Dopravu trajektem lze využívat na krátké vzdálenosti, kde dokáže nahradit hromadnou dopravu. Zároveň tuto dopravu lze využít jako spojnici na vzdálenější, těžko dostupná místa, na které cesta může trvat i několik hodin.

avatar

Zuzana Malá
Ztřeštěná, radostná, protivná, tvořivá, často náladová, pisálek a knihomol.

Zajistit si lze rezervací cestu individuální i pro celé skupiny po celé Evropě. O výběru správné trasy a také tarifu je klientům často poskytováno poradenství, aby si mohli zarezervovat trajektové lístky online takové, které sami očekávají před cestou a budou vyhovovat jejich potřebám. Fakturace za lístky na cestu trajektem standardně probíhá v korunách, či eurech.

Trajektem do Velké Británie

Chystáte se na cestu do Velké Británie? Trajekty do Anglie a Irska jsou jedním z mála možných způsobů, jak se do těchto zemí dostat. Je zde rovněž možnost cestovat Eurotunelem, v některých frekventovaných časech ale cesta může vyjít i dráž. Trajekty do Anglie mají nejširší nabídku spojů z Francie. Z Calais a Dunkerque se je možné dostat do Doveru, oba spoje jezdí až třicetkrát denně. Cesta z Calais trvá přibližně 90 minut, z Dunkerque je trajekt v Doveru za necelé dvě hodiny.

Trajekty do Anglie, přesněji Newcastlu, můžete využít i z Nizozemí. Tato cesta trvá zhruba 16 hodin. Ubytovat se můžete na dvou až pětilůžkových kajutách, na horní i dolní palubě. Dále můžete zvolit cestu pro trajekty do Anglie i z Belgie, kde plavba na trase Zeebrugge – či Španělska. Do britského Portsmouthu jezdí jezdí trajekty z Bilbaa a Santanderu, z obou dvou měst zabere cesta zhruba 24 hodin.

Trajekty do Irska jsou jednou z možností, jak přecestovat mezi Skotskem a Irskem. Ze skotského Cairnryanu se můžete dostat do Belfastu a Larne. Cesta bude trvat kolem dvou hodin.

Přeprava trajektem do Skandinávie, jižní Evropy, či Chorvatska

Přepravovat se můžete kromě Spojeného království i do dalších evropských destinací. Lze využít trajekty do Skandinávie, trajekty do jižní Evropy, trajekty do Chorvatska a v neposlední řadě i trajekty pro nákladní přepravu.

Pokud zákazník chce vycestovat v jiném čase, než na jaký měl lístek původně zarezervován a vznikne tím zde cenový rozdíl, je v této chvíli zákazník povinen doplatit rozdíl na místě v přístavu, či zpětně zprostředkovatelské cestovní kanceláři.

Na cestu budete potřebovat také pojištění. Zde je možné využít nabídky cestovního pojištění od ERV Evropské pojišťovny. A kromě cestovního pojištění si stejně tak lze pojistit i zarezervované trajektové lístky proti případnému stornu. Veškeré pojištění se sjednává již během tvorby rezervace.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář