Ať už chceš nebo ne, musíš uznat, že upíři jsou dnes v kurzu a s příchodem první části posledního dílu ze série Twilight mánie vzrůstá. Od roku 2008, kdy byl natočen první z filmů, vznikají díla s touto tématikou jako na běžícím pásu. Seznámím tě proto s těmi nejznámějšími adaptacemi, kde se nachází dva nejžádanější upíři dnešní doby.

avatar

Tereza Bittnerová
Studentka, která umí karate a věnuje se hudbě!

Ať už chceš nebo ne, musíš uznat, že upíři jsou dnes v kurzu a s příchodem první části posledního dílu ze série Twilight mánie vzrůstá. Od roku 2008, kdy byl natočen první z filmů, vznikají díla s touto tématikou jako na běžícím pásu. Seznámím tě proto s těmi nejznámějšími adaptacemi, kde se nachází dva nejžádanější upíři dnešní doby. Je libo zamilovaný Edward nebo raději nemilosrdný Damon?

Dvě fiktivní postavy, kvůli kterým se jejich fanynky v diskuzích hádají dlouhé hodijny

Dvě fiktivní postavy, kvůli kterým se jejich fanynky v diskuzích hádají dlouhé hodiny!

Twilight

Tetralogie S. Meyerové, jistě nikoho neminula, ať už v knižní či filmové podobě, není proto třeba moc vysvětlovat, oč se jedná. Upír, který navštěvuje střední školu, se zamiluje do obyčejné dívky, což způsobí mnoho problémů a nebezpečí. Edward má neuvěřitelnou sílu a rychlost, nepije lidskou krev, dokáže slyšet myšlenky druhých a pro svou lásku by udělal naprosto cokoliv.

The Vampire Diaries

Televizní seriál, natočený podle stejnojmenné předlohy L. J. Smith u nás není známý tolik jako Stmívaní, vzhledem k tomu, že ho nevysílají na žádné z našich stanic, zatím pouze na Markíze, ovšem i přes to má spoustu českých fanoušků. V USA patří k těm nejoblíbenějším a vyhrává jedno ocenění za druhým. Stefan se vrátí do svého rodného města aby mohl začít žít normální život. Chodí na střední školu, kde potká dívku, která je velmi podobná jeho dávné lásce. Jakmile se o tom dozví jeho bratr, okamžitě do města přijíždí, aby mohl svému hodnějšímu bratrovi znepříjemňovat život. Ten nepije lidskou krev a proto je mnohem slabší než zákeřný Damon, který je nejen velmi silný a rychlý, ale také dokáže ovlivňovat lidskou mysl. Postihne je ovšem vetší zlo a oni se proti němu budou muset chtě nechtě spojit.

Anketa

Líbí se ti víc Edward, nebo u tebe vede Damon?

Zajímá tě, jak doposud Kámošky hlasovaly? Koukni na aktuální výsledky.

Loading ... Loading ...

Fanouškovská rivalita – Edward versus Damon?

Zdají se ti popisy dvou odlišných děl, případně Stefana a Edwarda podobné? Pokud ano, tak rozhodně nejsi sama. Převážná většina diváků se rozdělila na dva tábory. Zarytí fanoušci Twilight obviňují tvůrce seriálu z kopírování, štáb i herci jsou ale proti tomu. Uznávají maximálně, že bez obrovského úspěchu ságy, by jejich seriál nemohl vzniknout. Fanoušci Upířích deníků se zase opírají o fakt, že knihy, na kterých je seriál založený, byly napsány několik let před tím, než autorka Stmívání vzala do ruky pero. (Já osobně mám radši The Vampire Diaries, a to hlavně ze tří důvodů. Upír, který se na slunci třpytí a nepije lidskou krev moc neodpovídá popisu krvelačných příšer, v seriálu jsou lepší herecké výkony a hlavně romance a akce, které jsou vyváženy.) Co si o tom myslíš ty? Přikláníš se na stranu krásného ochranitelského Edwarda nebo sexy nebezpečného Damona?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Rachel

  Určitě Damon, hraje ho hezčí herec a neni divnej (až na to že je upír)

 • Kixie

  Damon… A poslední odstavec má jednu velmi důležitou a pravdivou větu: Ano, upíří deníky byly napsány někdy v roce ’98 (?) – dáááávno před ‘přihřátou’ Twilight ságou x]

 • danis

  ani jeden :P

 • http://kittynkakikis.blog.cz Týnka

  Jednoznačně Damon :)