Základem spokojeného bydlení není jenom kvalita domu nebo bytu, ve kterém žijete. Je to také společné a bezproblémové soužití vašich sousedů.

avatar

Jakub Krupička
Beznadějný melancholik se srdcem rockera!

Trápí vás hluk? Zbavte se ho

Pokud dojde k tomu, že ti vaši jsou příliš hluční, je třeba to řešit. A to ať už jde třeba o:

  • Příliš hlasitou hubnu nebo televizi
  • Častý křik dětí
  • Neustálé hádky

Dnes už není problém odhlučnit jak podlahu a stěny, tak třeba i strop. A jak na to? Základem je volba správného materiálu, ale i správného postupu. V prvním případě doporučujeme kvalitní materiál Cemwood. V čem je jedinečný? Především v tom, že jde o unikátní dřevenou štěpku. Tou navíc nejenom odizolujete vaši podlahu po zvukové a tepelné stránce, ale také ji vyrovnáte.

Jsou i další možnosti postupů

Dané řešení se tedy konkrétně týká podlah. Jak ale na celý postup v případě stěn nebo dokonce stropů? I zde se nabízejí různé možnosti odhlučnění bytu. Opět je dobré držet se různých možností z hlediska materiálů. Zaměříme-li se na několik nejčastějších, patří mezi nejpoužívanější produkty výrobky označené jako Gecon Acoustic, Wolf Phonestar nebo Index TopSIlent. A čím jsou výjimečné? Především v tom, že se jedná o vrstvené nebo sendvičové izolační prvky, které se snadno umístí na oblast vaší stěny a překryjí omítkou. Jsou tedy neviditelné a přitom svou práci dokonale splní.

Co když hluk přichází z venku?

To už může být mnohem větší problém, jelikož nejčastěji proniká oknem a zde je dané řešení nepoužitelné. Nemusíte ale zoufat, že by snad praktická a jednoduchá možnost neexistovala. Řešením jsou žaluzie různých technických parametrů. Pod nimi si sice většina z nás představí jenom klasiku, ale ta určeně nepatří mezi to jediné. Dnes se lze setkat třeba i s dřeveným provedením, které má v oblasti pohlcování a odrážení venkovního hluku poměrně dobré výsledky. Navíc nadchne i svou hlavní funkcí, kam patří především možné zastínění vašeho interiéru.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Lukáš Stencl

    Určitě je vhodně vyřešit těsnění nebo odhlučnění ještě před nastěhováním do bytu či domu. Pokud ale už tuto možnost nemáte, tak bych zkusil třeba výměnu podlahy, to nám osobně kupříkladu hodně pomohlo… Nechali jsme si do celého bytu namontovat vinylovou podlahu od https://www.floor-experts.cz/produkty/vinylova-podlaha/ a jsme v klidu!

  • Mia

    Ach jo…posledni dobou tu jsou skoro jen same reklamni clanky. Hodne me zklamal treba ten o tom, jak se spravne obleci na kempovani. Cekala jsem v nem nejake rady a tipy, ale byla tam jen reklama, kde koupit nejake obleceni. Kdybych chtela vedet, kde ho mam koupit, hledala bych spis clanek s nazvem ,,Kde koupit obleceni na kempovani”. Mnohem lepsi by byvalo, kdyby tam opravdu byly ty rady, ktere si myslim, ze vetsina ctenaru ocekava a pak treba v poslednim odstavci byl tip, kde co koupit (tedy ta reklama, kterou se takhle zabyva cely clanek). Tohle neni kvalita, jenom reklama, kterou se autori clanku marne snazi skryt mezi pismenka. Jen jsem chtela vyjadrit svuj nazor a byla bych nerada, kdyby to nekoho urazilo :) Ale docela me mrzi, jakym zpusobem tento web posledni dobou funguje.