Seznamů do porodnice, dětských výbaviček a dalších nezbytností pro nastávající maminky už jsi určitě četla dost. A při takovém čtení se člověku pěkně zježí chlupy, co?

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Speciál pro budoucí maminky: Jaké položky (ne)smí chybět na seznamu výbavičky?

Zjišťuješ, co všechno nemáš, kolik to bude stát a že rodinný rozpočet dostane pořádný zásah. Ale neděs se zbytečně. Rozhodně toho nebudeš potřebovat tolik. Zjistili jsme, bez čeho se obejdeš, kde můžeš ušetřit a co se bude naopak skutečně hodit.

Hlavní je to nepřehnat

Při těšení se na miminko začínají maminky střádat dupačky, hračky a další „nezbytnosti“. Kdo by ty rozkošné chundelaté dupačky v tom obchodě nechal, že? Na průběžném střádání výbavičky během těhotenství není nic zvláštního ani špatného. Jen si dej pozor, abys nenastřádala kopu dupaček pro novorozeně. Miminko totiž bude růst jako z vody a novorozeneckých oblečků určitě neunosí tolik. Takže klidně střádej, ale zaměř se i na větší velikosti dětského oblečení – ať jsi připravená!

Co budeš opravdu potřebovat?

Kromě samotné výbavičky by na miminko měl čekat samozřejmě hluboký kočárek. Ale nezapomeň, že ani nemrkneš a bude čas na sportovní model. A nákup dvou kočárků za tak krátkou dobu znatelně zasáhne i štědrý rozpočet. Pokud chceš ušetřit, podívej se na nabídku kombinovaných kočárků – v jednom balení pořídíš hlubokou korbičku, sportovní nástavbu a někdy také autosedačku, Za jednu cenu tak budeš mít kočárek, který využiješ od narození miminka až do jeho tří let.

Kromě kočárku budeš potřebovat dětský nábytek (ale ani s ním to není třeba přehánět). Pro začátek bude nutností postýlka – bez přebalovacího pultu i kolébky se určitě obejdeš.

Nutností je samozřejmě autosedačka, lahev, dudlíky, dětská kosmetika a další potřeby pro miminka. Takových seznamů už jsi určitě četla spousty a není třeba je znovu opakovat – sama určitě víš, bez čeho se obejdeš. Jak je to ale s oblečením?

Oblečení pro novorozence pořizuj ve velikosti 56 a 62. (Menších budeš potřebovat opravdu jen pár kousků.)

  • Kojenecká body jsou nejpoužívanějším kouskem, ale bohatě jich bude stačit deset.
  • Dupačky postačí patery a overaly čtyři.
  • Kabátky, mikiny a svetříky pořizuj podle ročního období, ale vystačíš si se třemi kousky.
  • Čepičky, ponožky a capáčky kupuj po dvou kusech/párech.
  • Zimní miminka budou navíc potřebovat kombinézu, teplejší mikinu a kabátek, čepici a rukavice – vystačíš si s jednou sadou.

Nakonec ten seznam není zase tak dlouhý, no ne?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář