Již od 18.1.2010 si můžeš na DVD zapůjčit další z filmů pro teenagery s názvem Breakdance girl (nebo také B-Girl). Pokud máš ráda romanticko-taneční filmy s nádechem dramatu (nenapadl tě třeba Hříšný tanec?), tento film tě rozhodně nezklame.

avatar

Katka Š.

Již od 18.1.2010 si můžeš na DVD zapůjčit další z filmů pro teenagery s názvem Breakdance girl (nebo také B-Girl). Pokud máš ráda romanticko-taneční filmy s nádechem dramatu (nenapadl tě třeba Hříšný tanec?), tento film tě rozhodně nezklame. Líbí se ti breakdance? Hlavní hrdinka ti imponuje, ale nevíš, jak a kde začít? V tomto článku se dočteš nejen o filmu, ale také o tom, jak se i ty můžeš stát breakdance girl. Pak už musíš jen doufat, že se ti vyhnou podobné trable jako Angele.

Staň se breakdance girl

Můžeš to konečně pořádně roztočit - klidně i na hlavě!

O čem film Breakdance girl je?

Začátek filmu B-Girl není moc veselý – hlavní hrdince Angele zemře kamarádka, ke všemu si nerozumí s maminkou. Angela je z nepřízně osudu nejdříve nešťastná, ale poté se rozhodne vstát, vzepřít se bojovat. A jak jinak než pomocí toho, co jí skutečně jde – pomocí breakdance. Cestou ke slávě jí samozřejmě provází spousta komplikací. Jak to dopadne ti ale nebudu prozrazovat, jinak by koukání na film ztratilo smysl.

Postavy v Breakdance girl – herci nebo tanečníci?

Breakdance girl Angelu ve filmu ztvárnila Julie ‘Jules’ Urich nebo také „Lady Jules“. Ta je členkou slavné breakdancové holčičí skupiny Beat Freaks. Julie si již v několika hudebně-tanečních filmech zahrála, například v You Got Served nebo Let’s Dance 2, více se však zaměřuje na natáčení hudebních klipů. Pro zajímavost – je velkou aktivistkou za práva zvířat a podporuje hnutí PETA. Ve filmu se ukáže také několik tanečníků z mužské breakdancové scény: Ivan „Flipz“ Velez, FleaRock, Legacy, Remedy nebo Steelo.

Jak se stát breakdance girl?

Než s breakdance začneš, musíš si uvědomit, že to je jeden z fyzicky nejnáročnějších tanců. Nenaučíš se ho za chvíli, bude tě to stát spousta námahy a také modřin. Můžeš začít sama, což bych ovšem nedoporučila, jelikož se lehce můžeš zranit a nebudeš mít nad sebou profesionální dozor. Učení ti také půjde pomaleji. Pro zájemkyně, které se chtějí stát breakdance girl, je u nás hned několik kurzů. Doporučila bych ti například Centrum tance na Palmovce, kde mají kurzy hned dva. V prvním tě naučí základní triky (footwork, toprock, freez,..), v druhém ti sestaví individuální program přesně pro tebe. Kurz má 10 lekcí po 90 minutách a bude tě stát 1990 Kč.
Druhou možností je Taneční škola Voilá, která má taneční sály hned na několika místech. Ta má tu výhodu, že první lekci si zaplatíš zvlášť (50Kč) a poté se rozhodneš, jestli chceš pokračovat. Počet 15 lekcí po 90 minutách tě tu přijde na 1500 Kč.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Wendy

  viděla sem ten film už dávněji a musím řict B O Ž Í !!!

 • katka

  čau nevíte někdo jak bych se přihlásila do nákýho kroužku třeba HIPHOPU…. a nebo něco podobnýho nekde v okoli Jihlave

 • breakgirl

  No to neviem, že čo je to Bboy UK, ale zájazd do Londýna by som rada vyhrala! Už len to neviem, že dokedy trvá súťaž, lebo ak už nemám dosť času vymyslieť nejakú super choreografiu, tak video radšej neurobím!

 • olivia

  no kto bude druhý alebo tretí, môže odcestovat do Londýna a vyhráva lístky na finále šampionátu Sony Ericsson bboy UK…super, ni? :D

 • breakgirl

  Ahojte!
  neviete, že existujte v tejto súťaže aj druhé a tretie miesto? možno, že vtedy by som urobila aj ja video, lebo máš pravdu mucka, ostatné videá sú skvelé!

 • mucka

  čaute!
  ja preto neurobím video, lebo videla som, že aké dobré nápady mali ostatní ktorí už majú pridané videá na youtube, a ani šancu by som nemala vyhrať! videli ste už aj vy?

 • vikk

  My sa iste už iste zúčastníme s kamoškou na tejto súťaži… Ešte minulý týždeň sme začali nahrať video, ale nevedeli sme zatiaľ dokončiť. Ani nieje príliš ľahké urobiť svoje video…

 • Liliana

  no pravda, že vyskúšaš…netreba byt talentom, ide o zábave :) )

 • Peterkooo

  Ahojte!
  páči sa mi ten nový štýl,Ja neviem veľmi dobre tancovať,ale tanec s prstami asi vyskúšam aj ja

 • Liliana

  ahojte, ja som sa už vyskúšala aj break, aj fingerdance… brekdance je trošku tažší ako tanec s prstami, ale máš pravdu, Alena, s prstami je velmi vtipné tancovat :) )

 • http://- alena.zelenova989

  Podla mňa fingerdance je velmi vtipný, mi sme to vyskúšali s mojimi priatelmi :) No iste nie je to taký, ako jeden tradičný tanec, ale je pôžitkom :)

 • linda

  Hm, som zvedavá na film. ženám ne často vidieť breakdanceovať. Mám rada breakdance, ale len pozerať, ja by som nezvládla. A dúfam, že bude na konci “happy and” :D NO, ale určite.
  Inač, fingerdance?To je nejaký nový štýl?:D Je veľmi vtipné a vyzerá lepšie jak som sa predstavila. Môžno, že toto už vyskúšam :D

 • lost_kate

  neviem koho napadlo niečo také ako fingerdance. Mne to skor pripomína ten fingerboard… pamatáte sa? kedysi to bolo velmi v mode. niečo také ako skateboard, len s prstami… ináč tu to máte, ak by vás to tiež zaujímalo..

  http://www.youtube.com/watch?v=4YjisYw0ZJE

  no a sony ericsson na to spravil aj nejakú sútaž…predstavte si..možte si spravit fingerdance video, nahrat ho na youtube, a vyhrat.

 • arlene

  Ešte som nevidela tento film, ale musí byť super! ľúbim tanečné filmy ako Step Up, alebo Dirty Dancing! na inom fóre som čítala o novom tanečnom štýle Fingerdance! je veľmi zábavný, na youtube môžete nájsť videá o ňom :D