Patříte k těm hospodyňkám, které se všemožně snaží oddálit čas žehlení? Jedno vám můžeme říci s jistotou – nejste v tom sama. Praní a žehlení patří mezi nejméně oblíbené domácí práce, a proto není divu, že se všichni snažíme přijít na způsoby, jak se mu vyhnout.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Pokud kamarádství se žehličkou skutečně neuznáváte a nejraději byste ji vyhodili do koše, mohou vám pomoci naše rady, jak se žehlení vyhnout. Tajemství spočívá ve správném praní a sušení prádla.

Na žehlení nezapomeňte již při nákupu

Už při kupování oblečení si vybírejte materiály, které není třeba žehlit. Mezi materiály, které se udržují nejsnadněji, patří polyester, polyamid či viskóza. Pokud prací program nenastavíte na nejvyšší otáčky, můžete prádlo vyvěsit na věšáku a po uschnutí je nebudete muset žehlit. Umělá vlákna jsou pro ty, kteří žehlení nenávidí, nejlepší, ale nevyhovují každému. Kompromisem je viskóza, a to buď stoprocentní, nebo s přidaným spandexem či polyesterem. Ale pokud prádlo správně pověsíte nebo vysušíte, nemusíte žehlit ani bavlnu.

Tajemství je ukryto ve správném věšení

Zkušené hospodyňky by nám daly určitě za pravdu, že základem života bez žehličky je správně rozvěšené prádlo. Jak na to? Zde je 7 (ne) žehlicích přikázání.

1.Vyždímejte prádlo tak, aby z něj nekapala voda.

2.Nevěšte prádlo blízko u sebe. Je třeba, aby mělo na šňůře dostatek místa a šňůra zůstala napnutá.

3.Kupte si kolíčky na prádlo, které na něm neudělá otisky.

4.Při sušení používejte věšáky, které jsou dost pevné na to, aby udržely tvar.

5.Před věšením prádlo vytřepejte, aby se narovnalo a důkladně narovnejte rukávy.

6.Prádlo v žádném případě nesušte příliš dlouho, například u radiátoru.

7. Při ukládání prádlo hned skládejte a ukládejte do komínků, které naši dědové znají z války. Vlastní vahou se totiž oblečení žehlí samo.

8. Počítejte s tím, že kvalitní pračka vám v tomto ohledu může ušetřit spoustu práce. Rozsah otáček nebo vybavenost funkcemi se významně promítá do kvality praní. Doporučujeme při výběru využít například test parametrů praček z webového portálu Vybero.cz.

Praní prádla, stejně jako jeho sušení či žehlení, není žádná věda. Jen je potřeba si umět poradit. Pokud však nemáte čas ani na to – ať už kvůli práci nebo rodině – nechte si pomoci. Zajistit profesionální úklid domácnosti je dnes velmi jednoduché. Na internetu máte možnost najít výpomoc v domácnosti z každého koutu České republiky. Stačí si jen na portálu Domelie.cz vybrat uklízečku podle vašich kritérií a užívat si vlastního volna.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Mar

    Když se vám nechce žehlit, nedivte se že se potom trápíte s různými infekcemi, plísněmi a podobnými problémy. Žehlení má být v prvé řadě kvůli hygieně a přidaná hodnota je pěkný vzhled. Nad kdečím děláte fůůj, ale přežehlily jste si někdy kalhotky aspoň tu část která se dotýká intimních míst? Ne? Pak se mnoha věcem nedivte.