Vylehávat nad hromadou knih a sepisovat nějaké papíry rozhodně není záliba, ve které by se každý vyžíval. Jak si chvilky učení zpříjemnit?

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Bez podkladů to nejde

I když se nejedná o žádnou speciální radu a vynález století, mnoho studentů zapomíná na kvalitu podkladů, ze kterých se učí. Dost možná i ty nejraději spoléháš na Wikipedii, ale ta rozhodně nepatří ke zdrojům, se kterými můžeš pracovat při psaní rigorózní práce či jiného odborného materiálu. Ještě než se tedy pustíš do nějakého úkolu, je vhodné projít si všechny možné časopisy, knihy a další publikace – z nich pak můžeš snadno čerpat, jen nikdy nezapomeň na citace, abys nebyla nařknuta z plagiátorství. Zavítej do knihkupectví, kde najdeš nejnovější publikace. Díky tomu máš jistotu, že nebude obsah tvojí práce už dávno za zenitem.

Účení nemusí být pruda, stačí jen udělat pár malých změn.
Účení nemusí být pruda, stačí jen udělat pár malých změn.

Pomáhej si třídit myšlenky

Během práce nespoléhaj jen na vlastní paměť. Zbytečně bys v hlavě nosila hromadu věcí a přemýšlení nad dalším psaní by tě zdržovalo. Zajímavé materiály, poznatky a komentáře si můžeš snadno třídit. Magnetická tabule je k učení ideální, protože si na ní utřídíš vše důležitá a navíc ti může viset neustále na očích. Tato pomůcka se nehodí pochopitelně jen k učení, po zkoušce můžeš prostor na tabuli kreativně využít k ozdobě nudné zdi.

Nezapomínej na odpočinek

Hodiny učení dokážou pořádně unavit. Aby se ti nezavařil mozek, je zapotřebí si dávat pauzy. Neváhej se protáhnout třeba každou hodinu, pustit si do pokoje čerstvý vzduch a klidně si k učení pustit nějakou hudbu, pokud tě tedy takový hluk nerozptyluje. A co když tě bolí celá člověk? I tady existuje řešení. Vario masážní podložka pomůže od bolesti a zajistí dávku energie pro další hodiny šprtání na zkoušku. Ležet celý den v knihách z tebe možná udělá jedničkářku, ale rozhodně to neprospěje zdravotnímu stavu

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář