Twitter vznikl už v roce 2006 a dnes vedle Facebooku a MySpace patří k nejoblíbenějším sociálním sítím. Každý den se na Twitter registruje skoro 460 tisíc nových uživatelů a v roce 2011 by celkový počet uživatelů měl přesáhnout 200 miliónů. Mezi takovým počtem uživatelů se objevuje také velké množství celebrit.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Twitter vznikl už v roce 2006 a dnes vedle Facebooku a MySpace patří k nejoblíbenějším sociálním sítím. Každý den se na Twitter registruje skoro 460 tisíc nových uživatelů a v roce 2011 by celkový počet uživatelů měl přesáhnout 200 miliónů. Mezi takovým počtem uživatelů se objevuje také velké množství celebrit. Ty často posílají tweety (tak se zprávy o maximální délce 140 znaků nazývají) plné novinek a zajímavých informací. Víš, jak celebrity sledovat?

Twitter patří k jedněm z největších sociálních sítích na světě. Povede se Twitteru prorazit i v ČR? A co celebrity na Twitteru?

Twitter patří k jedněm z největších sociálních sítích. Povede se Twitteru prorazit i v ČR? A co celebrity na Twitteru?

Registrace na Twitter

Na Twitter se můžeš zaregistrovat zdarma a poměrně rychle na adrese http://twitter.com. Stránky nejsou dostupné v češtině, ale sama uvidíš, že to není ani zapotřebí. Registrací si vytvoříš profilovou stránku, na které se kromě osobních informací budou objevovat tweety uživatelů, které se rozhodneš sledovat. Podívej se například na profil Kámoška.cz – pod “Following” najdeš profily, které jsem se rozhodla sledovat. Pod “Followers” jsou naopak lidé, kteří sledují mě. Jakmile přidám nový tweet, všem těmto lidem se zpráva zobrazí na profilu. Čím více lidí budeš sledovat, tím víc zpráv se ti bude ve tvém profilu zobrazovat. Twitter je hodně živý a plný informací, tweety se přeposílají (tzv. re-tweetují), takže se nová informace po Twitteru šíří opravdu rychle. Většina profilů je otevřených. Twitter je víc o aktualitách, zážitcích a novinkách, než o navazování osobních vztahů a nějakém dialogu. Sledovat tedy můžeš i lidi, které vůbec neznáš. Jejich tweety se ti ve výpisu budou zobrazovat i tehdy, když oni nesledují tebe. Na Twitteru tak můžeš být i pouze jako pozorovatelka.

Jak na 140 znaků?

Omezení 140 znaků včetně mezer na jeden tweet tuto sociální síť prakticky charakterizuje a jakmile Twitter dostatečně objevíš, tak ti ani nebude vadit. K tweetu nelze standardně přiložit obrázek či video. Právě díky tomuto omezení se obsah mění velmi dynamicky, načítání je rychlé, s prostorem se zbytečně neplýtvá a čtení novinek nezabere tolik času. Oproti Facebooku, který je plný harampádí, obtěžujících zpráv, hloupých aplikací a spamu, je to příjemná změna. Twitter si můžeš nainstalovat i jako mobilní aplikaci. I tak se objevilo několik služeb, které umožňují do tweetu přidat i velmi dlouhý URL odkaz na stránku, fotku či video. Jedná se o tzv. zkracovače, na zkrácení URL adresy můžeš použít českou službu jdem.cz, na upload fotky službu twitpic.com a na video zase twitvid.com. Díky těmto službám může být i těch 140 znaků opravdu výživných.

Celebrity na Twitteru

Osobnosti na Twitteru můžeš snadno vyhledávat, ale i tak jsem se rozhodla dát dohromady seznam několika zajímavých profilů. Jako obrovskou výhodu vidím to, že celebrity většinou tweetují doopravdy za sebe, takže to není jako na Facebooku, kdy stránky celebrit spravuje například agentura či nějaký management. České a slovenské celebrity na Twitteru moc nejsou, ale i tak pár profilů uvedu na začátku seznamu. Tato síť oslovila zatím hlavně hip-hopovou komunitu.

Jsi na Twitteru?

Neváhej a přidej do diskuze odkaz na svůj vlastní Twitter profil, nebo doporuč profily celebrit, které sleduješ ty. Zároveň bych ráda připomněla, že na Twitteru najdeš i Kámoška.cz, kde pravidelně informuji o zajímavostech, nových článcích a dalších novinkách.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • sona

  Já tam zaregistrovaná jsem a víc se mi líbí twitter, než facebook. :-)
  http://twitter.com/sonickavaskova

 • Achjo..

  Achjo, s tímhle přístupem na to raději zapomeňte.

  Twitter je o statusech 160znaků, ve kterých se může skrývat i odkaz na fotografii. Případně pod “recent images” jsou některé fotografie..

 • http://www.cheapdandgtomfordpolarizedsunglasses.com feng

  da pozriet jeho profil, ale nikdy tam ziadnu fotku nenajdem. Ked sa zaregistrujem, bude mi ich ukazovat? alebo ako to funguje?

 • ann

  ahoj. velakrat som na roznych blogoch citala, napr. ze aston kutcher pridal na twitter novu fotku. na twitteri nie som registrovana, ale aj tak sa mi da pozriet jeho profil, ale nikdy tam ziadnu fotku nenajdem. Ked sa zaregistrujem, bude mi ich ukazovat? alebo ako to funguje?
  dakujem :) )