Je jí 25 let, ale v herectví toho má za sebou spoustu! Řeč není o nikom jiném než o Patricii Solaříkové, která je známá nejvíc jako Tereza z Ulice a poskytla pro Kámošku exkluzivní rozhovor!

avatar

Denisa Hartmannová
Jsem hodně tvrdohlavá, vždy si stojím za svým!

Role střídá roli

Byla ještě malá holka, když poprvé stála před kamerou. Jejího hereckého talentu bylo těžké si nevšimnout. Po účinkování v reklamách se dostala do většího povědomí rolí Anny Studničkové v seriálu Ranč U Zelené sedmy. Rolí, která ji ale nejvíc proslavila, je nepochybně postava Terezy Jordánové v nekonečném seriálu Ulice, kde se objevuje už devět let. V rozhovoru se Patricie rozpovídala nejen o této roli, ale i o svých začátcích, soukromí, škole a jaké má plány na prázdniny!

Patricie Solaříková
Patricie na jedné ze starších fotografií.
zdroj: CME / Nova

Byla potřeba disciplína

1) Myslím, že není potřeba tě dlouze představovat. Před kamerou se objevuješ od svých devíti let. Vybavuješ si ještě své úplné začátky? Tvé pocity, jak jsi to celé prožívala…

Vybavuju si to moc dobře. Začínala jsem točit pořad pro děti “Návštěvy u paní Hudby”, bylo mi asi těch 9 tuším, možná míň. Přesně si vzpomínám na to studio na Kavčích horách, kde se točilo a jak mi pan režisér říkal, že až se rozsvítí červené světýlko na kameře, tak mám začít mluvit. Když jsem byla takhle malá, tak jsem asi nevnímala žádnou velkou trému, ta se dostavila až v pozdějším věku. Ale vždycky mě to bavilo.

2) Svou první větší roli jsi získala ve dvanácti (Ranč U Zelené sedmy), pak přišly další. Neměla jsi kvůli natáčení problémy ve škole (absence, dohánění apod.)?

Měla jsem štěstí na hodné učitele a posléze profesory. Nikdo mi to nedával nijak “sežrat”, snažila jsem se všechno dohánět, aby se to neprojevovalo na mých studijních výsledcích. Byla potřeba disciplína a tu mi udržovala maminka:-).

3)Přestože jsi hrála tak dlouho, na konzervatoř jsi nešla. Litovala jsi toho někdy, a jak to máš se studiem teď?

Nelitovala. Jsem ráda, že jsem vystudovala střední se zaměřením na managment obchodu a služeb. Takové vzdělání se vždycky může hodit. Momentálně už mám bakalářský titul a dá-li Bůh, tak příští rok dosáhnu i toho magisterského na Metropolitní univerzitě v Praze.

4) V seriálu Ulice hraješ už devět let. Pozoruješ, jak se tvá postava Terezy vyvíjí a jak se ti po takové době hraje?

Samozřejmě, že pozoruju, jak se postava vyvíjí, tomu se člověk asi ani neubrání. Za 9 let prošla vývojem Tereza i já.

Patricie Solaříková
Patricie v době, kdy v Ulici začínala
zdroj: CME / Nova

Člověk by měl jít svojí cestou

5) Máš nějakou vysněnou roli?

Moc ráda bych si zahrála v pohádce. Jakoukoliv roli, nemusí to být zrovna princezna :-) .

6) A co nějaký tvůj herecký vzor?

Nikdy jsem neměla žádné herecké vzory. Mám spoustu oblíbených herců, jak našich, tak zahraničních, ale nikdy jsem nebyla typ, co by měl vzory nebo idoly. Myslím, že by člověk měl jít svojí cestou a nesnažit se někoho napodobovat.

7) Na chvíli odbočíme od práce. Jak to máš se soukromím, odděluješ ho od práce a střežíš si ho, nebo ti nevadí občas něco prozradit?

Nejsem v tom nijak striktní. Často v rozhovorech vypouštím informace ze svého soukromí, ale tak nějak v rámci mezí. Myslím, že jsou věci, které nemusí vědět všichni.

8) Josu prázdniny, plánuješ volno a relax, nebo máš pracovní plány?

Červenec mám volný, už za sebou mám i dovolenou u moře, ale před sebou ještě spoustu plánů. Každoročně jezdíme se spolužáky ze střední na vodu a na to se vždycky moc těším. A srpen už bude zase pracovní.

9) Můžeš prozradit něco z toho, na čem teď pracuješ?

Jsem teď v přípravách svého už třetího charitativního psího kalendáře, realizovat bychom to chtěli v srpnu, tak tomu se teď asi věnuju nejvíc.

Patricie Solaříková
Patricie už jako bruneta v roce 2013
zdroj: CME / Nova

10) Nakonec, určitě je spousta dívek, které by si přály hereckou kariéru, jako máš ty. Máš nějaké tipy, jak dobře začít s herectvím?

U mě to byla hodně věc štěstí a náhod, takže nějakou obecně platnou radu, jak se prosadit v herectví bohužel nemám. U mě to nebylo nijak plánované, tak se mi to přihodilo :-) .

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • kamoska

    Chybka se vloudila, děkujeme za upozornění, opraveno :-) .

  • ali*

    Ale no tak, Ranč u zelené sedmi?? :-)