Koukni na deset skvěle vymyšlených, nádherně propracovaných knihoven, které vezmou dech každému čtenáři. Kdo by něco takového nechtěl mít doma, že?

avatar

Zuzana Malá
Ztřeštěná, radostná, protivná, tvořivá, často náladová, pisálek a knihomol.

Já sama jako knihomol vždycky pátrala po nějaké inspiraci. Rozhodně se mi nelíbí ty klasické poličky naskládané nad sebou a v nich hezky vedle sebe stereotypně napěchované knihy. Jednoho dne jsem narazila na pár skvěle vypadajících kousků, se kterými si někdo určitě pořádně vyhrál. Nejen, že to bylo konečně něco originálního, co člověk jen tak všude nezahlídne, ale líbilo se mi, jaký moderní a neotřelý vzhled to mělo. A nebyla bych to já, kdybych se s Vámi o něco tak skvělého nechtěla podělit!

Čtecí koutek
Už jako malá jsem i přála mít něco takového v pokoji. Myslím, že pro každého knihomola vypadá taková místnůstka kouzelně.
zdroj: facebook.com

I schody se dají využít jako knihovna
Využít prostor pod schody jako knihovnu by mě asi nikdy nenapadlo, ale vypadá to fantasticky a navíc se to dá použít i na cokoli jiného kromě knih.
zdroj: facebook.com

Místo stromu života - strom knih
Pokud máš volnou zeď v pokoji, vůbec neváhej. Je sice pravda, že moc knížek tahle knihovnička asi nepobere, ale vypadá neskutečně efektivně a kouzelně!
zdroj: facebook.com

Létající knihy
Nikdy bych nevěřila, že taková malá polička může pomoci vytvořit tak skvělý efekt. Viděla jsem tyhle „létající“ knihy u známé a v kombinaci s barevnou zdí je to fantastické.
zdroj: facebook.com

Pro bláznivé
Něco takhle crazy by asi brali ti, kteří se nebojí odvázat a rádi experimentují. Až někdy žasnu nad tím, co lidé dokáží vymyslet. Ale vypadá to skvěle, co říkáš?
zdroj: pinterest.com

Křesílko
Tak tohle musí okouzlit snad každého. Jak je vidět, když se smíchá roztomilost s originalitou a knihovnickou posedlostí, vznikají z toho úžasné věci!
zdroj: pinterest.com

Hlavně se v tom neztratit
Řekla bych, že pro milovníky chaosu bude tohle ideální volba. Ještě tak, kde něco podobného sehnat, hned bych si jednu pořídila!
zdroj: pinterest.com

Pro ty, kteří jsou knihami posedlí
Ráj na zemi pro všechny knihomoly. Trochu mi to připomíná disneyland, akorát je to místo magické trochu jiným způsobem
zdroj: pinterest.com

Cik Cak
Tak tohle už by chtělo k zaplnění pořádnou dávku knih. Kdyby se to ale vyskytlo někde v menším balení, hned po tom skočím!
zdroj: pinterest.com

Venkovní knihovna
Kdyby takto zvelebili naše telefony v Česku, vůbec bych se nebránila. To by měli knihomolové rej!
zdroj: pinterest.com

Snad Vás moje top desítka nejzajímavějších a neoriginálnějších knihoven a knihovniček zaujala a možná i trochu inspirovala!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Lucie

    Za mě vyhrává toto řešení uskladňování knih ;)