samotných gestech a mimice modelů. Jeho náplní je touha po zkonkretizování smíšených pocitů, které se zrcadlí v lidské tváři. Ve většině případů zkoumá identitu žen.

Obraz Spánek
Sleep, oil on board.
zdroj: krislewisart.com

Všimni si způsobu vnímání křehkosti a zobrazení koncentrace tohoto díla. Dokáže se vžít do pocitů snící ženy; a tu následně namalovat tak, že při pohledu na její tvář pozorovatel vnímá rytmus jejího snění a zvyšující se intenzitu soustředění. Jeho díla můžeš najít v galeriích po celém světě; ať už se jedná o San Francisco, Seattle, nebo Hong Kong.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář