Slyšela jsi už někdy pojem Slash? Jedná se o homosexuální literaturu, která často šokuje, protože v jejich povídkách se objevují známé literární či filmové postavy jako je například Harry Pottter. Obzvlášť pro nás holky se jedná o velmi zajímavé počtení. Pokud chceš o Slash literatuře vědět víc, neměl by ti tento článek za žádnou cenu uniknout. Dozvíš se v něm, kde má Slash literatura své kořeny a proč je ve světě v poslední době tak moc oblíbená.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Slash povídky

Intimní vztahy fiktivních postav stejného pohlaví - to a ještě víc je Slash...

Co jsou Slash povídky?

Slash fikce je fantasy literárním žánrem, jenž sází na romantický až intimní homosexuální vztah mezi fiktivními postavami. Autorky povídek tak rozvíjí jednou vedlejší kapitolou hlavní dějovou linii příběhu z knihy. Slash povídky píšou v drtivé většině heterosexuální dívky. Možná i ty si občas představíš, jaké by to bylo, kdyby se tvůj oblíbený knižní hrdina ulítl s nějakou další postavou. Přesně o tom Slash povídky jsou! Nejenom homosexualita je ale ústředním motivem některých dílek. Často lze narazit na tématiku jako je incest nebo nedobrovolný sex.

Historie Slash povídek

První literární Slash dílka se objevily už v sedmdesátých letech v souvislosti s filmem Star Trek. Dvojice Kirk a Spock pravděpodobně zaujala a Slash byl na světě. Pochopitelně ne všichni fanoušci byli z podobných experimentů nadšeni, ba naopak. Postupem času a se vzrůstající tolerancí k homosexualitě si ale povídky našly své vlastní místo v literárním světě. S rozvojem internetu se Slash stává velice oblíbený a na mušku si bere i další – za všechny jmenuji například Harryho Pottera, skupinu Tokio Hotel, Hvězdnou bránu nebo Buffy, přemožitelku upírů.

Slash má mnoho podob

Svět Slashe je velice obsáhlý. Najdeš v něm hned několik podžánrů a dalších umění. Lesbické povídky zapadají do tzv. Femslash, nejsou ale tak běžné. Dívky v povídce jsou většinou heterosexuální, ale provádějí pokusy se svou kamarádkou, učitelkou, nadřízenou a tak podobně.

Další odnoží je Chanslash, který ukazuje velice mladé (nezletilé) hrdiny a hrdinky v sexuálních situacích. Tato literature je velice oblíbené především v Japonsku.

Vzrůstajícím podžánrem je RPS (Real Person Slash) neboli Slash s reálnými postavami. Jedná se vlastně o takový hodně drsný bulvár, protože se v povídkách objevují skutečné celebrity. Impulsem pro vznik RPS bylo období různých chlapeckých kapel typu N´Sync nebo Backstreet Boys.

Slash láká také tvůrce obrázků a videoklipů. Ty buď nakreslí vlastní artwork nebo využijí nějakého grafického programu, ve kterém vytvoří obraz z povídky. Videoklipy jsou zase sestříhány a upraveny tak, aby působily velmi věrohodně. Stovky až tísíce videí se povaluje na YouTube a dalších videoserverech.

Kde začít číst Slash povídky?

Pokud tě Slash literatura z mého povídání zaujala, nedivím se, že se chceš do čtení nějaké té pikantní povídky hned vrhnout. Největším centrem Slash povídek na našem internetu je bezesporu web Daily Slash, na kterém každý den najdeš nové počtení. Pokud máš talent, možná nějakou tu povídky sama časem napíšeš. Kreativitě se zkrátka meze nekladou.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Extasy

  Píšu RPS už tři roky a úplně jsem tomu propadla. Občas udělám i nějaký ten manip. Líbí se mi výraz hodně drsný bulvár, protože to tedy je HDB :) Musím si to pamatovat. Hezký článek.

 • http://www.horses-ponies.blog.cz/ Ellis*

  taky někdy píšu Slashovky :D :D

 • http://Chemicalsisters.blog.cz Henry

  Na slashových povídkách jsem si již vypěstoval závislost .
  Čtu je jiř pár let a zamiloval jsem si je .

 • http://mind-for-sale.blog.cz luula

  yaoi *-*

 • http://www.gbastet.blog.cz Bastett

  Fajn, nechci se do nikoho navážet, ale HP slashe se začínají až moc rozmáhat. Koho to pak má bavit.
  Já jsem spíš pro slash s “vymyšlenými” kluky. Prostě vlastní postavy…

 • Magdalenka.17

  Nekdy bejvaji ty povidky ale docela dost husty. Takovej Harry s Brumbalem, to vam bylo fakt pocteni.