Seznamů do porodnice, dětských výbaviček a dalších nezbytností pro nastávající maminky už jsi určitě četla dost. A při takovém čtení se člověku pěkně zježí chlupy, co?

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Speciál pro budoucí maminky: Jaké položky (ne)smí chybět na seznamu výbavičky?

Zjišťuješ, co všechno nemáš, kolik to bude stát a že rodinný rozpočet dostane pořádný zásah. Ale neděs se zbytečně. Rozhodně toho nebudeš potřebovat tolik. Zjistili jsme, bez čeho se obejdeš, kde můžeš ušetřit a co se bude naopak skutečně hodit.

Hlavní je to nepřehnat

Při těšení se na miminko začínají maminky střádat dupačky, hračky a další „nezbytnosti“. Kdo by ty rozkošné chundelaté dupačky v tom obchodě nechal, že? Na průběžném střádání výbavičky během těhotenství není nic zvláštního ani špatného. Jen si dej pozor, abys nenastřádala kopu dupaček pro novorozeně. Miminko totiž bude růst jako z vody a novorozeneckých oblečků určitě neunosí tolik. Takže klidně střádej, ale zaměř se i na větší velikosti dětského oblečení – ať jsi připravená!

Co budeš opravdu potřebovat?

Kromě samotné výbavičky by na miminko měl čekat samozřejmě hluboký kočárek. Ale nezapomeň, že ani nemrkneš a bude čas na sportovní model. A nákup dvou kočárků za tak krátkou dobu znatelně zasáhne i štědrý rozpočet. Pokud chceš ušetřit, podívej se na nabídku kombinovaných kočárků – v jednom balení pořídíš hlubokou korbičku, sportovní nástavbu a někdy také autosedačku, Za jednu cenu tak budeš mít kočárek, který využiješ od narození miminka až do jeho tří let.

Kromě kočárku budeš potřebovat dětský nábytek (ale ani s ním to není třeba přehánět). Pro začátek bude nutností postýlka – bez přebalovacího pultu i kolébky se určitě obejdeš.

Nutností je samozřejmě autosedačka, lahev, dudlíky, dětská kosmetika a další potřeby pro miminka. Takových seznamů už jsi určitě četla spousty a není třeba je znovu opakovat – sama určitě víš, bez čeho se obejdeš. Jak je to ale s oblečením?

Oblečení pro novorozence pořizuj ve velikosti 56 a 62. (Menších budeš potřebovat opravdu jen pár kousků.)

 • Kojenecká body jsou nejpoužívanějším kouskem, ale bohatě jich bude stačit deset.
 • Dupačky postačí patery a overaly čtyři.
 • Kabátky, mikiny a svetříky pořizuj podle ročního období, ale vystačíš si se třemi kousky.
 • Čepičky, ponožky a capáčky kupuj po dvou kusech/párech.
 • Zimní miminka budou navíc potřebovat kombinézu, teplejší mikinu a kabátek, čepici a rukavice – vystačíš si s jednou sadou.

Nakonec ten seznam není zase tak dlouhý, no ne?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Ivana Navrátilová

  Určitě bych nezapomínala třeba na dětskou chůvičku. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že dokáže ušetřit spoustu starostí. Bohatě stačí i taková ta levná, obyčejná, která přenáší jen zvuk. Co jsem ale tak koukala na http://www.chuvicky-monitory-dechu.cz/ tak se dnes dají sehnat i takové, které přenáší obraz, což se také může hodit.

 • Macina Nováková

  Já si myslím, že dost užitečné tipy. Takový seznam se určitě hodí mít. Jestli můžu mít ale jedno doporučení, tak pokud chcete celou výbavičku pro mimčo nakoupit na jednom místě, tak zkuste mrknout na https://www.mamo-tato.net/ Taky jsme tam nedávno nakupovali a mají tam snad úplně vše, co by nastávající maminka mohla potřebovat.

 • Renata Tomínová

  To ja se zamilovala do obchodu https://www.kupujem.cz/detske-zbozi/detske-ponozky/ kde maji strasne krasne detske vzory a drive Honzik vubec nechtel ponozky a nyni si sam rika a vybira, ktere si vezme :-D