Silvestr se neobejde bez ohňostroje, bouřlivých oslav a bez slavnostního přípitku.

avatar

Petra Nachtmanová

Silvestr se neobejde bez ohňostroje, bouřlivých oslav a bez slavnostního přípitku. Zůstaneš letos u klasického šampáňa nebo si na Silvestr připravíš nějaké extra pití, aby byl příchod nového roku netradiční a excelentní? Máš chuť popřemýšlet o super míchaném drinku nebo koktejlu? Tady máš několik tipů na změnu přípitku na Silvestr, nech se inspirovat a šťastný Nový rok!

Myslíš si, že všechno zachrání sklenička rychlých špuntů či sektu? Objev originální silvestrovské přípitky!

Myslíš si, že všechno zachrání sklenička rychlých špuntů či sektu? Objev originální silvestrovské přípitky!

Silvestr bez alkoholu

Sežeň si bezalkoholový sirup modré Curaçao a půl decky smíchej se stejným množstvím ananasové šťávy. Rozlij do skleniček na long drinky, zamíchej, přidej kostky ledu a dolij minerálkou. Na ozdobu si připrav mini ovocné špízky – napíchej za sebe střídavě dílky ananasu, pomeranče, jahodu a vše vlož do sklenky.

Silvestr ve sladkém kabátku

Někdo upřednostňuje sladké drinky, tak proč si s ním neochutit i Silvestr? Nakup si plechovku slazeného kondenzovaného mléka, čokoládu, rum a šlehačku. Vezmi vyšší skleničku a do půlky do ní nalij slazené mléko a do druhé stejné množství rumu. Ozdob šlehačkou a nastrouhanou čokoládou. Druhou možností je známá a chuťově výborná Piňa colada pro všechny milovnice ananasu a kokosu. Připrav si dva díly světlého rumu, jeden díl kokosového mléka nebo krému a tři díly ananasového džusu. Vše vlož společně s drceným ledem do mixéru a promíchej. Při podávání ozdob koktejlovou třešní a kouskem ananasu.

Silvestr zapij šampaňským mnoha příchutí

Obyčejné šampaňské si můžeš jednoduše vylepšit. Máš chuť na jahodové šampáňo? Kompotované jahody nakrájej na kousíčky, zasyp troškou cukru a nech chvíli ležet. Potom je vlož do sklenice, zalij dobře vychlazeným sektem a do každé sklenky ještě nalij trošku kompotové šťávy. Pokud upřednostňuješ maliny, rozmixuj zmrazené maliny s cukrem podle chuti na pyré. Pyré nandej do jedné třetinyvysoké skleničky, zalij chlazeným šampaňským, promíchej a Silvestr může pokračovat s lahodným a osvěžujícím drinkem.

Zajímavé variace

Ani pomeranč na šampaňském nemusí být špatnou volbou a nový slavnostní přípitek Silvestr ozvláštní. Půl litru pomerančového džusu smíchej s obsahem jedné lahve šampaňského a několika lžícemi vodky. Pořádně protřepej a nalij do sklenek s ledem. Vynikající je i broskvové šampáňo. Do šejkru si dej led, přidej trochu broskvového džusu, dolij sektem a pořádně protřepej. Přelij do skleničky a tu si ozdob například jahodou.

Pravý Silvestr

A posledním tipem na pití k oslavě Nového roku je drink s názvem Silvestr. 4 cl tmavého rumu smíchej s 1 cl světlého rumu a 3 cl brandy. Přidej 1 cl mandlového sirupu, dvě decky ananasového džusu a trošku citronové šťávy. Silvestr dobře promíchej, ozdob jahodou nebo kouskem ananasu a podávej klidně s brčkem.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Karolína Novotná

    Mně šampaňské nikdy nijak zvlášť nechutnalo, proto si s ním na Silvestra nepřipíjíme. Místo něho kupuji raději kvalitní bílé víno z https://alifea.cz/cenik/bila.html , které má mnohem lepší chuť. Silvestra slavíme s přáteli a vždy za večer padne několik lahví. Alkohol ale nemíchám. Piju jenom bílé víno, takže mi druhý den není špatně.

  • Udina

    Šampaňské je důležité ale důležitější je s kým si připíjíte a kde :) Přece jen je rozdíl mezi silvestrem doma na gauči a bujarou oslavou Silvestru na horách.